Ako dlho ste sa snažili, kým sa podarilo?

rencika8
11. mar 2013

Ahojte babiky
napisete svoj prispevok.S priatelom sme sa dohodli ze sa od juna zacneme snazit o babo len sa trocha bojim ze stym budeme mat problém nakolko som zabudala brat antikoncepciu a uplne mi teraz štrajkuje ciklus.Mala niektora z Vas podobne problemy?

katkaseiner
11. mar 2013

Ja som bola na antikoncepcii asi 7 rokov ked sme v auguste vysadili a 4.januara sme mali 2 ciarky.... kedze sme zdravy som si myslela ze to pojde na prvy sup, no ale nie. Chvilu to teda trvalo, ale to je asi po antikoncepcii normalne... hoci lekar praveze povedal, ze prave pri vysadeni sa casto velmi rychlo zadari.

rencika8
autor
11. mar 2013

ja som ale nevysadila pre to ze by som chcela otehotniet ale pre to ze som pirulky zabudala brat a teraz mam uz niekolko mesicov problemy tak neviem....

zuzulica
11. mar 2013

@rencika8 No ja som po vysadení dostala prvý krát normálne a potom 4-5mesiacov nič a ďalší asi rok trvalo kým sa mi cyklus trocha upravil na cca 30-33dňový,dovtedy som mala tak 15-60dňový,ale podarilo sa nám druhý mesiac snaženia,dovtedy sme neskúšali,takže možno aj skorej by to šlo.

rencika8
autor
11. mar 2013

aha tak super trošku si ma potešila lebo ja som myslela že mam daky vazny problem ked mi to stale blbne.

ichbinich
12. mar 2013

Mne sa po 12(!!!) rokoch antikoncepcie cyklus hned vratil normalny. Hormony mali sice diskoteku, vyrazky jak v puberte, ale cyklus dost spolahlivy.
Otehotnela som po pol roku snazenia. Uz som chcela ist na vysetrenie, ci je vsetko v poriadku, alebo ci treba trosku pomoct. Nebolo treba 😉 Popri 40 hodinovych uvazkoch sme si zalozili firmu, chodili 3 krat do tyzdna na tanecnu, a hned to bolo 😉 😀
Po prvom synovi som brala inu antikoncepciu, tu co sa moze pri kojeni, nemala som ziadne krvacanie. Po vysadeni po takmer 2,5 roku sa mi hned vratil normalny cyklus a otehotnela som po 2 mesiacoch.

@rencika8: Ale ak mas problem s cyklom, urcite si to v klude preber s lekarom, aj to, ze chces otehotniet. Vsetko dobre!

jaruska6
12. mar 2013

Ahojky, ja som užívala antikoncepciu 7 rokov.Od vysadenia antikoncepcie prebeli 3 mesiace a tešili sme sa z 2čiarok na tehu teste 🙂 .Takže veľa šťastia málo stresu prajem.

rencika8
autor
12. mar 2013

My sme s priatelom rozhodnuty źe sa ideme začat snažiť od juna/júla tak som veľmi zvedavá.Mám uz 31a bude to prvý krát tak už sa neviem dočkať 😵 ale jasné źe mám z toho aj obavy či sa vobec podarí.

zonjushe
12. mar 2013

@rencika8 ja som nebrala HAK, mala som 24r., priatel 23r. a podarilo sa nam po pol roku..je to vsetko individualne..

lubka114
12. mar 2013

Tak my sme sa snazili skoro rok ale nikdy sme to nesurili povedali sme si pride pride nepride pockame ... po roku sa posiela na geneticke vysetrenie ak by sa nedarilo ... netreba to planovat ono to pride vlastna skusenost vela stasticka 🙂

veron333
12. mar 2013

Ja som povedala manželovi ,že mám plodné dni,milovali sme sa asi dva krát a o 2-3 týždne som zistila,že som tehotná...takže sme sa ani moc nesnažili a podarilo sa.... 😀

nibiru
12. mar 2013

pri dcerke 2roky teraz cakame rok:o(

freyjanr
12. mar 2013

nam sa podarilo po necelych 2 rokoch snahy

turzovka
14. mar 2013

@freyjanr a dokazala si na to nemysliet? my sa snazime asi rok a pol ale moj najvacsi problem je, ze to neviem dostat z hlavy :( inak vsetky vysetrenia mame za sebou s dobrymi vysledkami

freyjanr
14. mar 2013

@turzovka zacali sme sa snazit na jar 2011 a myslela som len na to,pomaly kazdy tyzden som si robila test a ked som si po lete 2012 povedala ze mozno je to takto aj lepsie,ze som slobodnejsia,mam vsetky peniaze len na seba a v podstate som samu seba presvedcila ze babo ani nechcem som cez zimu zistila ze som tehotna 🙂 takze bude pravda v tom co mi vsetci hovoryli:je to len o psychike,ked strasne chces nepodari sa....toto iste sa stalo viacerym znamim...hladaj vyhody v zivote bez dietata,zabavaj sa a sexuj bez ocharny,uvidis ze to dojde len to necakaj 😉

