Výdavky 3-člennej rodiny na jedlo

27. feb 2024

Ak 3 clenna rodina minie mesacne na jedlo + drogeriu od 550 -600€??Dakujem za nazory.

michbel
6. mar 2024

Drogeria - okolo 100€ mesacne, takze nie vela.

vevapeto
6. mar 2024

Ja mám vyčlenený rozpočet 150€ tyzdenne na potraviny, čiže tých 600€/ mes + drogerka cca 50€. Vždy to ale prešvihnem o 100€ ( pizza a blbosti, bez ktorých sa dá žiť 🤣)

s1m.one
7. mar 2024

aj ja si myslim, ze pre 3clennu je to vela, neviem, ci varite doma, ale podla mna dost...

bubuzu
7. mar 2024

Určite záleží aj ako staré sú deti. My sme dvaja plus škôlkar plus bábo. Na jedlo minieme Max 450 a v tom je aj suma za škôlkarove obedy. Jeme celkom zdravo, kupujem čerstvé ryby z okolia, keď sú, máme domáce vajíčka, teľacie. Drogéria-kupujem drahé eko bio veci, ale to kúpim raz za pol roka 5l balenie na riad, ktoré stojí 25 eur a vydrží nám aj rok. Prášok kupujem tiež 5l a to vydrží zo pár mesiacov, teraz perieme aj plienky látkové, tak to ešte nemám odpozorované, ale tipujem, že tri mesiace určite.Plienky jednorazové používam na noc a občas von,tak to je tak 15 eur mesačne. Šampón, pena nám vydržia tiež zo dva mesiace určite. Kefky curaproxky cca 10 eur 3ks,mením podľa potreby, tak raz za dva mesiace.

baja812
7. mar 2024

Dievčatá ja tu čítam tie pálky za tú chémiu čo kupujete, upratovať sa dá ekologický lacno a hlavne prospešne pre naše zdravie, ja chápem,že každý musí NATO ako keby dozrieť alebo ho donúti zdravie no v tej chémii chodíme 24/7 v Tom oblečení....nepoucam,len dávam priestor na zamyslenie.....ja periem v pravom gély sonnet aj na riad na umývanie od nich mám kupujem veľké výhodné balenie.... domácnosť čistim umývačku napríklad tak že ju vyumyvam sitko atď. Doplním soľ a vysypem 250ģ kyseliny citrónovej a to isté robím aj s prackou a krásne my slúžia, namiesto lestidla zriedeny ocot ( žiadne gumičky sa mi nezničia) ale dá sa kúpiť aj nontoxic ak by niekto chcel.... upratujem s Uni čističom voda, Biely ocotcot, koncentrát z doterra a prikvapnem nejaké EO a ak niečo umývam kde vadí ocot ten vynechám. Z týmto krásne aj okná umyjem. Biely ocot je na vodný kameň úžasný. Aviváž si robím roztok kyseliny citrónovej a EO na oplach lebo to pomôže dostať ten prebytočný prášok z oblečenia a aviváž má za úlohu len navonat prádlo...ja som kedysi používala ale akože mne to už vyslovene smrdí až ma napína taká chémia....kamoskin syn nevie spať v čisto navlecenych perinach a boli ho z toho hlava....ona to vôbec nerieši...ale nevadí nie je to moja záležitosť...tak len tak v skrátke že sa dá ušetriť a hlavne podporiť svoje zdravie...inak čo sa týka jedla míňame tiež veľa pretože tu zasa som že radšej kvalita ako kvantita...

