Clostilbegyt a ovulácia

katinka4
29. máj 2013

Ahojte , chcem sa opýtať vás všetkých čo užívate alebo ste užívali Clostilbegyt ktorý DC vám prišla ovulácia . Ja ho beriem 1 cyklus z dôvodu predošlých anovulačných cyklov a to od 5.-9. DC 1 tbl. denne. Aké ste mali príznaky a ako dlho trvali?

lienka737
29. jún 2017

@matka295 12 dní po Pregnyle môže byť falošne pozitívny test, takže pozor na to.

matka295
29. jún 2017

@martina7905 ani veľmi nechcem. Asi počkám až do termínu ms ..... 😒

matka295
29. jún 2017

@lienka737 áno to viem. Preto si ho nechcem robiť 😑

martina7905
29. jún 2017

@matka295 vydrz mozno ani nepride prajem ti to

matka295
29. jún 2017

@martina7905 ďakujem moja 😘

martina7905
5. júl 2017

@matka295 ahoj moja tak ako pokracujes mrcha dufam neprisla

matka295
5. júl 2017

@martina7905 ahoj moja zajtra má neprísť. Včera a predvčerom som mala duchov na teste a dnes nič tak som z toho na nervy 😭

martina7905
5. júl 2017

@matka295 no to bol duch asi este z pregnylu no ved uvidis dufam.nepride

matka295
5. júl 2017

@martina7905 z pregnylu už asi nie to bol 13 deň od pichnutia .... Počkám či bude mrcha meškať ...

lienka737
5. júl 2017

@matka295 mohlo byt biochemicke tehu. Daj vediet potom...🙏

matulik490
13. júl 2017

Ahojte zienky no ja som druhy mesiac po clostyle a vcera som bola na kontrolu po PD a povedala ze jeden folikul ci ako sa to vola nepraskol a dalsi je mierne zdeformovany.. povedala ze asi bude problem v tom lebo prasknut ma aby sa uvolnilo vajicko... na dalsi mesiac skusame uz z pregnylom.. ma niekto skusenosti s tym ze nepraskol a v tom bol problem? uz mi je z toho do placu :(

lienka737
13. júl 2017

@matulik490 áno, je to velmi pravdepodobné, že bez Pregnylu neprasknu. Mne dával lekár Clostilbegyt VŽDY aj s Pregnylom, pretože inak sa tvoria cysty. Nebo sa, ked pichnú Pregnyl, tak pekne praskne.

matulik490
13. júl 2017

@lienka737 no ja som teraz brala iba clostyl.. bez pregnylu a na dalsi mesiac po meche mam prist clostyl mi uz neda a asi mi pichne pregnyl.. aj to mi povedala ze musi mat 3 cm folikul aby mi ho mohla pichnut. ani si neviem teraz predstavit ci to kazdy den budem k nej chodit alebo ako..

lienka737
13. júl 2017

@matulik490 folikul má mať 20 mm, nie 3 cm, to viem na 100%.
Vieš kedy cca mávaš ovuláciu? Pojdeš k nej tak okolo 11 DC (u niekoho 10 - 14 deň), pozrie aký bude veľky a podľa toho Ti povie, kedy pichnúť.
On narastie 2 mm za 24 hodín, takže to vie vyrátať, aj keby zrovna nebol práve na pichnutie.

soni_cka
13. júl 2017

Ahojte, od ďalšieho cyklu mam brat aj ja clostilbegyt, a keďže idem na dovču aj ja aj doktorka tak ma nebude ten cyklus sledovať, tak som sa rozhodla ze si budem merať BT, aby sme zachytili ovu. Študovala som si grafy ale popravde nechápem to 😁 pred ovu sa teplota zníži a v deň ovulácie sa prudko zvýši??? Poradí mi niekto prosím? 🌼😇

tanusenka
13. júl 2017

baby nechcete niektora pregnyl? mam navyse jeden a ja ho uz nepouzijem

kakatulik
13. júl 2017

@soni_cka ani nie.
Je to priblizne takto. Teplota po'ms miernne klesne napr.mezi 36,4-36,5.
Pred ovulkn,resp. v den ov moze este klesnut,napr. 36,3-36,4,ale nemusi. Az den po ovu stupne. Nemusi prudko. Staci o 0,2.Ovulaciu mozes brat ako potvrdenu,ked mas taketo zvysene teploty minimalne tri dni za sebou a tam sa aj drzia.