freyjanr
14. mar 2013

@turzovka a druha vec co tomu mozno dopomohlo je ze vzdy na jesen zacnem do frajera pchat vitamin C koli prevencii pred chorobami a nedavno som citala clanok ze vitamin C pomaha chlapom k plodnosti,ze su spermie rychlejsie a tak...takze je dost mozne aj toto pretoze v oktobry som mu zacala davat tie vitaminy a v novembry som otehotnela....tak sup do lekarne a nakup klasicky celaskon 😉 😀

turzovka
15. mar 2013

@freyjanr ani nevies ako rada by som sa dopracovala do stadia, ze babo vlastne ani nechcem a ze mi je dobre aj bez neho 😀 len tie obdobia sa tak striedaju, raz som ok, potom pride horsie. neviem sa udrzat v rovine, ze som s tym dlhodobo v pohode. tento a buduci mesiac sme si povedali, ze pojdeme este na dovolenku a ja si dokoncim rozne pracovne resty a v maji skusime IUI. a vam sa podarilo len tak prirodzene? Vitamin C budem davkovat, ide jar, bude kopec ovocia, zeleniny 😀

freyjanr
15. mar 2013

no len tak,ani na vysetreniach som nebola ziadnych,frajer ma stale ubezpecoval ze normalna doba kym sa podary je okolo 2 rokov,inak zevraj na dovolenke pri mory otehotnie kazda 😀 neviem co je na tom pravdy ale to more a slnko maju asi dobry vplyv na to,a hlavne ta psychicka pohoda ked je clovek vyvaleny na plazi

rencika8
autor
16. mar 2013

@freyjanr dakujem za radu , celaskon bereme pravidelne takze dufam ze to vynde na prvy sup 😅

anshelia
16. mar 2013

nám sa podaril malý na prvý šup 🙂 teraz má už 16 mesiacov a je z neho riadny šinter

grundia
16. mar 2013

Take 3mesiace pred otehotnenim zacni uzivaz kyselinu listovu,ja som ju mala v tabletkach Centrum.Ale my sme sa ani nijak nesnazili,manzela som nechcela tym stresovat,ze teraz ideme na to,proste ked som mala po cykle,tak sme boli spolu asi kazdy 2hy den a po 2mesiacoch to vyslo no bohuzial musela som na kyret a potom sme sa pokusali po 2mesiacoch od zakroku a o dalsi mesiac som bola opat v tom a teraz sa tesime z 3mesacnej dcerky 🙂 .
Takze prajem vela stastia a hlavne sa pri tom nestresovat,ze zas to nevyslo a preco to nejde,proste ziadne negativne myslenie 😉

tana85
27. sep 2013

rok, ale boli mesiace kedy sme kvoli choroby neriesili...aj ja som uz bola zufala, ale potom som si zacala planovat prestavbu bytu, dovolenku a tak, a odrazu to bolo 🙂

moon1979
27. sep 2013

2x na prvýkrát 🙂

piros1911
27. sep 2013

mala som 24, manzel (vtedy este len frajer) 27, nijako sa nam to nepodarilo. 1,5 roka sme sa snazili o babo a nic... cca. 2 mesiace po svadbe som sa rozhodla, ze sa porozpravam s gynekologom aj s endokrinologickou, vsetko bolo v poriadku. potom som to vzdala s tym, ze aj tak uz nebudem mat dieta prirodzenou cestou. o 3 tyzdne som kukala ako tela na nove vrata: objavili sa 2 ciarky na teste. 🙂 teraz mame nadhernu 4-rocnu dcerku, narodila sa presne tyzden pred 1. vyrocim nasej svadby a 19 dni pred manzelovymi 30-tymi narodeninami. 🙂

motylek17
27. sep 2013

my sme sa snazili cca 18 mesiacov.... prve mesiace som si merala BT, sledovala ovulaciu a pod... sibalo mi z toho... nakoniec sme sa na to vykaslali, uzivali zivota a ked sme to najmenej cakali, prislo to 🙂

petinka83
30. sep 2013

@rencika8 Ako pokračujete?

rencika8
autor
1. okt 2013

@petinka83 asi som tehu 🙂 v piatok idem na sono tak tam sa to buď potvrdí alebo nie ale dufam že ano 🙂

zanin
1. okt 2013

u nas to bolo na prvy sup aj pri prvom aj pri druhom. Manzel zahlasil ze je cas mysliet na druhe ze co ked sa nepodari tak rychlo ako prve a tak sa slo na vec. nic som neratala nemerala a nemala som ani cas sa zamysliet nad tym ze ked chceme dievcatko tak sa mame snazit pred ovu. a bac na dalsi mesiac kolajnice ako hrom. tak mam doma dvoch krasnych chalanov ale v kutiku duse stale tuzim po dievcatku. Az sa rozhodneme ze do toho ideme nenecham to na nahodu a aspon skusim co sa da aby sa dievcatko podarilo. Ked nie svet sa nezruti. 😀

kafedame
1. okt 2013

@rencika8 Držím ti palce,nech je už na tom sone malá fazuľka 🙂

petinka83
1. okt 2013

@rencika8 Tak držím palčeky a potom daj vedieť!

m_ij_ka
1. okt 2013

prvýkrát sa podarilo až po 6 mesiacoch a druhýkrát na prvý šup 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre