Ostať, či vystúpiť z druhého piliera?

cikyta
23. jan 2013

Ostať, alebo vystúpiť ? Poradte...

sisaha
23. jan 2013

@cikyta ja ostavam

cecil36
23. jan 2013

ostat 😉

simca06022011
23. jan 2013

ja som tam uz od zaciatku a ani ma nenapadne vystupovat 🙂)) ani 100 certov ma z tade nevyhodi 🙂)

katulik851
23. jan 2013

Urcite ostat. Ked by si vystupila tvoje prachy kt. Tam uz mas prepadnu statu a v podstate o to im aj ide odradit ldi ziskat ich prachy a tymito peniazmi platat nejake diery v rozpocte... ☹

jovanka81
23. jan 2013

ja ani neviem aky je to II. pilier, hlavne ze ho mam, hahahha

grenka
23. jan 2013

@katulik851 statu neprepadnu pojdu do socialky na tvoj dochodok

kociskova
23. jan 2013

tiež mám dilemu či ostat alebo nie,pravda je že sa v tom velmi nevyznám a teraz vobec neviem, už štvrtý rok som mimo Sk, takže mi tam už žiadne peniaže nechodia a teraz som ešte stále na MD a vobec neviem čo bude ďalej, či budem robiť na Sk alebo nie, poraďte, ďak

zmrzlinkams
23. jan 2013

to len v parlamente vymyšlaju a tak balamutia aby ludia vystupili z II piliera aby to mohli zrušiť z toho dovodu a peniaze z toho mohli využiť na niečo ine, preto sa o tom špekuluje a chodia domov papiere zo socialky o II pilieri, ja som koli tomu volala svojej finančnej poradkyni čo mam z OVB a ta mi povedala že to je zas jeden špekulativny vymysel ludi čo nevedia čo robiť od nudy ked tam sedia, tak my s mužom ostavame, netraba odtial odchadzať .. 🙂

asfodelka
23. jan 2013

@cikyta aj Tebe poslali zo socialnej poistovne papiere o vystupe z druheho piliera? aj ja som sa pri citani papierov zamyslela co vlastne chceli... su to presibane mrchy, chcu nas zneistit lebo by dostali pekne peniaze a o par rokov by sa nam vysmiali ze sa ani dochodku nedozijeme lebo zas posunu hranice veku odchodu...

kmkke
23. jan 2013

@grenka No na tvoj dôchodok určite nepôjdu 😀

@cikyta Ak vystúpiš, peniaze ktoré tam máš prepadnú sociálnej poisťovni a ona nimi vyplatí terajšie dôchodky, na ktoré nemá peniaze a na ktoré nemajú ani naši štátnici, lebo potrebujú prehajdákať peniaze niekde inde a nie ich niekomu dávať - práve preto otvárajú furt druhý pilier, aby ľudia vystúpili a im sa podarilo zaplátať nejakú dieru v sociálnej na ktorú nemajú 😀
Ak to beriem podľa seba (ok, teraz som MD), ale mám odrobených 15 rokov, do dôchodku (ak sa pôjde v 62 a nezvyššia to) pôjdem o 29 rokov. Už teraz nemajú na dôchodky a nemá pomaly na ne kto robiť, respektíve sú také malé, že ľudia ledva prežívajú. (moja mama má napr. 237eur (zabudla som napísať že má odrobených 44rokov, ale za najnižšiu plácu) a z toho 180eur platí nájomné a kde je zvyšok peňazí ☹ )
Takže počítam s tým, že ja svoj dôchodok už od sociálnej poisťovne ani nedostanem (lebo bude treba vyplácať dávky naším spoluobčanom aby neboli diskriminovaný, tak načo by mne vyplácali môj dôchodok, že?). Tu mám aspoň istotu, že nejaké peniaze si tam odložím a dostanem ich späť, nikto mi ich nevezme a ak sa nedajbože dôchodku nedožijem, dostane ich môj syn (prípadne deti ak ešte budem nejaké mať) a bude aspoň on zabezpečený 😝

grenka
23. jan 2013

@kmkke ako vies?na socialke to bolo povedane a nie len mne....

