Ako zvládate tehotenstvo po potrate?

dusamoja1
31. aug 2020

Ahojte dievčatá, ako ste zvládali ďalšie tehotenstvo po potrate? Psychicky? Dá sa nejak zbaviť toho hnusneho strachu “čo ak?” Snažím sa na to nemyslieť, ale vždy má to nejak prepadne, proste to už nechcem nikdy zažiť. V júli mi zistili MA, podstúpila som aj kyretáž, keďže som už bola v 12 týždni. Chceme sa začať snažit čo najskôr to pôjde, len by som chcela nejak dostať ten strach pod kontrolu. Dakujem Vám za všetky rady, príbehy a skúsenosti <3

rachel36a
31. aug 2020

@dusamoja1 zial toho co ak sa nezbavis...ja som prisla o 5 deti...a kazde dalsie tehu som sa viac a viac bala...marne mi kazdy hovoril ze na to nemam mysliet...jednoducho strach bol silnejsi

teressa30
31. aug 2020

som som tehu po MA a nedá sa toho zbaviť :/ bude to skrátka tehu aj s týmto strachom, ale to asi už k tomu patrí... to pochopia len ženy, čo to prežijú... môžeš si kúpiť angelsounds a počuť srdiečko, keď budeš mať pocit, že to nie je dobre... ale to je asi maximum. Aj ja sa stále bojím, aj keď sa snažím myslieť pozitívne, mysli na to, že v tom nie si sama, tiež to prežívame rovnako ako aj ty ❤ a zvládneme to 🙏

sekerka18
31. aug 2020

@dusamoja1 ahoj 😊 ja som vo februári v 11tt tak isto mala MA aj kyret. Už sa snažíme niekoľko mesiacov a tak isto mám strach. Akože nechcem NATO ani pomyslieť ale nedá sa no 😊 proste strach je väčší. Nič iné nám neostáva len verít, že sa to už nestane.

dusamoja1
autor
31. aug 2020

@teressa30 dakujem za povzbudenie, budem ti silno držať palce aby to tentokrát vyšlo ❤️ Dávala si si robiť aj nejaké vyšetrenia po MA?

dusamoja1
autor
31. aug 2020

@sekerka18 presne ako píšeš, musíme iba veriť🙏🏽 Dúfam že sa Vám rýchlo postasti a všetko dopadne nakoniec dobre ❤️ Spýtam sa aj teba, riešila si nejaké vyšetrenia?

teressa30
31. aug 2020

@dusamoja1 nie nedávala, lekári to brali ako "náhoda", len máloktorý doktor po jednom MA posiela na vyšetrenia... :/ ja som ale bola vtedy 7 tt, ty si to mala isto ťažšie :(

sekerka18
31. aug 2020

@dusamoja1 vieš čo nie. Ja som mala v novembri predtým biochemicky potrat. Doktorka však nič neriešila. Potom MA a povedala len toľko, že ak otehotniem mám hneď volať a nasadí mi duphaston. U mňa tvrdila, že mohla byť chýba vtom, že som kojila dcéru. Tak po potrate som hneď odstavila pre istotu. Ty si si robila testy ?

asia83
31. aug 2020

@dusamoja1 Ja som mala obavy, menšie ako som čakala, iba do cca 13 týždňa. Potom vôbec. Záleží dosť od povahy. Ja som taká rodená optimistka, verím, že bude všetko v poriadku. Jednoducho som vedela, že to bol iba jeden prípad, mala som zápal nervu, ja som nejako cítila, že to preto sa embryo prestalo vyvíjať. Proste u mňa to bolo jednorazové. Cítila som, že to ďalšie tehotenstvo bude v poriadku. Aj bolo.

nini1010
31. aug 2020

Tazko.9 mesiacov nekonecneho stresu ktory vlastne pokracuje ciastocne aj teraz.Po potratoch uz nic nebolo ako predtym.Ten strach ostane uz navzdy.

rarara88
31. aug 2020

Ja som tiež po MA.. v marci MA a v júni sme sa začali snažiť a rovno sa zadarilo.. strach je síce stále a sme takí opatrnejší.. vybavičku aj všetko začneme riešiť asi až tesne pred pôrodom.. jediné čo nám ostáva je modliť sa a veriť, že tentokrát všetko dobre dopadne

kataka10
31. aug 2020

@dusamoja1 ja mam za sebou 2xMA a tretie tehu bolo uspesne. Otehotnela som v podstate neplanovane 2 mesiace po kyrete a dnes ma bubak 6,5mesiaca. Popravde mi pomohlo, ze som sa s manzelom porozpravala o moznosti adopcie, ak by to neslo inak a suhlasil. Takze mi spadol velky kamen zo srdca a vedela som, ze sa matkou stanem tak alebo onak. A nakoniec to vyslo, ani som nevedela ako 😄 Takze hlavu hore, teraz sa to uz podari 🙂 👍

sense
31. aug 2020

Keď som potratila 1x tak som potrebovala rok na to aby sme to skúsili opäť lebo som sa bála co ak... Ten strach bol aj pri ďalšom tehu keďže som krvacala, po prvom trimestri a každej kontrole kde som počula bit srdiečko bol strach čím ďalej tým menší.... Teraz som tial mala zamlknuty potrat ale tentokrát budeme skúšať co najskôr... Obavy tu budú stále, čo ak... Ale napriek všetkému sa cítim teraz napriek strate psychicky lepšie ako prvý krát...

