Koľko hračiek majú vaše deti?

26. máj 2022

Kolko maju vase deti hraciek ? Je podla vas potrebne mat vela hraciek , ci radsej menise mnozstvo ?
Kazdy z rodimy mi totiz vycita, ze moje deti maju malo hraciek, ze im beriem detstvo , a mne sa zda ze ich je tak akurat

mamamasama
26. máj 2022

Úplne minimum. V obehu máme maximálne 20, vrátane lopty, odrážadla a pod. Menej je vždy viac.

marianarem
26. máj 2022

Ja si myslim, ze skor vela hraciek skodi, moze to narusat pozornost, deti preskakuju od jednej hracke k druhej a pri ziadnej nevydrzia. Alebo v lepsom pripade maju par oblubenych a ostatne lezia aj tak ladom. Moj maly napriklad na hracky ani az tak velmi nie je, co ho momentalne bavi ozaj dlhodobo je iba Duplo, ostatne raz za cas. Inac vyhladava hlavne veci z domacnosti a vselijake kamienky, vrchnaciky, nadobky, v poslednom case vyhladava hracky, ktore maju sroby, aby ich rozobral 🙂
No a ked si ja spomeniem na svoje detstvo, tak ano, jeho sucastou boli nejake hracky, ale rozhodne to nie je to, co moje detstvo tvorilo. Ja mam dokonca taku trochu neobvyklu skusenost. Moj otec sa raz strasne vytocil, ze robime bordel a nedame si nijako povedat, tak nam vsetky hracky schoval, kazdej nechal len jednu babiku. A bolo to takto mozno aj 2 roky. My sme totiz bez tych hraciek normalne fungovali dalej, vobec sme ich nepytali naspat 🙂 Proste nam nechybali. Povyrabali sme si svoje, kreslili sme, sili, vyrabali kadeco, pisali knihy, strikovali, lietali po vonku...detstvo pokracovalo dalej.

spadnutaslivka
26. máj 2022

za roky sa u nás nazberalo hračiek celkom dosť. Mne sa dokonca zdá veľa. V porovnaní inými deťmi, s ktorými sa navštevujeme, máme ešte málo 😀 Detstvo nezáleží na počte hračiek.

ivangeline
26. máj 2022

Moje maju 2a pol a 3 a pol. 2 velke tasky hraciek som darovala. A aj tsk len bordel robia... Lebo to oni teraz najradsej vsetko nahadzu do tasticiek a rupsakov a boxov a idu na vylet.. takze 3 sruhy kociek zmiesane,plysaky a babiky radsej na skrini,vkladacky a podobne veci tiez kadee tade,aj naradie,aj auticka... Takze menej je urcite viac. Moje sa tesia tvorenih spolu so mnou alebo citaniu si alebo vonku na odrazadlach/ihrisku/vylete.

zazrak1991
26. máj 2022

Veľa 🙄😒 stále triedim ,schovavam,už ani nemám kde . Od narodenia si "deriem hubu" nadarmo lebo svokra a švagriná mu proste nakúpia na každý sviatok akokeby bol chudiatko čo nemá jedinú hračku a svokra mi ešte aj povie keď sa hnevám že zas dostal 10 hračiek že ja mu nedoprajem ,že len ona by mu dala všetko na svete ...takže u nás v detskej už nieje ani kam stupit ,kľudne doved tvoje deti ,ešte im aj na domov nabalim ,potom zistia že je lepšie mať menej hračiek ,keď všade kam stupia bude lego ,autíčka,puzzle ,skladačky atď 😁

zorkahorka
26. máj 2022

Vela ich mením, aby ich to neomrzelo,inak v obehu ich maju menej nez napr. U svagrinej. Zbytocne. Je z toho bordel, nehraju sa s tym,len to rozhadzuju. Cim menej hraciek, tym mensi bordel

ewka9
26. máj 2022

Veľa, ale rozdávam čo sa len dá..triedim, schovávam, po čase prestriedam, nech sú im vzácne..máme veľkú rodinu, na každý sviatok toho dostanú viac než dosť..podľa mňa čím menej hračiek, tým lepšie.. čím viac ich je, tým menej sa s nimi hrajú, vôbec si ich nevážia..za mňa menej je niekedy viac..a keby som mohla vrátiť čas, tak kúpim o polovicu menej hračiek aj ja..

magdalenal
26. máj 2022

máme predškoláčku - cca 100 kníh (čítame každý deň a chodíme do knižnice), asi 15 plyšákov (väčšinu dostala, ale len sedia v polici, občas sa s nimi hrá na školu), kocky, lego, sklenené guličky, farbičky/fixy/vodovky/temperky, 3 puzzle, plastelínu, nejaké korálky, "prac.zošity" ako Včielka/Zornička/Adamko, asi 4 spol. hry, 3 bábiky (vyberie ich tak 1x do mesiaca), kuchynka (radšej aj tak varí so mnou v kuchyni, takže v lete posúvame po rodine), košík takých malých somariniek (z kinderka väčšinou), bicykel/kolobežku/loptu/švihadlo... Nestalo sa nám, že by chcela niečo "špeci", čo videla na návštevách keď sme. Keď sme aj viac rodín spolu, deti sa hrajú na schovky/naháňačky/ihrisko, alebo stavajú bunkre a pod...
Ani keď bola menšie nemala nič špeci a veľa, možno 2 blikajúce hračky, čo spievajú, odrážadlo a kočiarik 🙂

misinka0611
26. máj 2022

Nemajú veľa a sme s tým všetci OK 🙂 Myslím si, že veľa hračiek je skôr na škodu ako na úžitok.

marzuz89
26. máj 2022

Mame malo v porovnani s ostatnymi nasimi kamosmi, mame malo cielene, doplnene o velmi vela knih, ktore aktivne s 3r synom citame. Je to skvele, vie sa krasne kreativne hrat, kazdu jednu hracku, stavebnicu, vyuziva na 120%, nema potrebu hracky rozhadzovat, vysypat, len tak bez ucelu a prehrabavat sa v nich. Jasne, ze neporiadok mavame, ale upratujeme, vedieme ho k tomu, nech si vyberie hracku, hracky, a dalsie az ked uprace tie vytiahnute. Vie sa tak sustredit, vo vsetkych ohladoch je to super. Tiez uz 3r pracujem na tom, s niektorymi clenmi rodiny, ze nie, nemusi ku kazdej navsteve dostat novu hracku.

Hracky triedim, co nevyuzivame, nepaci sa nam, posielame dalej, hlavne davam do pivnice hracky, z ktorych uz vyrastol, nejake vkladacky, zatlkacky, take tie babatkovske veci, sme okolo 1, 5r vsetky vytriedili prec. Doplname hracky vascinou "o uroven dalej", aby boli motivacne a niekam ho posunuli.

abbey1
26. máj 2022

Veľa, veľmi veľa. Ale podľa mňa na šťastné detstvo absolútne nemá vplyv počet hračiek. Šťastné detstvo predsa vytvárajú milujúci rodičia, spoločné rodinné aktivity, čas aktívne strávený s deťmi. Niekto si vypočuje komentáre, že je hračiek málo, niekto, že ich je veľa. Vždy je to len na uvážení rodičov. A na poznámkach, ako to dieťaťu uškodí, sa môžem jedine tak pousmiať.
Deťom škodí nezáujem rodičov, nefungujúce rodinu a podobne.

eliskadad1
26. máj 2022

my sme sa našťastie s rodinou dohodli, že menej hračiek, že na narodeniny, meniny nie hračky, kvantum vecí zbytočne, pretože po prvé to nemáme kde skladovať a po druhé malá potom nevie s čím skôr sa hrať a všade je bordel a nie je to dobré, v tomto prípade podľa mňa platí menej je viac

misinka0611
26. máj 2022

@marzuz89 Súhlasím, za mňa radšej investovať do kreatívnych kufríkov, farbičiek, kníh, nálepkových kníh alebo pracovných zošitov 🙂

