Zdedenie pôžičky

12. feb 2024

Ahojte, po otcovi zdedím pôžičku ktorá nebola poistená je to okolo 1400€ v 365.banke ….. splátka bola okolo 90€ no momentálne som na rodičáku ako nezamestnaná ….. myslíte, že sa dajú upraviť splátky ?

alickapusinka
12. feb 2024

Podľa mňa nie ale opýtať sa ísť môžeš.

naatty10
12. feb 2024

Ahoj pracovala som tam dajú sa jasne dohodneš sa na splátkovom kalendári ktorý ti bude vyhovovať 😇

maminkadeticiek
12. feb 2024

Panecku tak to uz hej zdedit pozicku 🫣

viestta
12. feb 2024

@maminkadeticiek a co ked je ta pozicka na opravu bytu, ktory tiez zdedila?

h2
12. feb 2024

@maminkadeticiek A čo je na tom také divné? Kto to má podľa teba zaplatiť?

autor
12. feb 2024

@maminkadeticiek presne dedim aj byt a nejake pozemky …. Boli to peniaze ktore v tom case otec potreboval a nikto netusil co sa stane ….

diewcatqoo
12. feb 2024

@maminkadeticiek to si este nikdy nepocula, ze ak ma niekto v case smrti aj dlhy, nielen majetok, tak ak dedic prijme majetok, zodpoveda aj za dlhy? Je to dane zakonom a je to uplne standardna situacia, ktora sa vyskytuje velmi, velmi casto, kedze dnes ma nejaky dlh takmer kazdy.

macekovam
12. feb 2024

Nie je to vysoká suma... Splatíš a hotovo.. Splátky určite prispôsobia..

sasa1310
12. feb 2024

@maminkadeticiek čomu sa divíš?

maminkadeticiek
12. feb 2024

Prave sa divim,kolke sa divite mojej poznamke,ze nie je nic moc zdedit pozicku.Ale divte sa dalej 😁

andreakotesova
12. feb 2024

@maminkadeticiek ale s tou malou dlžobou zdedila aj byt (možno v hodnote 150 tis. Eur...) 😁

viestta
12. feb 2024

@maminkadeticiek ja sa divim tomu, ze sa divis. Asi zijes v idealnom svete bez problemov

sasa1310
12. feb 2024

@maminkadeticiek ale ona nezdedila len pôžičku. Veď pôžička je možno tak 1 % z celého dedičstva. A pravdepodobne ani to percento nie, keď získala byt aj pozemky.

h2
12. feb 2024

@maminkadeticiek Zdediť byt a pozemky (množné číslo!) za zaplatenie smiešnej pôžičky v sume jedného (pod)priemerného platu je taký problém? Tak dá sa dedičstvo aj odmietnuť, v tom prípade nemusí tú pôžičku splatiť. Ty by si to na jej mieste urobila? Keďže je podľa teba to dedičstvo "nič moc".

stastnamanzelka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
12. feb 2024

Dakujem za odpoved, ja som len chcela ci sa da dohodnut teda na nejakych splatkach kym sa zamestnam a doriesim zvysok …. Nezdedila som len pozicku a nieje predsa ani taka vysoka ….
Len momentalne to budem musiet nejako vyriesit

martina7578
12. feb 2024

Hlavne komunikuj s bankou a choď sa spýtať, či ti vedia predĺžiť splatnosť.

Je úplne bežné, že sa dedia aj dlhy. Keby zosnulý otec nemal nič a len 20 tisícový dlh, vtedy by autorka dlh nezdedila. Jednoducho by odmietla dedičstvo. V tomto prípade jej ostáva vyriešiť situáciu ako si zníži splátky na pôžičke.

autor
13. feb 2024

@martina7578 ďakujem, tak ja som čakala že nie každý to pochopí. Keby dedím len dlhy tak odmietnem …