Beriete vitamíny?

8. aug 2021

Baby, ktoré ste tehotné alebo plánujete, beriete dáke vitamíny?
Počula som, že z Feminionu sa dosť pribera, je niečo iné?
Je to vôbec pri pestrej strave potrebné?
Ďakujem za skúsenosti 🙂

petamich
8. aug 2021

v 1. trimestri urcite kyselina listova ta je podla mna must a dolezita aj pri pestrej strave, ja som brala Femibion iba do cca. 16 tt a pribrala som aj tak 🙂 pochybujem, ze to priberanie bude sposobene Femibionom ale nie som odbornik

surama
8. aug 2021

Ahoj, Femibion beriem cele tehotenstvo a pribrala som len 5 kil. V utorok zacinam 9. mesiac. Jeden cas som bavila frajerku a myslela som si, ze nepotrebujem brat vitaminy, tak som brala len kys. listovu a vapnik, ale na najblizsich vysledkoch som uz mala niektore hodnoty tesne pod normou, tak som zacala brat dalej Femibion 😃

mmbudiakova
8. aug 2021

Ahoj. Ja som užívala Femibion 1 a potom 2, ale ten som si dávala každý druhý deň. A na začiatku tehotenstva aj kyselinu listovú som brala. Plus neskôr Dr. doporučil navyše magnézium a železo. Konzultovala som to s viacerými lekármi a potvrdili mi, že Femibion obsahuje veľké množstvá vitamínu B6, B12 atď a ten podporuje chuť do jedla. Priberáš z toho, že ti podporí chuť do jedla, ja som ho brala aj pred otehotnením 4 mesiace plus celé tehotenstvo a pribrala som dokopy 20kg. Jedni hovoria že áno, druhí že nie. Podľa mňa je to individuálne, ako aj u každého priberanie v tehotenstve.

kkovacovak
8. aug 2021

Brala som na začiatku femibion 1, potom femibion 2 len jedno balenie a potom som kúpila len kyselinu listovú. Nepribrala som nič do 24tt takže toto tvrdenie vylučujem. Priberáš/nepriberáš z iných dôvodov. Tú dvojku brať dlhšie je podľa mňa zbytočné. Teraz v 6.mes beriem kyselinu, železo (lebo jem malo jedla s jeho obsahom), magnezium na predpis a C+D už dlhé roky.

bambuliii
9. aug 2021

Ja som v tehu nebrala žiadne vitamíny, ani iné doplnky okrem kyseliny listovej a neskôr železo...a dcérky sú obe zdravé 😉

helena1982
10. aug 2021

femibion som uzivala a priberala som uplne normalne, nic nejako prehnane, takze nemyslim si zeby za priberanie mohol doplnok, ktory obsahuje vlastne len vitaminy, ktore su pre buducu mamicku a dieta prospesne 😉
uzivala som aj 1, aj 2 a aspon som sa citila tak lepsie, ked som vedela, ze mala ma v brusku vsetko co potrebuje pre spravny rast 🙂

miuska1990
15. aug 2021

Ahojte. Raz za cas mavam problem ze pri malej potrebe ma reze pali, doktorka mi zistila bakteriu na ktoru mi dala antibiotika. Tento problem mavam cca raz za 3,4 mesiace a trva iba jeden najviac 2 dni a par mesiacov pokoj. Pol roka sa snazime o babetko no zatial nic, mali ste niektora rovnaky problem ze ste sa musela doliecit a potom sa zadarilo? Moze ta bakteria vomne byt cele mesiace aj ked sa neprejavuje a moze to byt tym ze sa nam zatial nezadarilo? Som zvedava ci ste mali niektora podobnu skusenost pekny den 😊

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre