Pokuta za nepodanie daňového priznania

22. aug 2023

Stala sa mi taká vec že som nepodala daňové priznanie za nehnuteľnosť ktorú vlastním od roku2020. Pani na úrade povedala že je to na pokutu.
Žienky dostali ste takúto pokutu? V akej výške?
Daň je do 10euro ale čítala som že pokuta je do 3tis

lucka_ke
22. aug 2023

svokra platila 20 Eur pokutu

negymama
22. aug 2023

@lucka_ke no tritis je mozno za nepodanie dan priznania velkych nehnutelnosti, kde vyjde vysoka dan. Takto dostanes len tu minimalnu sadzbu. Bezne fyz. osoba plati za nepodanie 30 eur.

negymama
22. aug 2023

Ja som takto dostala pokutu 30 eur, lebo som podala danove priznanie v papierovej podobe a mala som povinnosti podat uz v elektronickej forme, takze to povazovali za nepodanie.

226lenka
22. aug 2023

Ja som minulý rok platila pokutu 5 eur

autor
22. aug 2023

@negymama o tom som ešte nepočula že by sa na obecný úrad malo podávať iba elektronicky

negymama
22. aug 2023

to nebolo za dan. z nehnutelnosti ale klasicke danove z prijmu - na dan. urad

autor
22. aug 2023

@negymama ok, na to som sa nepýtala

ivkav5
22. aug 2023

Pokuta pre fyzickú osobu by mala byť 30€ 🙂

autor
22. aug 2023

Neviem kde beriete tých 30euri, lebo obec není daňový úrad, ale ďakujem. Takže by som mala zaplatiť dokopy za 4roky daň necelých 10 euro a 30 euro pokutu

drobcek17
22. aug 2023

Tak nie všade ti musia dať pokutu. Moja mama tiež zabudla podať daňové pri zdedeni. Po 3 rokoch jej pani na obci povedala, že jej žiadnu pokutu nedajú, keďže platí zvyšné veci (koše, vodu, psa aj dalsiu nehnuteľnosť) vždy na čas.

ivaha33
15. feb 2024

Ahoj. Mozem sa opytat ako to dopadlo. Tiez teraz riesim 3 roky nepodane danove priznanie za dom ( ale dan za odpad....som platila vzdy a načas) Bohuzial pri problemoch som nato zabudla.

ivaha33
15. feb 2024

Ahoj. Mozem sa opytat ako to dopadlo. Tiez teraz riesim 3 roky nepodane danove priznanie za dom ( ale dan za odpad....som platila vzdy a načas) Bohuzial pri problemoch som nato zabudla.