dada_99
26. máj 2022

na toto ma kazdy iny pohlad. ono a tak ked je vela hraciek, tam vacsia cast z nich sa aj tak nevyuziva a dieta sa hra s tymi istymi dookola. toto by som si moc nepripustala, lebo s kvalitnym a krasnym detstvom to podla mna nema nic spolocneho, ze kolko maju deti hraciek

marzuz89
26. máj 2022

@misinka0611 presne, na toto vsetko je nas maniak 😍 a ja tiez 😅

janulik2008
26. máj 2022

Ja si myslím že je to každého vec koľko má hračiek. My hračky pravidelne triedime s tým problém nie je problém sú plyšáky. Máme toho plno a nevieme čo s tým 😀😀😀

deginko
26. máj 2022

Malo oproti iným deťom...ale aj to by som im zredukovala..lebo čím viac ich majú..tým viac sa nudia najlepšie je byť s nimi vonku na ihrisku,lopta..schovky,slepá baba...hračky len trčia pohodené,okrem Lega...to je nesmrteľne

misinka0611
26. máj 2022

@marzuz89 Aj môj syn, super pracovne zošity sú v Lidli za super cenu tam radi nakupujeme 🙂

autor
26. máj 2022

@misinka0611 a od kolkych rokov su tie pracovne zosity ? A maju ich len kef je akcia , alebo vzdy ?
@marzuz89 ano. To.aj ja by som chcela keby davali na narodeniny , vianoce a ine sviatky radsej daco take ako kniha, spolocenska hra, daco na tvorenie a pracovne zosity, ale to neprejde u nas, to neni pre deti vraj radost

autor
26. máj 2022

No ked boli maly som hracky co dostalo automaticky davala prec, aj ked niektore boli pekne, aj mi luto bolo, a dobre som.urobila, dostavaju toho vela a teraz uz len tak davat prec nemozem

autor
26. máj 2022

@janulik2008 tak ja som proti zbytocnemu nakupovaniu somarin
A tie plysaky, s nimi tazko, to uz ani nik nechce. Tiez ich mame a neviem co s nimi anasi sas tymnehraju ani

nwnw
26. máj 2022

Vekom sa zvysuje mnozstvo. Lego, vlakova draha,autodraha, kocky a stavebnice, puzzle, plysaky, kuchynka. S tym vsetkym sa hraju stale. Obmienam druhy stavebnic, aby nebola nuda.
Obcas im dam hudobne nastroje, ale potom je velky ramus.
Mame primerane. Skor nakupujeme sportove a kreativne potreby.

misinka0611
26. máj 2022

Od 3+ väčšina, ale sem tam som videla aj 2+. Majú ich raz UA čas v letáku tuším aj teraz čo bude leták skrz deň detí. Nemajú ich vždy v stálom sortimente. Tu pisu že od 2+ majú aj. Ja som teraz kupovala cez víkend nejakú školu kreslenia a 100 zábavných úloh. Nieje to dobre vidieť cez screenshot, pozri leták 🙂

autor
26. máj 2022

@misinka0611 dakujem, idem.kuknut letak. To som.nevedela o.tom vobec

marzuz89
26. máj 2022

Autorka, chapem, u nas ten prerod bol tiez velmi tazky, ale pomalicky to ide. Zatial si pomoz aspon tak, ze doma hracky nekupujte, zamerajte sa na spolocenske hry, knihy atd, a teda ostatni nech kupia, ale daj im tipy, co asi by potesilo, aka hracka. A nekompromisne tried a daruj dalej, co nevyuzijete. Naozaj menej je viac ❤️

elizabet173
26. máj 2022

hraciek nemusi byt vela, no doraz by som kladla na to, aby boli kvalitne a aby dieta nejakym smerom rozvijali. Cize by som urcite nekupovala cinske braky jedovatych farieb, len preto, lebo ich ma polovica deti v skolke. Dieta, ktore ma vela hraciek, ani nevie, ako sa s nimi ma hrat. Urcite by som nesetrila na roznych druhoch stavebnic, legu, spolocenskych hrach, pacia sa mi hracky drevene, hracky montessori, hracky z Nomilandu a pod.