Výdavky 3-člennej rodiny na jedlo

27. feb 2024

Ak 3 clenna rodina minie mesacne na jedlo + drogeriu od 550 -600€??Dakujem za nazory.

11bodka11
9. mar 2024

@lakebabe ani ja som nebola v nasej malej dedinskej jednote. A tiez kazdy tyzden kupujem cucoriedky. Teraz aj jahody som kupila. Deti lubia.

11bodka11
9. mar 2024

@kapurka270 rybu som kupila. Maso mam v mraznicke. Zemiaky kupujeme 25 kilove vrece. Cize to mam v pivnici este. Nedavno sme kupovali. Aj mrkvu. , petrzlen mam domaci este.. A cez tyzden varim maso len raz. Ja to nelubim. Len kvoli dcere aj to jej ledva do ryze prepasujem. Neznasa to. A v nedeku maso varim, to zostane aj na pondelok.

11bodka11
9. mar 2024

@kapurka270 ovocie nevidis ze som pisala? Si to precitaj znova. Polievka sackova? To kde pisem? Ved ludia maju aj zasoby doma pre boha. To kupujete len presne to co idete varit? Mam v spajzi muky, cukor, mlieko, cestoviny atd. V mraznicke kopec veci. V potravinarskej skrini vsetko-struhanka, kakao, granko, kokos, mak, orechy, mrazom susene ovocie. Ved to sa nekupuje kazdy tyzden. A tie jahody a cucoriedky z Peru v supermarketoch su grc aj tak. Radsej v zime kupim lyofilizovane.

lakebabe
9. mar 2024

@11bodka11 ja mäso robim každý deň kvôli mužovi on je z cestovín aj tak hladný a striedam hovädzie to už je drahé ako drogy pomaly panenky kuracie prsia dokola a to ide peňazí mäso celá urobí

11bodka11
9. mar 2024

@lakebabe a tvoj muz nechodi do prace? Aj moj muz je maso ale v robote. Doma potom nechce mado uz ani vidiet. Zas s masom to netreba prehanat, nie je to velmi zdrave.

lakebabe
9. mar 2024

@11bodka11 môj muž ma firmu a kanceláriu ma doma ja pracujem doma pre neho takže ráno sa najeme a on si ide ráno povybavovat a o jednej sa vráti na obed každý deň
Viem ale 110 kg chlap sa fakt zo špagiet nenaje sem tam varím aj tak ale za dve hodiny si ide chleby natierať

11bodka11
9. mar 2024

@lakebabe no tak to moj zas nie. Nie sme taki masovi.

lakebabe
9. mar 2024

@11bodka11 to je super u nás bez mäsa by som musela každé dve hodiny čosi chystať iné muž aj cvici tak potrebuje jest veľa kvôli bielkovinam no nevadí kým sa dá tak sa kúpi nie je na výber

gulka123
9. mar 2024

@sono2 ale čo sa čuduješ??😃 veď pozri tie ceny v obchode…neviem ženy kde vy chodíte nakupovať do nejakých extra lacných obchodov a všetko na akciu či ako… ano každý deň od 30 až do 50€… pozri si len zeleninu/ovocie aké ceny tam sú…pozri mäso…každý deň len jogurty kupujeme lebo malá ich je každý deň … a nevidela som v obchode ešte jogurt, ktorý by stal napr 10 centov… plienky kupujeme tie veľké balenia, ktoré stoja (kedy jak na akciu) od 20 do 30€
Mlieko pozri koľko stojí…mlieko ti ide do hocičoho…ci dieťaťu do pudingu, nejaké granko, ráno do kávy a liter ti mlieka ti pojde hneď …😃 plus k tomu drogeria… nebudem kupovať nejaký najlacnejší práci prášok a aviváž, ktorá ani nevonia len preto aby som ušetrila euro, dva… varím každý deň nové jedlo..u nás sa to proste nezje keď navarím na viac dni…stále máme čerstvé takže každý deň do obchodu… stále treba nejaké mäso kúpiť alebo nejakú zeleninu ovocie… ja proste neviem ako poniektorí rodiny urobiť nákup na mesiac… tak chodíme každý deň…🙂

gulka123
9. mar 2024

Viackrát som skúšala iné plienky než pampers a taktiež aj vlhčené utierky také lacné… malá bola hneď od toho vyhadzaná…nič iné než značku pampers nekupujem…a môže tam byt chémia aká chce keď po tých “bio,eko” alebo nejakých lacných sa hneď vyhadze…

sono2
9. mar 2024

@gulka123 mňa skôr zarazilo, že chodíš denne do obchodu. V priemerne takých 30 denne je OK
50 je veľa.

vera55555
10. mar 2024

@taja567 školné som nerátala ale my máme škôlku školné 12 a pre dcérku družina 9. Strava v škôlke cca 35. Áno máš pravdu. Že je to drahé ale ja nakupujem tak že sa snažím čo najviac ušetriť. V každom OC majú nejaké akcie. Chodim iba do dvoch s to je Kaufland a Lidl lebo to mám najbližšie. A tam každý týždeň majú buď banovecky jogurt alebo Zvolenský v akcii naozaj skoro vždy a kúpim na celý týždeň. A plus aj termix je super a aj rôzne tvarohaciky. Teraz pečivo tiež striedam podľa toho. Jasné kupujem aj bez akcie ale tie naozaj základné veci ktoré idú naozaj veľa u nás tak ich majú takmer v vždy v akcii. A moje deti naozaj keď prídu domov chcú stále jesť. Ja nechápem sú stále hladné. Ešte ovocie ešte sladkosť ešte večeru majú vždy. Niekedy aj olovrant lebo sú takí hladní. 🤣 Neviem jasné že to nemôžem rátať že každý mesiac presne 400 lebo niekedy dáme viac niekedy menej (napr keď sú deti na prázdninách u babky) snažím sa aby mali stravu pestrú ale myslím že ju majú dosť pestrú aj v škôlke a škole. A naozaj kúpime si aj zbytočnosti ako šišky 🤣 donuty ale nie vždy nie je to príliš zdravé 😉 u nás sa zase nepijú sladené vody skoro vôbec. A deti dostávajú mlieka v škole škôlke lebo sú prihlásený do mliečneho programu v škole. Ale zase 2 litre mlieka nevypijeme denne. Možno aj robím puding alebo krupicu vtedy ak 3 litre 🤣 ale to je tak raz do týždňa keďže majú krupicu aj v škôlke alebo niekedy aj u babky. Proste je to individuálne. Ja keď som bola malá tak sme nikdy nemali nazvyš peniaze a doma sa šetrilo kde sa dalo. Takže si vážim naozaj peniažky ale určite nešetrim na deťoch a strave. Myslím si že majú všetko čo potrebujú. Hlavne žiadne polotovary. Verím stále lebo mám ešte 2 ročného doma ale verím na 2 dni.

gulka123
10. mar 2024

@sono2 chodím ano, pretože proste neviem urobiť nákup na mesiac…poznám ženy, ktoré takto nakupujú len raz za mesiac…ja chodím každý deň a každý deň varím aj nové jedlo… sme len ja a manžel a malé dieťa takže u nás sa neoplatí variť veľa a na viac dni, pretože to nepojeme…a radsej budem variť každý deň a čerstvé s tým, že mám istotu, že to naozaj zjeme akokeby som mala variť na viac dni a vyhodiť potom 😅 ano niekedy to je 30 niekedy 50… keď kupujeme plienky, mlieko tak je to ešte viac veď len tie plienky stoja 30€ to väčšie balenie…a to máš len jednu položku v košíku…pre dcéru kupujem aj drahšiu kozmetiku, ale viem, že kvalitnú a robí jej to dobre…🥰

sono2
11. mar 2024

@gulka123 tak, ja som mala na mysli len potraviny, že chodíš denne nakupovať za 30 až 50. To mi prišlo veľa na dvoch a maličké dieťa. V nadpise máš napísané potraviny. Ja som kupovala tiež pampers premium a na telo mustelu komplet šampóny, pena atď
Ja tiež na seba nekupujem kozmetiku z drogérie.