Predná verzus zadná cyklosedačka,

eternity24
24. máj 2021

Dobry vecer. Uvažujem nad kupou cyklosedacky pre dcérku. Láka ma predna Thule Yeti, pretože by som na dcérku videla. Mala ma 19 mesiacov. Sedačka ma nosnosť do 15kg. Cize je na kratsie obdobie. Pri dcérke odhadujem tuto a budúcu letnú sezónu. Nemala som bohužiaľ možnosť si ju vyskúšať. Doma ma prehovaraju na zadnú sedacku, tieto maju nosnost do 22kg a teda dlhsie vydržia, su ekonomickejšie. Sestra ju ma a teda na tekutín som mala možnosť otestovat. No stale mi vŕta v hlave ta predná. Bola by som vďačná keby sa so mnou podelil o skúsenosť niekto, kto prednú sedacku naozaj mal, možno mal aj obe a vie to porovnať. Dakujem

11mirka22
24. máj 2021

@eternity24 pre malé dieťa predná, určite. Neskôr zadná. Ak si nízka, môže ti dieťa vpredu dosť zavádzať. Záleží aj na tom ako intenzívne budeš dieťa "voziť".

11mirka22
24. máj 2021

@eternity24 čo sa týka ekonomickosti, nemusíš kupovať novú a predrazenu, ak je to len na krátke obdobie. Poprípade, ak trvas na novej, neskôr predáš.

eternity24
autor
25. máj 2021

@11mirka22 Dobry vecer, ste velmi milá a dakujem opäť za vašu reakciu. Dúfala som, ze mi možno napíše nejaká cyklistka/cyklista kt s tým ma skúsenosť. Hladala som aj tu na fóre podobne témy, ale su uz staré niekoľko rokov a názory sa rôznia. Niekto odporúča prednú sedacku, niekto ju neodporúča. Asi sa budem musieť rozhodnut na základe intuície 🤷🏻‍♀️

11mirka22
25. máj 2021

@eternity24 jej už vás spoznávam 🤩, ja píšem zo svojej skúsenosti. Mne predná vyhovovala, asi do 3 rokov dcérky, je taká drobnejsia. Ja som dosť vysoká. Teraz už len zadnú používame. Určite sa treba rozhodnúť podľa vlastnej intuície... Ak nebude predná vyhovovať, vymeníte. So sedačkou na bicykel je to podobné ako s autosedackou.... Tiež ju treba prispôsobovať veľkosti a veku dieťaťa.

eternity24
autor
26. máj 2021

@11mirka22 Ja som vás hned spoznala 😀 Ja si tiez takto myslim, ze kým je mala chcem na ňu vidiet, ale doma všetci “hucia”, ze mam kupit hned zadnu, ze ktovie ci prednú potom predám. A zadná bude na dlho, keďže nosnosť ma az 22 kíl, predné su do 15kg. Mija dcérka je tiez drobná, ma 19 mesiacov a nosí veľkosť 74 😀 Ale velmi ma predná láka, tak asi ju kúpim a ked ju nebudeme potrebovat, tak sa ju pokúsim predať.

ivi85
27. máj 2021

@eternity24 za mňa určite zadnú sedačku. Malého sme v nej od roka cca vozili.mame ju doteraz.ak chces vidieť na malú kôli bezpečnosti,nieje to z môjho pohľadu nutné pretože dieťa je dostatocne chránené popruhmi,my máme 3 bodový systém plus uchytenie nôh a je to postačujúce. A ja si zasa užívam keď ma drobec tapka po zadku keď ideme na biku 🙂🙂

eternity24
autor
27. máj 2021

@ivi85 Nakoniec som sa aj ja rozhodla pre zadnú. Bude to ekonomickejšie a mam to uz aj odskúšané na sestrinom bicykli, tiez ma hladka po zadku alebo strčí rúčky pod tričko a hladká ma a hovorí “pup”- este nevie,ze pup je iba na bruchu 😂🤷🏻‍♀️ Budem si musieť zvyknúť na to, ze na ňu nebudem vidiet . Ked budem mat nejaký blbý pocit, tak zastavím a pozriem sa na ňu. Dakujem za vašu reakciu.

ivi85
27. máj 2021

@eternity24 podľa mňa dobré rozhodnutie a to hladkanie je top😍netreba na dieťa vidieť,stačí vedieť že je bezpečne zapnuté a to stačí 😉😉

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
eternity24
autor
3. jún 2021

@magda15 Dakujem Vám za reakciu 🙏🏻

essenceee
7. júl 2021

aj podla mnaje lepšia zadna sedačka viac ako predna

eternity24
autor
8. júl 2021

@essenceee uz mame zadnú a veselo sa vozíme. Dakujem za vsetky reakcie.