Trojkolka pre 3-ročné dieťa

14. sep 2022

Prosím, poraďte mi fakt kvalitnú trojkolku pre 3r dievča. Nie ten bicykel, čo tlači rodič. Klasická, ako sme mali niekedy my. Hlavne nech sa na nej dobre ťahá, aby nepreskakovali pedále. Nechcem lacnú blbosť z tesca za 20e.
Ďakujem

evaachesa
14. sep 2022

Pre 3 ročné už pouvažuj skôr nad 2 kolesovým odrážadlom, veď je už veľké na trojkolku, či nie? Náš bude mať 3 roky a už pozerám bicykel bez pomocných koliesok na jar. Od 2 rokov behá na 2 kolesovom odrážadle. Trojkolku keď vyskúšal od niekoho na ihrisku, tak ho to vôbec nebavilo (ťažko sa do toho šliape a ovláda) a vrátil sa späť k svojmu odrážadlu. 🙂

kate_cs
14. sep 2022

No môj syn má 3 roky (na konci októbra 4) a už bicykluje. Podľa mňa je už zbytočná trojkolka, nie?. Keď mal 2,5 roka dostal z decathlonu dvojkolesové odrážadlo a na ňom lietal ako divoch a tento rok v lete začal s bicyklom bez pomocných koliesok. Trojkolku má môj 1,5 ročný syn. Ale takú klasiku, ako sme mali my som zháňala pre toho malého a nenašla som nič podobné.

autor
14. sep 2022

@evaachesa ďakujem za dobré mienenú radu
Dcéra lieta na 2 kolesovom woome už vyše roka. Suseda má trojkolku a veľmi rada sa na nej občas moja povozí, tak nevidím dôvod, prečo by nemohla mať vlastnú. Neradi si požičiavajú medzi sebou.

patka06
14. sep 2022

V tom prípade jej kúp normálny bicykel.
Trojkolka pre 3 ročné dieťa sú fakt vyhodené peniaze, v najlepšom prípade sa nej bude voziť pár mesiacov.

evaachesa
14. sep 2022

Tak to jej radšej kúp už bicykel a daj pomocné kolesá. Na malej trojkolke už bude mať určite aj nevhodné sedenie, sklon. Vidím ako deťom na tých 3jkolkách alebo malých odrážadlách dobre že nevyskočia kĺby. 😳Nerozumiem ale načo ju potrebuješ aj ťahať ak zvláda už 2kolesové odráždlo. Veľký krok späť (aj s tými pomocnými kolesami). 🙄

evaachesa
14. sep 2022

@kate_cs prosím ťa aký bicykel ste kúpili? Už si začínam robiť prieskum. Náš tiež od 2 rokov jazdí ako profík, dvihne nohy a drží pekne balanc. 🙂 Vďaka za tip. 🙂

evaachesa
14. sep 2022

Inak také retro trojkolky s pedálmi v strede (nie na kolese) som videla v bazáriku.

autor
14. sep 2022

Ty vole.... človek tu popyta radu o kvalitnej trojkolka a dostane rady, ako správne rozvíjať psychomotorický rozvoj svojho dieťaťa 😂
Ďakujem baby. Poradili ste.

autor
14. sep 2022

@evaachesa bicykel jedine woom2. Ak môžem poradiť. Starší sa nemusel ani ucit. Sadol a išiel v 3,5r

evaachesa
14. sep 2022

Kebyže vyberám klasickú trojkolku, tak túto, no už sa zjavne nepredáva. Nájdeš ju ale v bazariku.
https://www.mall.sk/hracky-na-von-pre-deti-2-3-...

evaachesa
14. sep 2022

Ďakujem za tip na bicykel, idem mrknúť 🙂

autor
14. sep 2022

@evaachesa aj ja ďakujem, pozriem

nwnw
15. sep 2022

@evaachesa tato nie je dobra?

evaachesa
15. sep 2022

@nwnw no podobne vyzerá ale ja som takéto trojkolky nevyhľadávala, netuším ktorá je dobrá. Najlepšie keby si ju dieťa samé vyskúšalo. Ale väčšie kolesá mi prídu lepšie, či nie? Teda skôr tá prvá asi. 💁 Ale keď má byť na občasné behanie tak je to v podstate asi aj jedno. 🙂

nwnw
15. sep 2022

@evaachesa tieto ma dracik. my sme mali taku daku iba v interieri, aby sa naucili pedalovat

mareri
30. sep 2022

tiež by so radšej zvolila dvojkolesove odražadlo

thoughtfulweirdo
30. sep 2022

Keď chceš zachovať ten štýl trojkolky a nie bicykel, kúpila by som takéto niečo. Je tam väčšia šanca, že to bude na dlhšie než 3 mesiace 😁