Ako sa vyrovnávate s tým, že sa vám nedarí otehotnieť?

10. okt 2022

Baby ako sa vYrovnavate s tym ze sa vam nedari a vsade dookola co pocuvam sa podarilo “na prvy sup”?
Ja uz niekedy ani neverim ze budeme mat to dieta….. a mam depresiu z toho. Mam sa fakt zmierit s tym ze nikdy nebude? A potom to zazracne pride?

pribinak
10. okt 2022

No a máš potvrdenu neplodnosť? Alebo si si dala sama takúto dgn.?

autor
10. okt 2022

@pribinak ked sa par snazi viac ako 1 rok povazuje sa za neplodnych nie? Zatial len ideme na vysetrenia ja ale od gynekologa vyzeram zdrava

adri266
10. okt 2022

Na to asi neexistuje jeden vseobecny sposob. Ja som sice prvu dceru mala na prvy sup, ale ked sme chceli druhe dieta, neslo to. Napriek vysetreniam, napriek liekom a hormonom, uz to neslo. Dlho mi trvalo, kym som sa s tym zmierila, lebo odjakziva som chcela velku rodinu. Ale poznam pripady ked po 10 rokoch liecenia neplodnosti a neuspesnych IFV zena zrazu z nic otehotenela. Sestrina kamoska bola na umelom, porodilla trojcata a do roka otehotenla prirodzene a mala dvojcata 🙂

V kazdom pripade, zavisi od veku, ale keby som mala vratit cas, tlacila by som na svoju gynekologicku, aby ma na vysetrenia poslala skor, lebo ona mi stale vravela, ze mame cas, mame cas...

pribinak
10. okt 2022

Nie, neplodny pár ste vtedy ak to určí lekár po vyšetreniach
Niekedy prírode stačí trošičku pomôcť

veronikaszabova
10. okt 2022

"neplodnost" je diagnoza. Nie tvoja domnienka

anieliks
10. okt 2022

Ahoj a uz mas niejake dieta ale bo si bezdetna .
Poviem ti moj pripad ja mam 2 drave deti a obidve boli na prvi raz . Apotom sme po 3 rokov chceli tretie a zial nedari sa nam to dodnes a je tomu uz pomali cc 5 rokov ako ze mrzi mato ale berem to normalne nijak sa psycicky nezozieram ked to ma ptrist tak.to pride ak nie tak nie . Jednoducho prestan nato misliet a ani sa nenazdas abudes v tom. Aj svagrina nemohla mat 7rokov male tiez si uz mislela ze je.neplodna atak bolo to prenu velmi tazke ale raz prestala natim vsetkim.rozmislat atrapit sa apredctav si ze potom po mesiaci bola v tehu tak.ze klud lebo. Psichyka robi vela majsa pekne

stellarstar
10. okt 2022

Gynekológ nevie urobiť všetky vyšetrenia napr priechodnosť vajcovod a tvoj chlap môže mať tiež problémy s spermiami. Takže musíte ísť obaja na kompletné vyšetrenie a nie len tak sama si dávať diagnózy

viestta
10. okt 2022

Netreba si dávať nepodložené diagnózy. Však za ten rok ste mali len 12 šancí na otehotnenie. To naozaj nie je veľa na to aby si podliehala depresiam

autor
10. okt 2022

@anieliks nemame ziadne dieta…..

stellarstar
10. okt 2022

@anieliks I & Y 🙏

zoe_2
10. okt 2022

Skus vitaminy verra

nadej1111
10. okt 2022

Dva roky sme sa snažili o dieťa...už som myslela že pôjdeme na IUI ale ešte predtým mi v Care ponúkli prefuk vaječníkov...neviem už presne ten názov...ale skúšali či sú priechodne s nejakou látkou a sledovali to na ultrazvuku...a po ňom som otehotnela hneď na ďalší mesiac ..takže netreba hneď myslieť na najhoršie...a druhé dieťatko sa nam podarilo už na prvý šup keď sme sa rozhodli že ho chceme takže držím palce a neboj..určite to príde...netreba nato nonstop myslieť ale vypnúť a možno sa podarí práve vtedy 😉

mikadooo
10. okt 2022

Nedarilo sa nám 3 roky. Mali sme deadline. Ak by sa dovtedy nepodarilo, boli sme dohodnutí s mužom, že skúsime potom cez CAR. Bavili sme sa evtl aj o adopcii niekedy v ďalekej budúcnosti, keby všetko zlyhalo. Takže ja som vedela, čo bude keď bejby nebude. Tým pádom som to zvládala dobre.