kmkke
23. jan 2013

@grenka Čo? Že pôjdu na tvoj dôchodok? Ak tam teraz odídu tvoje peniaze, pôjdu na dôchodky terajších seniorov a tebe "prisľúbia" že túto sumu tam máš "odloženú" a že určite bude na tvoj dôchodok, čo však však neznamená, že dôchodok o 30 rokov aj dostaneš. Kdežto v 2.pilieri máš peniaze na "účte" na svoje meno, firma s nimi síce obchoduje na burze, ale musí garantovať že ti ich vyplatí, nemôže sa stať že ti o pár rokov povedia: "Sorry, na dôchodky nie je."
Apropo, aj naši rodičia mali sľúbené, že na dôchodok im bude dobre, a môžu chodiť po výletoch. Chodia až tak, že môj otec je invalid, od 4 rokov nemá pravú nohu a ešte i dnes v 66 chodí robiť nočného strážnika aby s mamou mali na lieky na srdce a vysoký tlak ☹

grenka
23. jan 2013

@kmkke ale ci 2 pilier bude pokracovat nad tym za zamysli....vo velkom sa suska ze sa zrusi...hm nech si kazdy robi ako chce....

kmkke
23. jan 2013

@grenka Bude, vláda ho zrušiť nemôže, môže len "apelovať" na ľudí aby z neho vystúpili, nič iné nemôže 🙂

sisikejc
23. jan 2013

Ja som to zrusila,nemala som tam ani korunu...a vlastne uz zijem mimo slovenska tak preto.. 😉

enya00
23. jan 2013

no ja ho urcite nezrusim,aspon nieco sa tam odklada kedze zijeme v takomto state kde kazdemu daju len almuznu....preco by som to mala nechat prepadnut statu a nic ztoho nemat?radsej nech to tam je ak sa dozijem budem aspon nieco mat a ked nie budu mat deti a ci to zrusia silno pochybujem...velmi radi by boli keby ludia odstupili a mali oni viac prachov a my budeme robit cely zivot a v starobe nedostaneme nic,to urcite nie

dai
23. jan 2013

@cikyta ak sa ti to nevyplati tak vystup - ppdmienky komu sa to vyplati a komu nie najdes kdekolvek na nete - nevyplati sa to malo zarabajucim a dtarsim kedze nas docialny system je solidarny. ak zadabas viac tak ss ti oplati zostat... detto ber do uvahy ze dochodok z 2heho piloeru sa dedi , z prvrho nie...
ja osobne mam aj 3 ti pilier a budrm tobit vsetko prrto aby som od dtatu nebola zavisla na stare kolena...

simca06022011
23. jan 2013

@grenka suska sa to uz od zaciatku, ale iba suska.. zrusit sa len tak neda... preto ho kazdu chvilu otvaraju a strasia ludi aby vystupili... aby sa oni zlakli a naozaj vystupili... nerobili by to keby ho mohli iba zrusit 🙂) keby bolo po fickovom, tak uz zijeme ako v komunizme zase, papalasi by si nahrabali a ostatni by sme sa im na to skladali 🙂
nic statne nie je !garantovane", terajsi dochodcovia su zobraci, je to strasne... ked vidim ako si ziju v zahranici, v zdravi na dovolenky a tu.. ak sa vobec niekto dochodnu dozije, tak akurat tak moze rozmyslat kde si pojde privirobit aby bolo vnucke na babiku... ako povedal jeden moj znamy blogista: politici sa ohanaju garanciami, ale negarantuju ako stat nic.. podnikatel, sice neslubuje garancie, ale aj tak idete rano do obchodu a mate tam cerstve rozky... vzdy... a budu tam aj o tyzden aj o dva 🙂 netraba na to garancie, podnikatel z toho zije ;)

dankakk
23. jan 2013

Ja neviem, ale mne sa zdá naivne si myslieť, že nejaký sukromnik raz za 25 rokov mi bude s ochotou vyplacat moje nasetrene a "zurocene" peniaze... Fakt si ich radšej napcham do ponožky... Och, aké ideálne by bolo žiť v solidarnom systéme, kde neexistujú nenazrate nuly - vlada! Podľa mna je jedno či ostanes si vystupis, dôchodkový vek budú dvihat a nakoniec aj tak nebudú peniaze....

grenka
23. jan 2013

@simca06022011 v zahranici take ako 2 pilier neni ....keby nepocuvali uniu ale zacali ozivovat slovensky biznis tak sme bohaci...ale radsej z unie prasaci bordel doviest ako dat zarobit malym podnikatelom

katy2
23. jan 2013

My s mm sme vystupili.... MM si sporil ako divy, v 45-ke dostal mozgovu prihodu, chybaju mu 2 roky sporenia a tym, ze je na plnom invalidnom dochodku uz nenasetri viac, na peniaze narok nema a vsetko by mu prepadlo v prospech DSS... Ja som od 1.MD (2009) nezamestnana, takze mi pribudaju len centiky do DSS, takze som rada, ze sa II pilier otvoril....

simca06022011
23. jan 2013

@grenka v zahranici nie je mozne aby si nejaky pajacik na urade ukradol niekolko sto tisic eur, v zahranici nie je birokracia a ked sa podniaktelovi zacne darit nenabehne k nemu komando kontrol, lebo je urcite podvodnik.. v zahranici ti neobehne ziarlivy sused mercedes klucom a ked sa pozriem na znamych co ziju v zahranici, tak mentalita je uplne ina ... neda sa porovnat.. niekde staci aj jedna zdravotna poistovna a ide to... tu je to iba bordel, vsade kopec uradnikvo, co nic nerobia, kopec vladnych vydavkov... jaaj mohla by som pisat aj hodinu... neda sa porovnat.. tu ked sa nikto dostane k valovu, prve co potrebuje je nie nieco zmenit/opravit/nastartovat ale zabezpecit rodinu a znamych a sponzorov. A neviem ktori slovensky biznis konkretne by mali ozivit a ako? podnikatelia sa musia ozivit sami... mna a nasu firmu kriza nijak nepostihla..ale za to velke spolocnosti co dostanu iba stimuly a naplnia si vrecka, tie sa stale stazuju 🙂))

simca06022011
23. jan 2013

@katy2 ano je tam aj ten vekovy limit, ked ho nesplna niekto a ked nema prijem, tak je samozrejme dobre vystupit

katulik851
24. jan 2013

@grenka keďže pôjdu do sociálky = do štátu a na môj dôchodok ich isto nikto odkladať nebude ...

zuzanarichard
24. jan 2013

@kmkke presne ako si napísala...chcú naše usporené peniaze na to,aby zaplátali dôchodky terajším dedkovcom...je len čudné,že nedali aj tretiu možnosť a to,že tie peniaze si proste vyberieme a vyprdneme sa na náš dôchodok,ktorý aj tak za 30 rokov určite nedostaneme...

jajka78
24. jan 2013

presne ako pise katy a co ked zostanete na invalidnom?2.pilier nevyplaca inv.dochodok.
a ten prijem potrebny je nad primer.mzdy co malokto zaraba.
poplatky do dds su vysoke a inlacia rastie. stat aspon dochodok vyplati .
netusiiim ako dalej... 😝
@zuzanarichard to by som brala i ja

cikyta
autor
24. jan 2013

@dai 3. pilier mám aj ja, len s 2. si neviem rady ... 😒 Tak ma zaujímajú názory viacerích ...

dai
24. jan 2013

@cikyta si to spocitaj ci sa ti to vyplati a bude... ak nie, tak von z neho...
ja to beriem tak ze pri nasich prijm och a veku sa to oplati, ale teda istim to este... ja sa moc ako som pisala na stat spoliehat nechcem😉 ved nevedia garantovat co bude po nasledujucich volbach , nevidim ziadnu kontinuitu v politike okrem toho ze 99% politikom ide len o vlastne blaho... takze pochybujem ze mi nieco zagarantuju za 20-30 rokov🙂

dai
24. jan 2013

@jajka78 kvoli invalidite je najlepsie sa poistit - mnohe zivotne poistky moznost invalidity pokryvaju - a urcite dostanete viacej koruniek ako z dochodkoveho sporenia... detto 3ti pilier sa da dat vyplatit v case invalidity - opaet viac koruniek ako z prveho pilieru...

tanitta
24. jan 2013

@katy2 a SP ved prispieva do 2.p. aj ked si nezamestnana do 6r veku dietata(treba si dat prihlasku na SP) a podla posledneho mojho vypisu nie malo 🙂 tiez som nezamestnana....odvadzaju z priemernej mesacnej mzdy na sk nie z minimalnej 😉 ... aspom mi to podla prispevkov vychadzalo tak.... 😕
ja ostavam v 2p.... 3piler sme zrusili... tratili sme 😒 koli klesajucim akciam ..