Úver zo stavebného sporenia a rozvod. Ako to je?

apartman
10. aug 2011

potrebovala by som poradit, manzel si poziadal uz pred uzavretim manzelstva o uver zo stavebneho sporenia, ale kedze sme sa potom stali manzelmi, bolo potrebne tam pripisat aj mna.....teraz sa rozvadzame.....co s tym uverom...musim platit polovicu, alebo ako to je???

sisaha
10. aug 2011

@apartman a na co sa pouzili tie peniaze? Tu si nepomozes, uver tiez spada do BSM. Poviem ti vlastnu skusenost..tiez sme mali spolocne uvery. manzel si ich po rozvode prepisal iba na seba a ja som mu na oplatku vyplatila zo spolocneho majetku o nieco malo viac..Takze ja nie som zatazena, ale mam iba hypoteku..

apartman
autor
10. aug 2011

@sisaha situacia je velmi komplikovana....cast toho uveru isla na rekonstrukciu domu, kde on vsak ako vlastnik nefiguruje, len ja....cast isla na splatenie leasingu za auto a cast uveru ma este stale na konte....s takouto dohodou, ze on si prepise uver na seba suhlasit urcite nebude, pretoze problem je v tom, ze ja som na materskej a nikto mi hypoteku, ani uver neda, takze ho nemam z coho vyplatit, len ak mi sud prideli splatky a ze vraj mu patri len polovica z investicii do prestavby pocas manzelstva a len polovicu mu musim vratit....toto vsetko este netusi, ale ked sa to dozvie, pochybujem, ze by pristupil na dohodu s uverom.....

sashabb
11. aug 2011

@apartman nič v zlom, ale prečo to všetko nenapíšeš do jednej témy? Už som od teba čítala asi 4 témy , síce má každá iné zameranie ale stále je to o jednom a tom istom - o vašom rozvode. Takto by si to mala všetko pokope v jednej téme

apartman
autor
11. aug 2011

@sashabb som tu prvy krat, neviem ako to tu chodi.....

apartman
autor
11. aug 2011

@sashabb myslela som si, ze na kazdy problem treba novu temu, kedze je to take obsirne....