Používate hotovosť?

22. mar 2024

Ahojte, dnes som mala rozhovor s mamou, ktorá ma hrozne sprdla, že nenosím u seba hotovosť. Začalo to tak, že pýtala odomna 2€ do automatu na parkovanie, lebo nemala drobné. Povedala som jej, že ja pri sebe nemám žiadnu hotovosť, že všade platím kartou. A ona ma za to neskutočne zvozila, fakt jak malé nesamostatne decko. Vraj som nezodpovedná, že nikdy neviem, kedy budem nutne potrebovať hotovosť a čo potom. Mám 30 a do situácie, v ktorej by som potrebovala hotovosť a nešlo by to inak vyriešiť, som sa nikdy nedostala. Jediny prípad, kedy mám u seba cash je na dovolenke v zahraničí a aj tam sa už nestáva, že by niekto nemal terminál. Takmer všade je možné platiť kartou, stane sa mi možno raz za rok, že prídem niekam, kde to nejde a vždy sa to dá pohodlne vyriešiť. Som vážne nezodpovedná, alebo preháňa?

dzejny656
22. mar 2024

Nenosím hotovosť vôbec.

fido69
22. mar 2024

Že hotovosť je prežitok starých babiek?
Skúste sa opýtať v Grécku alebo na Cypre... keď im jeden krasny večer zablokovali všetky účty... a bankomaty ostali prázdne.
Za plastovú kartičku ti chleba nikto nepredá... 🤔

katulienkax
22. mar 2024

No treba nosit nejaku hotovost, dnes som bola u lekara a chcel po mne iba hotovost za potvrdenie pre zamestnavatela. Aj zubar chce po mne len hotovost. Muz hovori ze treba mat aj na pokutu hotovost, lebo policajti zvyknu znuzit pokutu, pokial zaplatis cash a hned. A potom napriklad skoly, same vyletiky, koncertimy a divadla trebabdetom dat len drobne pre ucitelku

maciatkolulu
22. mar 2024

Vždy mám pri sebe hotovosť. Nie raz sa mi stalo,že niekde mali výpadok terminálu a musela som hľadať bankomat. Ako nezodpovedné,nemať hotovosť,to fakt nevidím😉každý nech si robí ako uzna

hederamonstera
22. mar 2024

@hiro nevravim ze sa to posuva dalej ale kazdou platbou zanechavas urcitu stopu za sebou. Nehovorim to v ziadnom prifarbenom zmysle, mne je to zcela fuk. Vsetko digi sa niekde uklada a necudovala by som sa kebyze casom sa prepoji marketing s bankami. Ale ako vravim, mne to je fuk, preto som to aj autorke napisala, ze je na nej ako jej na tom zalezi

0silvia0
22. mar 2024

Ja tiez nosim hotovost, pre istotu, ale kde mozem platit kartou, platim kartou.

vikisisi
22. mar 2024

@fido69 a to máš všetko doma pod vankúšom? 😃

hiro
22. mar 2024

@hederamonstera No tak podla mna z platieb ktore ostavaju v banke to je minimum oproti sledovaniu telefonom - a ten nielen ze vie kde platis ale aj kolko v ktorom obchode travis casu aj ked tam nic nekupis. A napriklad ako sa hybes po verejnosti tak z kazdej strany ta snima nejaka kamera od tych na semaforoch cez mestske po sukromne na budovach az po tie v autach a tieto zaznamy sa lahko daju preist rozpoznavacim softverom kde sa da naist a identifikovat osoba. Zabezpecenie kamier je minimalne, po internete si kto chce moze zohnat pristupove prava a vysleduje koho chce.

komplikovana
22. mar 2024

Nezodpovedna urcite nie si. Mama ozaj prehana. Ked je ona taka zodpovedna, preco pyta od teba? Ona nemala? Ja osobne hotovost mam pre pripad nudze. Vacsinou platim kartou.

fido69
22. mar 2024

@vikisisi Nie. Peniaze strácajú na hodnote. Treba diverzifikivať - reality, zlato, akcie, dlhopisy,... veď to poznáš 😉

vlastnynazor
22. mar 2024

Vacsinou mavam pri sebe nejake drobaky a samozrejme kartu. Uz sa mi stalo, ze bud pre malu sumu, mi povedali, ze kvoli poplatkom za pos-terminal, sa da platit kartou az od nejakej sumy a takisto sa este najde zopar obchodov, kde nemaju POS.
Mna skor prekvapuje, ze sa 30rocna zena opyta, ci je vazne nezodpovedna, lebo mama jej povedala.... Ved si dospela, ze ta vobec dokaze zneistit takato hlaska.

mirage
22. mar 2024

@deti95060810 tak by som tam nechala kosik /nevylozeny/ a sla nakupit inam.