lakebabe
7. mar 2024

Veľa veľmi veľa bohužiaľ, len keď si zrátam ovocie a zeleninu mesačne je to riadna pálka, potom mäso od nášho mäsiara, ostatne suroviny na varenie, pečenie len jedlo za 2 ľudí minimálne 500 eur mesačne. Však jeden malý nákup 50 eur a nic dokopy v taške. A veľa Prášky avivaze drogéria čistiace ale väčšinu nosíme z rakúska o dosť lacnejšie drogéria minimálne s čistiacimi stovku mesačne. Ale varím denné stravujeme sa len doma plus raz týždenne restika príp pizza domov, burger

selenka7
7. mar 2024

My tiez trojclenna rodina, ja s manzelom si nosime obedy z domu, dcera obeduje v skole. Len za potraviny (z blockov odratavam ostatne a vediem si evidenciu) sme sa pod 500 € mesacne za posledny rok nedostali. Bezne cca 600 €, ale ratam do toho aj pripadne obed v restauracii, pizzu, kavu... A to sa snazim kupovat lacnejsie alternativy. No pre seba kupujem rastlinne "mlieka", jogurty.

floren
7. mar 2024

400-450e
Mäso máme od našich
Vajíčka tiež
Zeleninu a ovocie vlastné

hanka_se
7. mar 2024

my sme traja - 2 dospelí a 1 10-rocne dieta. Minieme cca 550-600€ a v tom su zaratane potraviny, drogeria, oblecenie, tankovanie a darceky (okrem Vianoc, tie neratam). Toto mam odsledovane cca 2 rocne obdobie, nakolko sme stavali a odkladala som si vsetky blocky, aby som vedela vydavky. Ano, sem tam ak bolo viac oslav v mesiaci, resp. necakane vydavky, tak to bolo viac. Ale v priemere je to takto. Zo zaciatku to bolo menej - 450-500, ale ako isli ceny hore, tak za ten posledny rok to bolo viac.

silvia2013
7. mar 2024

my sme traja , muž, ja a dcera 20r a bezne minieme 800-900 € . Jedlo a drogeria, ostatne nepočitam.

lulupulu
7. mar 2024

My sme 5clenna a minieme okolo 250max :D a to mam 2 deti co nosia pampersky. Akože ženy to čo kupujete preboha :D

adreena
7. mar 2024

My sme 6clenna rodina, potraviny plus drogéria mesačne zhruba 800€.

adreena
7. mar 2024

@lulupulu Nechápem, toto ja miniem za dva týždne. Nakupujem v tescu, väčšinou všetko v akcii. Je pravda, že deťom doprajem aj termixy, sladkosti a podobne, kebyže skrtnem toto, tak áno, ušetrím čosi. Ale inak nechápem. Za mesiac 5 ľudí 250€?

adreena
7. mar 2024

@lulupulu Veď to mi vychádza 50€ na mesiac na osobu. To ako dokážeš prestavovať človeka za 50€ na mesiac? To nemáš ani 2€ na deň. Veď jeden jogurt smotanový dnes stojí 0,60€-0,70€. A ak ratas do toho aj drogériu, tak to je už nonsens podľa mňa.

adrianajozko
7. mar 2024

Aj my sme traja varim kazdy druhy den aj pre manzela do roboty. Kupujeme vsetko aj zelen,ovo,meso,mliec., a som rada ked sa do tych 600e zmestim. Skoro vsetko kupujeme v akcii. Strasne zdrazeli potraviny. Nic nevyhodime. Este aj zo suchych rozkov urobim struhanku. Ozaj sa neda uz na com setrit. Ved ovocie aj zel. Musime a meso a ml.vyr. potrebujeme. Dcerka este nechodi do skolky . Takze mimo nikde nejeme nic. Raz za mesiac ideme na obed na kacicu a pecene rezance. Viac nikde. Nekupujeme ziadne sprostosti. Len potraviny plus naftu,lieky, a stale nieco odide v domacnosti uz mame z toho nervy ze nic neodlozime. Ked sa mi podari z vyplaty usetrit 200e na dalsi mesiac sa mi cosi pokazi a treba hned kupit nove.

silvia2013
7. mar 2024

@lulupulu co kupujeme? ved len obedy 22 pracc dni : 1 obed 8€ , sme dvaja . to je 352€ . Mi nevrav, ze ty minies 250€ aj s plienkami, to jete suchy chlieb? Ovocie zeleninu asi nie.