dusamoja1
autor
31. aug 2020

@teressa30 vždy je to ťažké, bolo by mi to stále rovnako ľúto aj keby to bolo ako u teba v 7.tt, ale veru dala si mi troska nádej, za to ti dakujem❤️ 🙏🏽Ak mám byt úprimná, ja som mala cely čas taký podvedomý zlý pocit že to neskončí dobre, takze preto sa chcem pri druhom čo najpozitívnejšie naladiť

smoulo33
31. aug 2020

@dusamoja1 ja som mala 1MA 2/2019 a potom som začala navštevovať hneď Hematológiu. Odporučila mi to gynekologička. Po pár mesiacoch som otehotnela znova a teraz mám 10 týždňové dvojičky chlapčeka a dievčatko 6/2020. Celé tehotenstvo som si pychala injekcie CLEXANE. A bola som sledovaná na Hematológii. Porodila som ich už ako 40 ročná. Som svojej gynekologičke nesmierne vďačná, že sa tak príkladne o mňa starala a poslala ma i na tú Hematológiu.

dusamoja1
autor
31. aug 2020

@asia83
@nini1010
@katka10
@sense
@smoulo33
Dievčatá dakujem že ste sa so mnou podelili ❤️ Je ‘fajn’ citat takéto veci od niekoho kto to zažil ako od svojich kocikujucich a tehotnejucich kamarátok. Všetkým Vám prajem len to najlepšie ❤️

smoulo33
31. aug 2020

@dusamoja1 nevzdávajte to. Myslíte pozitívne a ono to príde. Niekto tam hore je, "jedno nám zobral a dve nám dal".

kaculda2
31. aug 2020

Ahojte, ja mam 2 dcérky a o 3. drobčeka som prišla v 21tt. Bolo a aj je to ťažké. Keďže má to aj ohrozilo na živote. Od vtedy stále riešim zdravotné problémy, ale s partnerom to nevzdávame. Chceli by sme to opet skúsiť hneď ako to bude možné. Ale toho strachu sa už nezbavís. Vedela som ze s drobcekom nie je všetko v poriadku ale nepripúšťala som si to..a to si nikdy neodpustím..

dusamoja1
autor
31. aug 2020

@sekerka18 niekedy je to fakt na zaplakanie toto naše zdravotníctvo a pristup niektorých doktorov.. ja som dokonca ešte nemala ani kontrolu po kyrete, pretože moja doktorka nemala voľný termín.. ale riešim si nejaké vyšetrenia po vlastnej osi, hlavne tu hematologiu ako píše @smoulo33 -Vám dakujem za povzbudenie, určite to nevzdáme❤️

dusamoja1
autor
31. aug 2020

@kaculda2 boze :( a to si už človek povie že má za tým najhorším a najkritickejšim. Je mi to ľúto ale verím že dievčatá ešte budú mat krásneho zdravého súrodenca ❤️

1mata
31. aug 2020

Druhe bábo až po 3 rokoch intenzívneho snaženia...1. potrat, o tri mesiace ďalší potrat (dvojičky), o ďalšie tri mesiace 2 čiarky a to sme už nejak dobojovali 🍀
celé tehotenstvo som sa bála či sa neobjaví krv na wc papieri. Našťastie nie 🙂
ale ten pocit (čo ak) ma sprevádzal celým tehotenstvom

sekerka18
31. aug 2020

@dusamoja1 ani ja som nemala kontrolu. Pretože presne prišla korona v marci a už ma proste nemohla vyšetrit. Neviem ja zatiaľ čakám. Neviem čo vôbec by ma poslala moja na nejaké vyšetrenie. A

dusamoja1
autor
31. aug 2020

@sekerka18 no asi jedine keď sa sama vypýtas, to by ti mohla dať, resp myslim že ani obvodná by nemala mat problém. Som zvedavá aký názor na to bude mat ta moja

dusamoja1
autor
31. aug 2020

@1mata veľmi obdivujem že si to zvládla dvakrát 🙏🏽 A veľmi sa teším že to do tretice vyšlo ❤️

florianabotosova
1. sep 2020

@dusamoja1 ahoj ja som tiež po missed abortion. Tiež sme rozmýšľali nad tým ze sa začneme o bábo snažiť skôr ako o 3 mesiace ale ten strach už ostáva stále. A ten pocit ze keď otehotniem co bude? Ja som bola veľký nervak keď som bola tehotná. V strese a nervy to veľa spraví. Po kyrete poslali na histologicke vyšetrenie. Všetko bolo ok. Takže ten strach a obavy tam stále budú nato človek nezabudne. Nezabudnem nato nikdy a nedá sa strachu zbaviť

mlska19
1. sep 2020

Strach mi po 2 zlych skusenostiach. (14. a 6.tyzden) zmiernuju tentoraz v poriadku testy a kontroly.Inak je to tu samozrejme stale,obcas vecer rozmyslam,ci tam je,ci je v poriadku.Som v 18.tyzdni a pochybnosti,ci uz som mala citit pohyby,mam uz dva tyzdne,vcera sa mi zdalo,ze som cosi zacitila,ale neviem,ci si to len nenahovaram.Muz ani nechce vediet pohlavie,hoci po Trisomy testoch ho uz viem vyse mesiac,celkovo mam pocit,ze sa nan este boji citovo viazat.

lucyjka6
3. sep 2020

Ja som tiez po 3 potratoch,(v 6tt,19tt a teraz cerstvo po v 16tt)neprajem ten pocit nikomu sledovana som na hematologii tiez som si pichala fragmin,neskutocne som sa tesila,a teraz uplne prazdno snazim sa neplakat aj ked to nejde,gynekolog mi len povedal ze to sa stava a to ze som mala dobre vysledky neznamena ze dieta je v poriadku(to je odpoved)podla mna niekde musi byy problem a chyba,...doma mam este 3rocnu dceru kt.prave nastupila do skolky,...doma je ticho,prazdno a ja placem....stradne zle obdobie no dufam ze sa dam cim skor do poriadku a bude lepsie

ross13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre