Osobný bankrot - správca

tomdan4
24. máj 2023

Zdravím
Mám schválený osobný bankrot a chcem sa opýtať či niekomu zrušili osobný bankrot,aký bol dôvod?idem na prvé stretnutie so správcom a zavolal ma až po pól roku od vyhlásenia bankrotu

saraxyz
24. máj 2023

@tomdan4 co znamená "zrušili bankrot"?

mima1608
25. máj 2023

@saraxyz veritelia sa do 6tich rokov môžu odvolať na súd a žiadať splatenie pohľadávok.

@tomdan4 nadobudla si nejaký majetok v poslednej dobe?

tomdan4
autor
25. máj 2023

Neviem či sa ráta mobilný telefón ktorý som si vybral na akciu ale zaplatil som zaňho 700€🤔

tomdan4
autor
25. máj 2023

Iné nič

mima1608
25. máj 2023

@tomdan4 tak to sa určite neráta

tomdan4
autor
25. máj 2023

Nemôže správca chcieť ho speňažiť?ten telefón myslím?

tomdan4
autor
25. máj 2023

Máte s tým skúsenosť keď ste si istá?
Ďakujem za odpoveď

mima1608
25. máj 2023

@tomdan4 osobnú skúsenosť nemám. Ale poznám niekoho kto má. Neviem či by sa im oplatilo za 700 eurový mobil - už ho za takú cenu ani nepredajú, keď je použitý. Známemu zhabali nové auto po vyše roku, ale tak to malo trochu inú hodnotu.

tomdan4
autor
25. máj 2023

Pretože ma po pól roku po schaválení bankrotu prvý krát zavolali ku správcovi🤔

tomdan4
autor
25. máj 2023

Ten telefón má predajnú hodnotu cca 900-1000€ teraz

tomdan4
autor
25. máj 2023

Myslím si že to môžu brať ako nepoctivý zámer hlavne🤔

mima1608
25. máj 2023

@tomdan4 kedy máš to stretnutie so správcom? Záleží asi od neho. Ten známy si normálne brával paušál aj s mobilom vždy a nikdy nebol problém (až na to auto). Jeho správca ho vtedy upozornil, že sa to bude vždy týkať majetku nad určitú hodnotu. Ale toto asi naozaj záleží od konkrétneho správcu si myslím.

tomdan4
autor
25. máj 2023

Zajtra mám to stretnutie

saraxyz
25. máj 2023

@mima1608 veritelia to robia keď ma majetok, ale "nema"
@tomdan4 spenazuje sa aj mobil. Ty ho musíš uviesť ako majetok.

tomdan4
autor
28. júl 2023

Ešte otázka ohľadom osobného bankrotu,ak mi beží konkurz na majetok tak správca zisťuje aj moje výdaje či už platby kartou alebo hotovosťou platené?
Ďakujem

gabriella_cif
30. aug 2023

@tomdan4 Spravca si moze vypytat od vas alebo z banky vypisy z uctov, ci neboli pred konkurzom nejake podozrive platby. Napriklad ci ste nieco nekupovali a nepriznali to v zozname majetku. Alebo ci ste niekam neposielali alebo nevyberali hotovost pred konkurzom.

melissa333
28. okt 2023

@tomdan4 Dobrý večer , môžem sa spýtať keď Vás zavolal ten spravca bolo to ohľadom telefónu ? Ďakujem

tomdan4
autor
28. okt 2023

@melissa333 dobrý večer nebolo to ohľadom telefónu

patrik454
8. feb 2024

@gabriella_cif Dobrý deň. Chcem sa spýtať, mam vyhlásený osobný bankrot resp. Vyhlásenie konkurzu. Majetok žiadny nemám. Moja otázka znie,má právo správca konkurzu siahnuť na detský účet v ktorom figuruje ako zákony zástupca? Sporime tam deťom nejaké peniaze v podstate od mala není tam nejaká veľká sama, ale predsa,nerád by sme prišli o tieto peniaze.

Za každú radu ďakujem.

melissa333
9. feb 2024

@patrik454 Ak máte tam viac ako 500€ tak určite áno správca skúma aj bankové účty kľudne vás môže vyzvať aby ste mu za rok zdokladovali výpisi z účtu . A to sa berie aj ako nepoctivy zámer keď ste neuviedli ďalšie bankové účty ktoré máte . Pre nepoctivý zámer vám môžu zrušiť osobný bankrot.

ivannagy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz