Zrušenie cestovného poistenia k platobnej karte SLSP

antija
1. sep 2020

ahojte, minulý rok v októbri som si zakladala účet v slsp a ku platobnej karte som som si dala aj cestovné poistenie. No časom som prišla na to, že sa mi až tak neoplatí, ..tak som sa rozhodla, že ho zruším. Stále som to odadala lebo nebol čas ale včera som konečne zabehla do banky a tam mi oznámili, že už to nemôžem zrušiť lebo sa to musí zrušiť 6 týždňov vopred, že keby som tam prišla minulý týždeň by to ešte šlo. Ale teraz už sa to nedá a keď si chcem to poistenie zrušiť tak si musím zrušiť celý účet. Čo sa mi teda vôbec nechce. ...V zmluve, ktorú mi vytlačili v banke sa o 6tich týždňoch nič nepísalo jedine, že by mi to pred rokom spomenula len ústne. Ale také veci v hlave nedržím. V zmluve je uvedené: poistná doba neurčitá, poistné obdobie 1 rok. Začiatok poistenia 7.10.2019 .. Šlo by to spraviť tak, že to zatiaľ nezruším, od 8.10.2020 mi zase strhne ročný poplatok a poistenie bude pokračovať a zruším ho napríklad 9.10. 2020 .....vrátili by mi peniaze naspäť? (samozrejme okrem mesiaca október)..Alebo keď už to strhne ročný poplatok tak už mi nič nevrátia ?? Zdá sa mi totiž čudné, že mi pani ponúkla len možnosť zrušiť účet. Ale vyzeralo to tak, že je tam nová lebo sa chodila informovať ku kolegovi.

nika82
1. sep 2020

@antijachod do inej pobocky SLSP napr v inom meste a skus tam vzdy vsetko ide

mogaa
1. sep 2020

@antija spýtaj sa či je poistenie naviazané na platobnú kartu..ak ano, zruš danú platobnú kartu a požiadaj o novú bez CP

antija
autor
1. sep 2020

ale v banke mi povedala, že musím zrušiť účet nie len kartu....že budem musieť odtiaľ vybrať všetky peniaze, aby sme mohli zrušiť účet, že to môže spraviť hneď. Ale hovorila som, že mám pred výplatou a nemali by mať kam prísť peniaze. Tak povedala, že sa mám zastaviť po výplate. Ale mne to nejde do hlavy prečo si mám kvoli blbému poisteniu rušiť celý účet. Príde mi to čudné. ...A keby som ten účet aj zrušila, môžem hneď založiť nový alebo musí prejsť nejaká lehota po ktorej si budem môcť založiť ďalší?

mogaa
1. sep 2020

@antija nuž v bankách tlačia na predaj produktov....tým že si založíš nový účet, má produkt ....takže choď na inú pobočku alebo za inou pracovníčkou a over si to....

nika82
1. sep 2020

@antija to je blbosť choď na inú pobočku

simca06022011
1. sep 2020

A ako si stahuju poplatok? Mas trvaly prikaz? Alebo inkaso? zrus to, neuhradenim ti pride vyzva, ked nebude uhradena, poistne zrusia a ked tak sa doplati iba suma k terminu zrusenia (toto mne fungovalo pri inom positeni, nechcelo sa mi s nimi "dohadovat", proste som im zrusila platby). Inak plati, ze poistne môže zaniknúť výpoveďou zo strany poistníka (klienta) najneskôr 6 týždňov pred koncom poistného obdobia. Neviem preco, ale je to tak...