Výhodný účet v banke pre dôchodcov - bez poplatkov

17. jan 2024

Dobrý deň,
prosím, vedeli by ste nám odporučiť banku, kde by si moja babka (cca 75 r.) mohla založiť výhodný vlastný účet, t.j. bez poplatkov za vedenie účtu a pod.?
Samozrejme, že si spravím aj vlastný research a obeháme spolu banky a budeme sa pýtať, len ma zaujímajú aj Vaše osobné odporúčania a skúsenosti.

(Šlo by o účet, kde by len držala vlastné peniaze napr. za predaj pozemku, proste aby nemala tú hotovosť doma - lebo hrozila by opätovná krádež viacerými rodinnými príslušníkmi, preto jej chcem takto pomôcť. Nevykonávala by žiadne transakcie, ani výbery, vklady, posielanie peňazí inam,... Dôchodok by dostávala normálne v hotovosti na pošte - tak je zvyknutá a vyhovuje jej to, nebude(me) toto meniť, kartou sa bojí platiť atď., rešpektujem ju, čiže naozaj mi ide len o to, aby mala tie svoje peniaze v bezpečí a aby za to nemusela platiť - ak je to možné. Má pochopiteľne skromný dôchodok. A pochopiteľne, ja jej na jej financie nechcem siahať, čiže ku mne na účet si ich určite nevezmem - proste nech má niečo vlastné a súkromné a najmä chránené.)

Ďakujeme vám pekne za akékoľvek tipy a rady.

ebaja
17. jan 2024

Ja mám vo VÚB senior konto za 96 centov mesačne .

autor
17. jan 2024

@ebaja Ďakujem pekne, to je super prijateľná cena. 🙂 Akože samozrejme, že úplná 0 to byť zas nemusí, ale aby to dôchodcu nezruinovalo a nepocítil ten "odliv". Ďakujeme. 🙂

lusa18
17. jan 2024

Moja mama 80rocna, má v 365 zadarmo, chodí jej tam len dôchodok, raz do mesiaca výber, občas niečo zaplatí kartou. Ona má plastovú kartu u seba, a digitálnu mám ja v mobile keby niečo.

autor
17. jan 2024

@lusa18 Super, pôjdeme sa aj tam popýtať, ďakujeme pekne. 🙂

888elizabeth
17. jan 2024

365 je zadarmo, FIO je zadarmo

autor
17. jan 2024

@888elizabeth Ďakujeme. 🙂

zic
17. jan 2024

V kazdej banke je zo zakona zakladny legislativny ucet zadarmo a standardny legislativny ucet tusim za 3 eura... Limit je vyska dochodku... Inac Fio banka je zadarmo.. bez podmienok...

autor
17. jan 2024

@zic Ďakujeme pekne. Pomohli ste nám. 🙏 Aspoň babku ľahšie motivujem konať a chrániť si svoje.
Ďakujem naozaj všetkým. 🙂

pasivninvestovanie
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majka2959
17. jan 2024

Ja som mame zariadila účet vo Fio banke. Predtým jej chodila časť dôchodku do vlastných rúk a zvyšok do Poštovej banky. Boli tam nevýhodné podmienky a časom mama už nechcela každý mesiac čakať na poštárku. Po zmene banky na Fio jej tam chodil celý dôchodok a keď potrebovala peniaze, vybrala som jej a priniesla domov.

autor
17. jan 2024

@pasivninvestovanie Fiha, super, dakujeme pekne, znie to zaujimavo, pojdeme sa tam spytat. 🙂

autor
17. jan 2024

@majka2959 toto znie tiez super, dakujem za tip. 🙂 tesim sa, ze babke pomozem.

majka2959
17. jan 2024

Prajem Vám, nech Vám to vyjde. Ja mám už dlho Fio banku a som s ňou veľmi spokojná. Je tam aj výhoda, že cez internetbanking sa dá pridať spoludisponent, ktorý je tiež vo Fio, takže ak bolo treba zadať napr. trvalé platby za plyn, elektrinu atď., v pohode som jej to vždy vybavila.

autor
17. jan 2024

@majka2959 No to je paráda. 🙂 Pôjdeme rovno do nej, zrejme v budúcnosti sa nám aj táto "feature" bude hodiť pri platení šekov. Ďakujeme ešte raz.

majka2959
17. jan 2024

Veľa šťastia a spokojnosti!

valer88
18. jan 2024

365 banka a fio. 🙂 obe zadarmo, bez poplatkov za vedenie účtu. Ja využívam obidve.