Rozšírenie pásu

minnie1311
22. jan 2024

Ahojte dievcata.Je tu niektora z vas krajcirka?Potrebovala by som kusok rozsirit pas na tejto sukni je to mozne?Pytam sa preto ci sa mi oplati ist s tym ku krajcirke.dakujem

viestta
22. jan 2024

Ked mas taku istu latku, z ktorej by usila sirsi pas. Inac sa to spravit neda

moonlight1210
22. jan 2024

Najlepsie by to bolo rozsirit na bokoch po celej dlzke. Aby to bolo pravidelne a nepohlo to tolko strihom siat.
A tam zalezi, kolko maju saty zalozky. Pri beznom siti z firiem byvaju vsak zvycajne strihane na doraz, aby sa usetrilo na latke. Takze to asi nepojde.

Este by sa dal odparat pas, rozpustit ciastocne tie ozdobne zalozene zasevky, aby sa rozsirila sukna adekvatne pasu.
Potom vybrat z pasu vnutornu podsivku (zda sa, ze je to ta ista latka ako saty). Touto podsivkou rozsirit pas. Najlepsie vzadu pri zipse a pravidelne na oboch stranach zipsu, aby to nebilo tolko do oci. Trebars mat spoje presne nad miestom tych ozdobnych zalozenych zasevkov. Nech sa zda, ze to tak ma byt.
A pas cely naspat podsit zvnutra inou latkou v podobnej farbe (len tolko, aby bol zase spevneny a drzal tvar).
A takto upraveny pas nasit naspat na suknu.

To by mohlo byt riesenie.
Ale zalezi o kolko centimetrov vlastne chces popustit pas.
Podla tych ozdobnych zasevkov (ak su aj vpredu a nielen vzadu) tipujem, ze absolutne maximum je tak 8-10 cm. Ak su len vzadu, tak 6 cm. Za podmienky, ze tie zasevky chces zachovat. Ich uplne rozpustenie by uz podla mna pokazilo tvar sukne.

viestta
22. jan 2024

@moonlight1210 to nie su saty, toto je sukna so sirokym pasom, sukna sice sklady ma, to by rozsirit slo, ale ako rozsiris ten pas?

moonlight1210
22. jan 2024

@viestta ja chapem, ze je to sukna. O to je to jednoduchsie, ze nad tym nepokracuje nic.

A rozsiris ho prave tym, ze vyberies tu vnutornu podsivku pasu (zda sa, ze je to presne ta ista latka ako sukna, len zohnuta na dvoje, a najskor zvnutra vyplnena niecim nazehlenym) a tou ho rozsiris pravidelne po oboch stranach zipsu, ako pisem.

A potom pas podsit inou latkou, aby bol nadalej pevny.

minnie1311
autor
22. jan 2024

@moonlight1210 ano je to ta ista latka.nepotrebujem vela len aby som mohla dychat😀

moonlight1210
22. jan 2024

@minnie1311 inak z mojho pohladu nadherna farba. Mam takej jedny nohavice. 🙂

minnie1311
autor
22. jan 2024

@moonlight1210 ano velmi pekna je.zajtra behnem ku krajcirke tak dufam ze nieco vymyslime😉

pinkgirl
22. jan 2024

@minnie1311 no neviem či úprava sukne nebude nákladnejšia ako kúpa väčšej sukne😉. A zvyčajne sú látky strihané a šité úplne nadoraz, kedy možnosti "popustenia" látky vo švíkoch neprichádzajú do úvahy.