matka295
14. júl 2017

@lienka737 ahoj tak ms nakoniec došla. Už aj beriem clostil a na budúci týždeň vo štvrtok idem na folikulometriu. A ty ako?

lienka737
14. júl 2017

@matka295 ja už som mala Clostil 9krát, takže ja som už skončila, ale podla bazálnej teploty vyzerá, že ovulka chodí aj vajko praská každý druhý cyklus.
Tak uvidíme. Chystám sa na laparoskopiu a reproimunologiu.

soni_cka
14. júl 2017

@kakatulik ďakujem, ale fuha... No neviem ci dobre trafim 😕 budem si to musieť nejak naštudovať

kakatulik
14. júl 2017

@soni_cka hlavne meraj rano v priblizne v tom istom case, najldpsie v posve a zapisuj do grafu. Ked ti nebude nieco jasne hod to sem a my ti uz poradime.

matka295
14. júl 2017

@lienka737 držím palce. A prečo každý druhý mesiac ?kvôli tomu ideš na laparku?

soni_cka
4. aug 2017

Ahojte, niektoré sa rozumiete týmto veciam viac ako ja, tak skúsim 🙂 Snažíme sa viac ako rok, a tento mesiac som brala prvý krát clostillbegyt 5-9 DC 2x1. Prekvapilo ma, že už 10 DC som mala obrovské bolesti na ľavom vaječníku, a ovulačný test bol pozitívny (aspoň na nejakom teste boli 2 čiarky 😀 ) a aj pri snažení ma to dosť bolelo. Dnes som 17 DC a dosť ma bolí podbruško, taký pocit akokeby som mala v ňom svalovicu a sem tam ma niečo zabolí. Ovulácia asi druhý krát nemôže byť že? Možno blbá otázka, to len kvôli tomu clostillu sa tak pýtam. Beriem ešte aj Duphaston 2x1 od 14DC. Ešte dodám, asi 2 dni mám taký mliečny výtok.

lienka737
4. aug 2017

@soni_cka ovulacia moze byt len raz.
Nebola si na folikulometrii? Ked uzivas Clostil, tak by Ta mal Dr.skontrolovat.
V tomto ja vidimvelku nezodpovednost resp. lajdactvo zo strany lekarov. Len do nas napchaju lieky, mimichodom s MNOZSTVOM negativnych ucinkov a potomto nedotiahnu do konca, ale odflaknu to.
Folikulometria predovu, potom pichnut Pregnyl s skontrolovat po ovulke, ako folikul praskol. Chcem vidiet gynekologa, co toto robi.

matka295
4. aug 2017

@soni_cka len vzácne sa stane že je 2x ovulácia je to skôr rarita. No bohvie čo to mohlo byť. Ale ako píše
@lienka737 je potrebná folikulometria aby videl ako vajíčka rastu a kedy približne bude ovulácia.

soni_cka
4. aug 2017

@matka295
@lienka737 baby ďakujem za odpovede, bola som na dovolenke a doktorka ze nech si to nasadim a skúsime šťastie, a ze ak dostanem ďalší cyklus menzes tak mam prísť a už to odsledujeme

emily048
23. sep 2017

@katinka4 ahoj, prosím písala si že si brala len jednu tabletku clostilbegyt, smiei sa opýtat ktorý den si ju brala? DAKUJEM PEKNE

martina7905
23. sep 2017

@emily048 clostilbegyt by si mala brat 3dc a 2tabletky rano a vecer cize 5dni

matka295
23. sep 2017

@emily048 to ako ju budeš brať ti určí lekár, je to individuálne u každej ženy. Určuje to podľa cyklu a začína sa vždy 1 x denne aby sa zaistila citlivosť a reakcia vaječníkov. Nemozu ti hneď dať 2x denne aby ti neprestimulovali vaječníky. Nechaj to na lekára.

martina7905
23. sep 2017

@matka295 ahoj matka a ty ako postupujes co ste pokrocili uz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre