Hľadám detskú lekárku v okolí Vrakune

zirafka52753
19. nov 2012

hladam dobru detsku lekarku v okoli Vrakune v Bratislave nakolko ta nasa je uz starsia a my uz vyse mesiaca bojujeme s chorobu ak by niekto vedel tak by ma to potesilo 🙂

prijatie
1. mar 2017

ahojte, ja pridám skúsenosť s p. doktorkou Hraškovou, ktorú sme menili po 4tej kontrole. Dúfala som, že sa mi to pri prvej návšteve len zdalo, ale mala som asi veriť recenziám.

Trochu dlhší text, verím, že pre niekoho môže byť vodítkom
Dobrý deň, nesúhlasím s hodnotením "áno doktorka je odmeraná a má na to nárok, pretože denne ošetrí veľa pacientov". Pani doktorku sme vymenili po 4 kontrole a hlavný dôvod bol nielen odmeraný prístup, ale hlavne arogantná a nepríjemná komunikácia smerom od p. doktorky k nám, neustále poúčanie v štýle "už som vám to hovorila, nebudem to opakovať", "nieste tu prvý krát (bola som tam druhý krat 🙂, "už som Vám to hovorila".
Som prvorodička, ktorá má prirodzene obavy, či veci robí správne. Preto sa pýta, niekedy aj viac krát, či správne pochopila vyjadrenie. Tu pani doktorka je už vyslovene nervózna, pletie jedu vec s druhou, čím viac ešte rodičov mätie. Diriguje rodičov s nulovým porozumením, nové úkony pre mamičku (kontrola hrdielka, váženie, meranie...) -"chyťte ruky a čelo" bez toho aby to ukázala mamičke ako si to odsotí nabok s komentom: "takto to spravte". Viac krát sa táto situácia opakovala.
O dieťati aj po 4 kontrole nič nevedela, pýtala sa dookola tie isté veci, napríklad, či je dieťa dojčené! Tak nie je len arogantný prístup ale nulový záujem o pacienta, tiež mi chýbali základné otázky od poslednej kontroly - a ako čielko, je to zlepšené?, má nejaké problémy?, nádcha naďalej pretrváva?, alebo už je lepšie...? proste nič, ona sa jednoducho o to dieťa nezaujíma.
Niektorá mamička spomínala, že rieši deti ako na bežiacom páse, úplne súhlasím nás "odbavila" a už aj hneď volala druhú mamičku, pričom s holým dieťaťom sme sa nemali kde poriadne obliecť, lebo už ďalšie mamička musela zobliekať na základe inštrukcií svoje bábätko, opäť žiadne pochopenie, žiadne inštrukcie, kde sa obliecť. Negatívna atmosféra sa tam dá krájať a dieťa to logicky cíti, rodič sa necíti príjemné, robí veci rýchlo, ešte vo väčšom strese, dieťa reve ako pavián a viete ako sa také bábätko oblieka.
Nejaké príklady z poradne: na otázku ako máme užívať vitamín D a K odpovedala, že som to už hovorila oteckovi, pozn. otecko o ničom nevedel. Pri prvej kontrole sa na mňa osopila, kde mám 2 plienky, ja že som o plienkach vôbec nevedela, že aj to hovorila oteckovi a otecko zase nič nevedel. Keď som sa jej opakovane pýtala na to čo som nerozumela, ma obvinila "že som si nepozrela materiály poriadne, ktoré poslala po oteckovi". Čítala som si ich 2x, ale prvorodička má všetkému rozumieť bez vysvetlenie podľa pani doktorky. Každá kontrola bola o strese, nielen pre dieťa ale aj pre nás rodičov, pretože nie vždy sme postupovali ako si to pani doktorka predstavovala - dať plienku, na ňu vyzliecť dieťa, mať sáčok pre mokrú plienku atď... Posledná kvapka bola, keď sa muž pýtal aké to je rozšírené a aké základné očkovanie odpovedala "naštudujte si na internete", to bola posledná kvapka v pohári (tretia kontrola), kedy som si povedala a dosť a začala intenzívne hľadať nového pediatra. Chcela očkovať 2,5 mesačné bábo, ktoré má už 2 mesiac nádchu, na to keď som jej povedala, že aj v materiáloch ktoré mi dala a aj od ľudí som počula, že očkovať sa majú deti po 3 mesiacoch a mali by byť zdravotne fit, mi odvrkla, že nech ju nepoučujem! Na to som povedala, že malú očkovať nechcem, načo mi povedala, že je to moje právo a mám právo si zobrať aj kartu, tak som si ju zobrala (novú doktorku sme už mali aj tak vybavenú).

Pani doktorku neodporúčam, podľa mňa ju práca už nebaví, nenapĺňa, a vidno to na jej štýle práce, je náladová, nervózna keď má niečo zopakovať a vyslovene nepríjemná, niekedy sa mi zdalo, že sa aj neodzdravila. Jediný pozitívny moment je jej sestrička, ktorá je veľmi milá a nápomocná, proste úplný opak.

lenamachac
1. mar 2017

@prijatie dobre ste urobili 🙂

veroni111
9. apr 2017

@prijatie uplna pravda... aj ked podla mna,aj ta sestrička je oduta a nepríjemná! Ja som počula,ze hraskova uz odisla,je to tak? Dakujem

lydkar
27. máj 2017

Ahojte mamičky, čítala som veľa chvál na MUDr. Pišnú, chcela by som sa opýtať či stále ste s ňou spokojné, podla ulíc patríme k nej, ale pre istotu sa pýtam, či náhodou nemam hľadať niekoho iného... Veľmi pekne ďakujem za každú odpoveď😉

kjchrust
2. okt 2018

@prijatie a kde ste si našli novú doktorku? lebo my riešime podobný problém...

prijatie
5. dec 2018

@kjchrust zdravím, MUDr Kostalova Zuzana, pri lidli