BT graf, ovulácia a Duphaston

21. nov 2021

Ahoj, tento cyklus ma mala čakať IUI no folikuly po clostyl nenarástli a IUi sa preto nekonalo.
Dr mi ale kázala sledovať ovu ovulačnými testami do konca cyklu, pokúšať sme sa mali doma.
Nasadila mi taktiež duphaston na 10 dní od 16teho DC.
Moja otázka znie teraz -
Duphaston nasadený 15.11.
Posledný styk z 14.11 na 15.11 v noci
Ovulačný test pozit 16.11
V grafe bude pravdepodobne ovulácia vyznačená na 19.11.
Moja otázka: za pár dní duphaston doužívam podľa toho ako kázala Dr. Myslíte, že by sa mohlo zadariť aj takto - s časovým odstupom od styku k ovulacii? Viem, že spermie počkajú pár dní ale toľko dní neviem 🤷‍♀️
Či mám teraz ďalej pokračovať s užívaním duphaston aspoň ešte 10 dní po ovulacii ak by sa naaaaahodou zadarilo alebo to už nechať tak?

autor
21. nov 2021
romea
21. nov 2021

Ahoj nepoteším ta ak bol sex 16.11 a ovulka 19.11 spermie vydržia 2 dní čakať, tak je veľká pravdepodobnosť ze sa to nepodarí, ale ovu mohla byť aj skôr tak uvidis

autor
21. nov 2021

@romea prvý krát som otehotnela s ovuláciou 5 dní po styku - potvrdené lekárom, BT.
Preto váham, či má zmysel brať a predĺžiť užívanie duphastonu.

romea
21. nov 2021

Ono ta ovulka mohla prebehnúť aj skôr to nevie na, 100percent ani dr, tak dúfam ze sa za darilo a je to váš prípad, duohaston určite ber po ovulke je veľmi dôležitý kvôli embryu

autor
21. nov 2021

@romea duphaston mám nasadený od 16DC no ovulácia bola až 20DC (19.11) 🤷‍♀️ Mám ho brať 10 dní.
Pokračovať podľa teba dlhšie?

romea
21. nov 2021

Nie normálne ho ber do kedy mas

autor
21. nov 2021

@romea no doberiem ho v stredu 🤷‍♀️ MS mám ale dostať až okolo posledného novembra.
Nebude to problém, ak by sa naaaaahodou zadarilo. Mám krátku lutealnu fázu.
Do IUI ideme aj v decembri

bebotka
21. nov 2021

Ak nedošlo k ovulácie pred začatím užívania duphastonu, tak je veľká pravdepodobnosť, že duphaston ovulácie zablokuje a preto sa má užívať až po potvrdenej ovulácii, neviem prečo ťa doktorka nesledovala ďalej, a rozhodla sa tak, ale ti už je na nej, k tej dobe koľko vydržia závisí hlavne od toho aký má muž spermiogram.

autor
21. nov 2021

@bebotka áno o tomto všetkom viem, teraz len riešim či brať duphaston dlhšie keďže ovulácia bola 19.11 čo je 3-4 dni po začatí užívania duphastonu.
Vyzerá to tak aj podľa BT, ovulačný test som mala pozitívny utorok 16.11 večer

autor
21. nov 2021

@bebotka ďalej ma nesledovala preto, lebo do centra máme 2 hodiny cesty a podľa jej slov by to bolo aj tak zbytočné, vraj ku kvalitnej ovulacii tento mesiac nedôjde. Mala som si to sledovať testami a BT teplotou . Na 11DC som mala folikul 11mm, na 13DC 12mm a 14DC som bola opäť a Dr povedala, že rast sa zastavil a doslova sa ešte zmenšil, respektíve deformoval. 🤷‍♀️

petruska3331
10. dec 2021

Ahojte som tu nová snazilka a začala som merať bazalnu teplotu podľa grafu som mala ovu v deň najnižšej teploty?? Prosím poradíte mi? Dovtedy má aj vaječníky bolel aj také tlaky ako na MS trvalo to pol dňa 🤷

anjetta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre