Predaj bytu s hypotékou a úverom, kúpa domu na hypotéku

monika631993
26. jún 2016

Ahoj. Chcela by som Vás poprosiť o radu. Za slobodna som kúpila byt na hypotéku pre mladých od SLSP a dofinancovala úverom z Poštovej. Z Poštovej som v decembri dala refinancovať úver do UniCreditu už aj s manželom . Hypo splacam rok a pol,úver od decembra.Moja otázka znie, môžem predať byt, vyplatiť hypo aj úver a nanovo už aj s manželom si vziať hypotéku na dom a dofinancovat úverom s UniCredit? Momentálne poberam rodičovský. Je lepšie počkať, kým nastúpim do práce a potom začneme riešiť predaj kúpu alebo to až tak nezohľadňuje keďže do hypo by sme išli aj s manželom?
Ďakujem krásne za rady

bambulka712
27. jún 2016

@monika631993 My sme mali na byt hypotéku, ktorá bola ešte na manžela, nakoľko sme v tej dobe keď sme kupovali byt manželmi neboli. Keď sme kupovali dom chceli sme preniesť + trocha navýšiť hypotéku no nebolo to možné. Takže sme (už spoločne) vzali novú hypotéku, z ktorej sa vyplatila tá pôvodná. V tej dobe som tiež bola na rodičovskej. Je to možné ak je tam (z pohľadu banky) dostatočný príjem 🙂

monika631993
autor
27. jún 2016

Ďakujem pekne 🙂

janka2501
27. jún 2016

Ja som predala byt a musela som staru hypo vyplatit tiez v slsp. Dom sme kupovali a brali novu hypo. Inak by nam to nevyslo. Lebo splatka starej hypo bola vyssia.

monika631993
autor
27. jún 2016

Super, ďakujem. Musíme urýchlene predať byt lebo susedka nám ničí život

lucia466
27. jún 2016

O predaji bytu rozhodne banka, ju musite poziadat ci mozte byt dat na predaj. Je tam tarcha hypoteka. Banka rozhodne. Rozhoduje aj podla platobnej disciplíny - aka vyhoda je to hlavne pre banku.
Najskor si vsak dajte prepocitat ci vam nova hypo vyjde. Nie predate byt a novu hypo neschvalia. Aj take sa stavaju.

palenikovakristina
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simca06022011
20. júl 2016

Zisti si aj v SLSP, viem ze na vyrocie hypouveru to tam ide, prekryje sa to jednym uverom, len to treba dobre prepocitat aby vam to vyslo. SLSP urcite nauctuje aj nejake poplatky k tomu.

gab_riella
18. aug 2016
Používateľ gab_riella je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od gab_riella.

Vidim ze taketo problemy s hypotekami maju kazdi druhi par 😨 my do toho riesime este aj to, ze ci cez realitku alebo nie- sami sme nic poriadne nenasli no a je to teda beh na dlhu trat 😖

monilik
18. aug 2016

@monika631993 byt mozes predat s tym ze uver a hypo ti vyplatia kupujuci priamo na uverove ucty a tym sa ich zbavis.budes potrebovat vycislenie zostatku uverov ku dnu predaja plus cisla uctov na ktore sa to vyplati.odporucam riesit zmluvu s pravnikom.

monika631993
autor
18. aug 2016

My sme chceli vsetko riesit cez realitku. Ak je to dobra RK vybavia vsetko za teba a este by mali mat aj financneho poradcu pre zakaznikov ☺

monilik
18. aug 2016

@monika631993 aj to je cesta...ale aj tak by som si dala dobry pozor na zmluvu najma v takomto pripade ked sa jedná o vyplatenie úverov.ak je to realitka na urovni s vlastným pravnikom tak by to nemal byt problém no uz som videla všelijaké zmluvy co realitky dokazu vyprodukovat...

mikymiky
18. aug 2016

@monika631993 ak mas hypoteku pre mladych menej ako styri roky, budes musiet pri vyplateni uveru vratit prispevok. A asi je lepsie ziadat o hypo, ked si aj ty zamestnana, ale je to velmi individualne, zalezi od prijmu tvojho manzela.

simca06022011
18. aug 2016

@monilik nam to vybavila banka tieto platby, my vobec... Urobila sa riadna kupna zmuva cislo uctu jedno - predavajucich. Dal sa pokyn bankam po podpise zmluv a vyplatila to jedna a nasledne druha z tej platby stiahla peniaze na uver a zvysok ostal na ucte. Do zmluvy sa to vooobec nedavalo. Na LVcku je povodny uver, nova banka bez riesenia toho uveru peniaze aj tak neprevedie...

monilik
19. aug 2016

@simca06022011 nerozumiem celkom o akom povodnom uvere pises ale ano da sa to aj inkasom za predpokladu ze úverový účet sa zhoduje s beznym no nie vo vsetkych bankach to je rovnako a ak bude cena nehnutelnosti dostatocne vysoka moze splatiť oba uvery.len to ja uz neviem kedzr nemam blizsie info

zankaj
19. aug 2016

My sme predalibyt z hypo platili sme ju dva roky. Potom byt predali vyplatili hypo a zobrali dalsiu hypo a mame byt. Da sa uz mas vela moznosti

simca06022011
19. aug 2016

@monilik vobec nie, uverovy ucet sa nezhoduje... toto bol povodny uver na nehnutelnosti v SLSP a novy kupujuci mal v TB. Banky to medzi sebou vyriesili, za 2-3 tyzdne od obhliadky mala nehnutelnost noveho majitela. AJ TB aj SLSP ma vyriesenu uhradu uveru inkasom... Predpokladam, ze ked oni maju dva uvery, bude sa to riesit inak. Ale najlpsie info o postupe daju v konkretnych bankach.

@monika631993 nam vsetko vybavila banka, predavajuci zmluvy mal, tie sme dali dialkovo precitat pravnikovi a hotovo.. realitku sme nepotrebovali. A to bol tiez pripad uver sa vyplacal uverom ako som pisala vyssie. Co sa tyka prijmu, zalezi to od prijmu manzela...

julinka29
23. aug 2016
Používateľ julinka29 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od julinka29.

@gab_riella ak máš nejaké problémy a podobne, niečo čo nevieš sama nejak "doriešiť" tak určite s realitkou. My sme sa obrátili iba raz na realitku (haloreality) a som spokojná, neviem ako to chodí v iných. ak budeš chceť poradiť, napíš