zuzulka558
22. mar 2024

@deti95060810 tiež sa mi to stalo keď nešli termináli,, skoro len ja som odišla z nákupom 🤣 tak som sa rehotala a to bolo na druhý deň zavreté nejaký sviatok,,, ale ja radšej hotovosť viem ze všetko zostáva v obchode a nie odvod do banky ci ako to nazvať

scila
22. mar 2024

Snažím sa mať vždy pri sebe hotovosť, lebo sa mi už neraz stalo, že v obchode prestali fungovať terminály. Tiež chodím do malých obchodíkov, kde sa dá platiť kartou až nad určitú sumu. A tiež mám overené, že keď platím hotovosťou tak ma to "viac bolí" ako púšťam z ruky tie peniaze a miniem menej ako keď len priložím kartu.

hederamonstera
22. mar 2024

@hiro vsak dobre, ja nevravim ze nie 🙂

muchotrafka298
22. mar 2024

Nosim hotovost, okolo 50 eur plus drobne. Parkrat sa mi stalo, ze prestali fungovat v obchode terminaly. Tiez nie vsade beru karty.

tilly
22. mar 2024

Ja mávam 10-20 eur za obalom mobilu. Inak peňaženku mám skrytú na spodku kabelky, ani ju nevytahujem, iba keď niekto chce doklady... platím mobilom

deniseee
22. mar 2024

@mirage nesla by si. Raz sa to stalo aj u nas. Male obchody v celej mestskej casti vtedy zavreli, velke upozornovali ludi uz pri vstupe, ze terminaly nefunguju, kartami sa platit neda, iba hotovostou. Vypadok sa vtedy netykal jedneho obchodu, bol plosny. A ano, bolo to pred nejakym sviatkom. Tiez som mala stastie, ze som mala hotovost a vsetkych tych nadavajucich ludi som preskocila a nakupila som, bez hotovosti by som si v tej situacii nepomohla. Su proste take situacie, stalo sa. Nastastie sa to nedeje casto. Ale pred dvoma dnami sa mi to stalo v malom obchode, vypadok malo viac tychto malych obchodikov vedla seba. Preco? Neviem.

ivik4
22. mar 2024

Nie, nemam v penazenke dokopy ani euro v hotovosti😄

ptvw
22. mar 2024

Tiež nenosím ale stalo sa mi už 2krat že sa nedalo zaplatiť kartou v lidli lebo im spadol systém a ďakujem ale najbližší bankomat bol 10 minút prec čiže 20min cesta dokopy, tak som to tam bohužiaľ nechala ...ale v stánku mi nevezmu kartu ak platim nízku sumu...tak isto zmrzku cez leto neplatím kartou ale to som si vždy účelovo zobrala z domu lebo som vedela ze mi bude treba

lakebabe
22. mar 2024

Vzdy nosím tak +- 100 eur na veci kde sa nedá platiť kartou + vždy hotovosť kozmeticka, kaderníčka a také

stellarstar
22. mar 2024

Mám v peňaženke drobné keď dostanem od klientov na kávu ale inak nie vždy a všade platím kartou

majlo1234
22. mar 2024

Casto nemam nic, sice sme na tom na slovensku dost dobre, co sa tyka bezkontaktnych kariet, ale…uz som to parkrat olutovala, v obchode nemam euro do kosika a vsetko vlacim v rukach, v stanku sa neda platit kartou a ja ostanem smadna…furt si poviem, ze si dam aspon par eur do penazenky, a potom ich miniem a zabudnem doplnit😂

lolita555
22. mar 2024

Nosím mne je zas divné keď platím kartou 2 eura za zmrzlinu napríklad

januska12323
22. mar 2024

Platím v hotovosti ale aj keby som používala len kartu aj tak by som nosila nejaké drobné. Lepšie ako pri poruche odísť bez nákupu.

nelca84
22. mar 2024

Nenosim hotovost, v penazenke mam len par drobnych a obcas nejakeho desika, ked viem, ze by som mohla potrebovat.

candii
22. mar 2024

Nenosím hotovosť skoro nikdy. Keď potrebujem, čo sa stáva málokedy až vobec , bankomat je na každom kroku a výber mám zadarmo z ktoréhokoľvek bankomatu

maranco
22. mar 2024

V obale od mobilu mám jednu bankovku na taxík/zmrzlinu, takže do automatu na mince by som nepoužil. Parkovací automat nebral aj bezkontaktné karty, alebo nebola možnosť platiť cez SMS alebo web aplikáciu?

Ešte sa mi nestal v obchode výpadok žeby nešli karty, ak by sa to stalo pri každom väčšom obchode je bankomat a výber z každého bankomatu mám zadarmo.

diamand2326
22. mar 2024

Nenosila som veľmi, ale dobehlo ma to, keď mi chýbali peniaze a banka mala výpadok a nutne som ich potrebovala... Odvtedy nosím a plánujem nosiť. Hodinkami a mobilom platiť odmietam, kým nebudem musieť 🙃

maranco
22. mar 2024

@majlo1234 * v obchode nemam euro do kosika *
vtedy použijem kľúče, tie mám vždy pri sebe

https://www.youtube.com/watch?v=PAVFknmVs1M