Podelenie financovania domácnosti

5. máj 2023

Zaujima ma vas nazor. Situacia. Rok chodim s priatelom. Obaja mame po 30tke. Rozhodli sme sa, ze pojdeme spolu byvat. Este na zaciatku sme sa bavili o financiach. On zaraba cez 3000€. Ja mam tak v cistom 850-900€. Ja som mu povedala, ze ked muz zaraba viditelne viac, zeby mal do domacnosti prispievat tu vacsiu cast. On mi povedal, ze to berie ako jasnu vec. Doteraz som prebyvala u neho na jeho dome, plus u rodicov. Dom chce predat a povedal, ze za tie financie si postavime svoj vytuzeny domcek a plus vezmeme hypo. Zaujima ma nazor, ako to mate vy podelene. Chcem s nim tuto temu znova otvorit a bola by som vdacna za radu, co mu mam navrhnut. Budem platit stravu, telefony, internet, vylety a on hypo alebo? Viete, ja som doteraz nikdy s nikym nebyvala a mam z toho dost stres :( dakujem

liljana
5. máj 2023

Najdi si niekoho s rovnakym platom a jeden celozivotne rieseny problem a zdroj hadok vo vztahu (kto, kedy, kolko) mas vyrieseny. 🙂

gejb
5. máj 2023

U nás to tak mame, aj kvôli tomu ze ja nikdy nezabudnem zaplatiť faktúry 😁 muž má teda len trvalý príkaz na hypotéku a ja platím ostatné polozky...sama som to navrhla a bol s tým OK. Plus veľké veci a nákupy platí on, automaticky...

belllinka
5. máj 2023

@liljana wau, parádna rada 🙂 A keď sa jeden z nich časom vypracuje a bude mať vyšší plat, tak rozvod a nájsť si zas niekoho s rovnakým? 😂

autor
5. máj 2023

@liljana my sa kvoli financiam nehadame. Ked sme sa spoznali, tak som bola bez prace a uz vtedy nemal absolutne problem potiahnut vylety a pod... Ja sa pytam ludi, co maju podobne financne pomery, ako to maju oni. Tieto vykriky do tmy mi pomozu ma dve veci. Pekny den

autor
5. máj 2023

@gejb super, takze tiez podobne to mate nastavene ❤ dakujem

vamajka
5. máj 2023

dom bude aj tvoj alebo len jeho? Idealne svadba a potom stavat

martul
5. máj 2023

Spíšte si výdavky a určite si pomer podľa príjmu, kto bude čo platiť.

deti95060810
5. máj 2023

@liljana blbosť... ona môže byť dlhodobo na RD alebo opatrovateľskom a potom aj manžel má zarábať 600 e ? to pôjdu po žobraní ....

babulkomale
5. máj 2023

Taketo delenia mi pridu pritiahnute za vlasy. V tych krokoch co si popisala mi chyba svadba.
Dom, hypo, dieta keby prislo su dost velke zavazky.
Sobasom to mas vyriesene a ste rodina a ziadne "priatel to, ja tamto, dat priezvisko po priatelovi?" Mne toto vsetko pripada ovela viac komplikacii ako sa vziat a gazdovat spolu ako rodina. Nedelit si na moje a tvoje lebo tam nebyva nikto spokojny.

martul
5. máj 2023

Veru, to je najlepšie riešenie. My sme sa zobrali a všetko bolo spoločné a aj sa spoločne platilo z jedného účtu.

deti95060810
5. máj 2023

u nás jednoducho... všetko mám pod palcom ja... manžel mi posiela na spoločný účet e - nechá si tak 100 - 200 e...

autor
5. máj 2023

@babulkomale ja som nikde nenapisala, ze sa nebudeme brat. Takto...ten dom nejdeme stavat za mesiac. Najskor sa predava jeho stary dom. O svasbe sme sa bavili, s tym problem absolutne nema. Kedze nemame 20, takze slovo svadba uz parkrat padlo a urcite sa vezmeme. Ziadma velka svadba, len o par svedkov. Takze stavat budeme uz zosobaseni

autor
5. máj 2023

Proste chcem byt dopredu pripravena, ako to bude. Deti neplanujeme. Obaja ich nechceme 🙂

kvetinka75
5. máj 2023

@liljana no už len to je riešenie. A keď raz bude zarábať aj ona toľko, zase bude hľadať alebo sa vráti k tomuto priateľovi?

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gejb
5. máj 2023

@mamula20 na list vlastníctva ich zapisu ako si oni povedia. Môžu ísť 50/50 a keď by chceli tak môže mať autorka 2/3 a muž 1/3. Je to na nich.

autor
5. máj 2023

@mamula20 ano, my spolu otvorene preberame tieto temy 🙂 nastastie sme obaja uvedoneli, vieme, co chceme a co nie. My sme uz v zaciatkoch riesili svadbu. On je tiez toho nazoru, ze svadba urcite ano. On bol dlhe roky rozlietany, nakolko si budoval karieru. A my sme uz od začiatku vedeli, ze my dvaja sme pre seba stvoreni. A chcem, aby videl, ze mam aj ja zaujem podielat sa na financiach, tak ma zaujimalo,.ze ako to podelit, ako to maju aj ostatni 🙂

kvetinka75
5. máj 2023

autorka - ja by som si asi spísala všetky výdavky, keďže ty máš o 1/3 nižší príjem, tak by som platila 1/3inu a zvyšok priateľ/manžel. Čo bude patriť do 1/3 tretiny, rozhodnete vy. O ostatných výdavkoch - dovolenka, zariadenie a iné, čo bude mimo povinných platieb rozhodnete potom osobitne.

derdia
5. máj 2023

@liljana to je rada... Hlavne, ze to bude debil, ozran, lajdak, lenivec, hlupak, bezcitny, alebo hocijaky iny... Hlavne ze zarobi 900 eur..

My zarobim viac menej tak isto.. Ale moj muz by mi dal aj posledne.. Mame dva ucty, lebo ja chcem mat pocit, sukromia...

autor
5. máj 2023

@kvetinka75 dakujem pekne, to znie rozumne !

lelelienka
5. máj 2023

Ak budete stavat az po svadbe, preco delit kto kolko prispieva? Neuvazovali ste nad spolocnym uctom a z neho vsetko platit? Prispievat nan bude kazdy svojim platom, nech je akykolvek. V manzelstve (aj v dlhodobom fungujucom vztahu) sa uz podla mna neda “vydelovat”, financie su aj tak zmiesane.

babulkomale
5. máj 2023

Tak to je super a vyriesene.

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stellarstar
5. máj 2023

Ja zarábam 2x ako môj partner, sme spolu 11 r ja si platím svoje veci, on svoje, hypo nemáme ja nakupujem a nemáme problém a nemáme spoločný účet

autor
5. máj 2023

@mamula20 trasu sa za majetkami? Prosim vas, za akymi majetkami ?:D ja nezijem s Borisom Kollarom 😁😁😁😁😁😁😁

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mogaa
5. máj 2023

hlavne si treba uvedomiť že nehnuteľnosť v prípade rozchodu a j v prípade že ju postaví pred manželstvom bude výlučne jeho...takže aj pri financovaní domácnosti to treba tak nastaviť.....

gejb
5. máj 2023

@mamula20 aj pred svadbou to ide pol na pol.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz