Reklamácia platby v banke

michaela4242
21. apr 2024

Ahojte,

chcela by som Vás poprosiť o pomoc, či máte nejaké skusenosti ohľadne reklamácie platby v banke.

Kúpili sme si lístky na podvodnej stránke - platba kartou, volali sme do banky (VÚB) a však nemajú právomoc autorizáciu zrušiť, povedali, že platba musí prejsť a následne to treba riešiť formou reklamacie.

Vraj treba kontaktovať obchodníka a políciu. Chcem sa spýtať aké máte skúsenosti vy? Bola Vám reklamácia schválená/ neschválená?

Prosím iba užitočné odpovede, ktoré môžu pomôcť.

liz_lemon
21. apr 2024

Viagogo nie je podvodna stranka, je to burza listkov, staci si citat recenzie pred nakupom, reklamacia ti nepomoze, zistis preco, ked si precitat podmienky Viagogo

rozculena
21. apr 2024

@liz_lemon kde ona spomína viagogo?

butterflyeffect
22. apr 2024

Reklamaciu mozes podat ale mala sanca, kedze si platbu riadne autorizovala ale za vyskusanie nic nedas, idealne sa nakontaktovat na obchodnika ak nepochodis ani u obchodnika ani v banke tak uz len smer policia

michaela4242
autor
22. apr 2024

@rozculena vôbec si ju nevšímaj, tato pani/slečna je hejterka.

michaela4242
autor
22. apr 2024

@liz_lemon a prečo by mi potom priamo banka odporučila podať reklamáciu?

michaela4242
autor
22. apr 2024

@butterflyeffect vďaka, za vyskúšanie nič nedám 🙂

fido69
22. apr 2024

@rozculena @liz_lemon
Tiež nikde Viagogo nevidím spomenuté. 🤔

fido69
22. apr 2024

@michaela4242
Platbu môžeš reklamovať, ale nič od toho nečakaj. Ak si platbu autorizovala, tak banka ju pošle. Platba prejde a je koniec. Banka ti napíše, že reklamácia je neoprávnená.
Ak si sa stala obeťou podvodu, tak sa musíš obrátiť na políciu. Oni musia zistiť prijemcu platby a od neho si peniaze vymáhať. Pokiaľ je príjemca v zahraničí, tak sa priprav na to, že si tie peniaze prakticky stratila. 😉

michaela4242
autor
22. apr 2024

@fido69 pani píše o Viagogo, pretože som sa zapojila do príspevku, kde mali ludia ten istý problem s Viagogom ohľadne lístkov, tam ma začala pani @liz_lemon kritizovať a teraz sa zapojila do nového príspevku, ktorý som vytvorila. Asi ma potrebuje opäť za niečo kritizovať, aby som sa poučila a podobne… 🥺

michaela4242
autor
22. apr 2024

@fido69 vďaka za tvoj komentár aj toto mi veľmi pomohlo 🙂

fido69
22. apr 2024

@michaela4242 Na akej podvodnej stránke ste kupovali lístky?

michaela4242
autor
26. apr 2024

@fido69 presne na viagogo, ale už mi písala jedna pani, že majú nové podmienky. Tak dúfam že prídu lístky a budú v poriadku. Nič iné mi vlastne ani nezostava. Každopádne ďakujem za každú radu 🙂