svokrinjazykmonika
10. okt 2022

To je hlúposť že jeden rok sa snažíte a keď nie, tak ste neplodný 😂 to sa tak na dedine alebo v kostole vypráva? My sme sa snažili 9 rokov tak čo sme, super extra neplodný? A zrazu ideme na desiaty rok rodiť si predstav.

zuzuliatko18
10. okt 2022

My sme na dieta cakali viac ako 5 rokov, absolvovali sme kopu vysetreni, ktore nic zasadne neykazalo a ked sme ukoncili vysetrenia som zistila, ze som tehotna. Nikto nevie preco, proste to tak bolo😊

janicka1985
10. okt 2022

My sme sa snazili 3 roky ,nakoniec stacilo sa uvolnit po rokoch na dovolenke ,podotykam ,ze dvojtyzdnovej po 6 rokoch,zabudnutie na vsetko zle ,ziadne povinnosti , proste len relax a cuduj sa svetu,zadarilo sa nam tam 🙂Lekar povedal ze za vela moze stres a toho sme mali až až a taketo vypadnutie velmi pomaha.Nam to pomohlo🥰

adka3321
11. okt 2022

my sme sa snazili skoro dva roky, chlap bol aj na spermiogram, mal zvysene leukocyty, doktor mu dal antibiotika, ja som aj clostyl brala, kedze mi moj predchadzajuci doktor tvrdil, ze mam pco a neovulujem, ale ani po clostyle nic... v hlave uz bezali vselijake myslienky, tiez, ze nebude babo atd... a postupom casu som sa hodila akosi do takeho modu, ze no co uz dieta nebude, akosi sa mi to v hlave upratalo (nemozem povedat, zeby som na to nemyslela, myslela kazdu chvilu, lebo podla mna sa na to neda nemysliet), jeden mesiac som dokoca vynechala aj vsetky vitaminy co som jedla/pila a akurat v ten mesiac sa to podarilo a dnes som v 21tt 🙂 ano aj mna skrelo, ked som videla vsade naokolo tehotne a ked mi kamosky oznamovali, ze su tehu, vzdy som si aj poplakala, ze preco oni ano a ja nie. ale asi to tak malo byt, ze sme tak dlhsie cakali

derdia
11. okt 2022

Moja neter otehotnela po 5 rokoch. Jej muz chodieval vecer do prace, asi sa milovali sporadicky ja neviem. Cez koronu sa podarilo. Proste to musi byt pravidelne....aj kamoska pokial robila v rakusku neotehotnela. Ako nahle ostala doma otehotnela.
Atd.

tandariatko
11. okt 2022

Ahoj, no my sme sa snažili 3 roky kým som otehotnela ♥️ gynekologička urobila vyšetrenia čo vedela u mňa bolo všetko v poriadku následne sme navštívili kliniku kde nám robili dalsie vysetrenie odber krvi, spermiogram, prechod vaječníkov všetko bolo v poriadku u oboch ☺️ absolvovali sme to v 5/2020 tak sme sa snazili a snazili ... Prešli ďalšie 3 mesiace a nič to už sme sa dohodli že skúsime umele oplodnenie ak neotehotniem do konca 9/2020 ... V septembri mi meškala menštruácia mala som len také špinenie ale čakala som že sa rozbehne a nič ... Tak som si išla kúpiť test rovno dva ... Hneď večer som si ho urobila a nič žiadna čiarka vravím mužovi že je negat a polozila som ho na umyvadlo a odišla som 😀 po čase som sa vrátila do kupeľne a bola tam druhá čiarka ♥️ dnes mám doma 1,5 ročného modrookého šuhaja ♥️ podľa mňa keď to má prísť pride to ♥️ určite choďte s mužom na vyšetrenie až máte istotu že ste obaja ok ♥️ PS aj v mojom okoli kolegyne, kamaratky, sestra otehotneli na prvý šup 🙈 Držím palce