lakebabe
7. mar 2024

@lulupulu len ovocie a zelenina mesačne a som na 200 eurách cca keďže to spotrebujem denné 🤷‍♀️ z 250 eur s plienkami by ma zaujimal ten jedálniček

lulupulu
7. mar 2024

@silvia2013
@adreena mäso mame domáce. Zelenina a ovocie nieje žiadna extra dráha položka. Ešte som teda nezapocitala synove obedy v škôlke takže plus 50€. Na nákupy chodíme do Poľska, keďže bývame hneď na hranici. Jogurty majú denne, taktiež minimálne raz do týždňa si domov objednáme pizzu. Kupujeme len toľko koľko zjeme. Zemiaky mame tiež domáce. Nakupujem viac ako ryžu, múku, olej len v akciách. Raz do mesiaca ideme na veľký nákup to je niekedy za 50€niekedy za 100€. Naozaj ťažko rozmýšľam, ako by sme žili keby sme 500€ vyhodili len na jedlo. Pre pána ved to keby som samozivitelka niekde v podnájme tak nemám šancu pri vašom nakupovaní :D

adrianajozko
7. mar 2024

@blackcat8885 no tak aj my sme roky pouzivali puellu manzelovi sa to velmi pacilo ale mna aj malu bolela z nej hlava a nakoniec nam odisla draha susicka samocistiaca koli puelle. To kebyze vidite aka bola cela zalepena z toho ani som neverila.

lakebabe
7. mar 2024

@lulupulu tak nie každý má mäso a zemiaky zadarmo to je dosť vysoká položka mesačne, a ovocie so zeleninou záleží koľko ho jete u nás ide denne vo veľkom tak to riadne cítiť ma rozpocte

lakebabe
7. mar 2024

@adrianajozko kamarátke rozleptalo gumu na práčke z tej plackovej olejov tie oleje nie sú bohvieco

adrianajozko
7. mar 2024

@lakebabe ano presne manzel aj dcerka lubia velmi mesko a palacinky maju len ako dezert na olovrant. A k mesu musi patrit zelenina takze ak sa clovek chce troska zdravsie a chutne stravovat na tom neusetri hlavne pre deti ked rastu.

lulupulu
7. mar 2024

@lakebabe ale to mäso zadarmo nevyrastie ani zemiaky. 🙂

lakebabe
7. mar 2024

@adrianajozko jasne strava sá u nás nešetrí aj muž je tak vychovaný od svokrovcov že kvalitná strava základ . Mäso je veľmi drahé, ale treba aj to. Každé ráno odstavujeme ovocie na dzus to pomaranče a jablká a grepy idú na kila mesačne. Ja si Každé doobedie robím smoothie kombinujem mrazené a svieže ovocie. Skoro do každého varenia mi ide zelenina plus oblohy a šaláty. Tak pre nás nepredstaviteľné nekupit nič take

lakebabe
7. mar 2024

@lulupulu tak si to prirátaj k vydavkom a budeme na inej cifre

lulupulu
7. mar 2024

@lakebabe ved ale napr prasa sa kúpi raz za rok. Sliepky tiež. Plus sliepky celý čas znášajú vajcia.

lakebabe
7. mar 2024

@lulupulu to je síce pekne ale nie každý si ma možnosť to prasa vychovat v paneláku.alebo zasadiť zemiaky. Tak už vieš na čo ostatní míňajú to co máš zadarmo my musíme kúpiť aj tie vajcia aj tie zemiaky aj to mäso 🤷‍♀️

lulupulu
7. mar 2024

@lakebabe tak vždy je možnosť nezit v paneláku :D

marianna1979
7. mar 2024

@timeahav presne, tiež nechápem, ved to by na jedlo išla iba moja vyplata🙈a to sa chodíme aj najesť

selenka7
7. mar 2024

@lulupulu treba priratat aj sumu za potravu pre prasa a sliepky, kedze sa to "preklopi" na stravu pre vas. Aj tak neverim, ze vyzijete z 250€ mesacne styria. Ved to nie je ani 10€ na den a ak je v tom este drogeria...

samimami777
7. mar 2024

@v_alika12 súhlasím , no to vysvetli mojim deťom čo ich po týždni vždy rozkúšu ako pitbull 🤣😅