andulka1988
11. okt 2022

Užívať si každý deň, chvíľku. Osobne tiež sa nám nedarí druhé a prvé trvalo vyše roka. Len to brať tak ako to je čas ukáže

helen_167
11. okt 2022

Keď ani po roku sa nestala žiadna,, náhoda, lebo sme aj stavali dom, moc som to neriešila, tak som podstúpila vyšetrenia u gynekológa, kde mi povedal ze som úplne zdravá, partner podstúpil spermiogram ktorý je tiež v pohode, teraz sú to dva roky, čo babo neprichádza, neznasam vetu netreba nato mysliet 🤢, a ono to príde, to sú keci, alebo ešte veta, že mám to iba v hlave 😂, alebo to príde keď to už nebudem čakať 😂😃, každý okolo len mudruje, katastrofa, vrchol bol keď v rodine mi nukali detské veci, že keď sa zadarí, aby sme mali 😵, je to veľmi bolestivé, viem, ze to nikto nemysli zle, ale načo by som si tu obchádzala detské veci, keď som není ani tehotna? Ale už som rezignovala, že kašľať nato, mame dve mačiatka, nech je na novom dome veselšie... Ale poznám prípad keď žena otehotnela po 5 rokoch ze uz absolútne neverila a stal sa zázrak 🥰, možno aj ja budem taky prípad.ja si ale odmietam merať bazalnu teplotu alebo robiť ovulacne testy, a čakať na frajera, kedy príde domov, ma to ísť spontánne, ešte asi nie je moj čas na materstvo, neviem si to inak vysvetlit a to mam 32 😬. Takže tak

sjana7
11. okt 2022

Máte nejakú diagnózu? Možno tomu len treba trochu dopomoct ,ak by ste mali záujem o prirodnu cestu ,kľudne mi napíšte.

sunshine15
11. okt 2022

Ak chces napis spravu 🫶🏻

mmm2mmm
11. okt 2022

Ahoj, nevyrovnala som sa dodnes..som už alergická na všetky "rady" prestaň na to myslieť vtedy sa to stane alebo psychika robí veľa treba sa sústrediť na iné .... bože....keby to bola pravda že musí byť žena psychicky v pohode tak by sa nerodili deti za vojny alebo po znásilnení ...rovnako nepomôže nemyslieť...ak má raz niekto zdravotný problém tým že to vytesní neznamená že zmizne ..

lalilla
20. okt 2022

Ja mam fazy som v pohode a opustacie fazy kedy sa lutujem a nechapem ako niektore zeny otehotneju na prvy krat, ako ludia co maju na haku svoje deti ich maju aj 5kuskov atd. Zial zivot nie je fer. Uprimne dala som si dohodu sama so sebou ze po ivf ak to nevide uz to neriesim. Proste hruba ciara. Nechcem sa zobudit v 40tke a zistit ze posledne roky som sa tocila len v kruhu nadeje sklamania merania hormonov atd.
Proste je to tak ako to je, dolezite je skusit vsetko na com sa s muzom zhodnote napr iui, umele, adopcia atd. Pre mna ke to dolezite ze som urobila maximum, a oststne je vo hviezdach a rukach bozich. Lezim si doma, nic ma neboli chvala bohu, pozeram telku, mam super chlapa, pekny zivot. Toto su obrovske dary, nie kazdy ma aj taketo stastie.
Nikdy som nemyslela ze pocat dieta bude taka dlha cesta, narocna psychicky fyzicky financne. Naozaj si ani len nvm predstavit ten neskutocny pocit ze si niekto povie tak urobme si babatko a o 9 mesiacov rodi. Sen proste. Dostali sme do daru zivot, tak ho skusim zit s tym co mam ❤️

piskotka1990
20. mar 2023

Ahoj moja vlastna skusenosť 16 ročná som otehotnela ,samozrejme som brala antikoncepciu ale jednoducho stalo sa poradili sme si tesili sme sa a potom v 20tke tuzba po babetku no bohuzial sa podarilo od prveho porodu az po 12rokoch cize mame doma puberťáčku a škôlkarku a teraz by sme ešte jedno pristali vlastne hned sme chceli po roku aby sa s mladsou vyhrali vyrastali nuz nic zase to nejde cize ono asi plati ze ked to ma prist tak to pride 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre