Čo ak sa mi už nepodarí otehotniet?

dominika116
13. feb 2017

Ahojte. S manzelom sme uz spolu 9 rokov a o babo sme sa "snazili" nieco cez rok a pol...neskor som si kupila ovu testy s o 3 mesiace sa nam podarilo otehotniet.boli sme velmi stastni ... bohuzial nam v cca 12tt oznamili MA...bola to najhorsia rana v nasom zivote...nasledovali vysetrenia a samotny zakrok kyretaz... v january som bola znovu na kontrole u gyn a ze je vsetko v poriadku -mozme sa snazit znovu...zacali sme hned v january cez "plodne dni" bohuzial sa nepodarilo hned a samozrejme ze ma hned zoziera myslienka ze to nebude take jednoduche a bojim sa toho... :(

sykorkauhliarka
13. feb 2017

ked ta to bude zozierat nadalej tak sa vam to nemusi podarit najlepsie je mat sex kazdy druhy den alebo aj kazdy ..to mate sancu sa trafit do ovulacie nech je hockedy...uzuvajte si to pride babo a nebudete ani vediet ako sa to robi :D

dominika116
autor
13. feb 2017

Dakujem, ale zas zevraj nieje dobre kazdy den kedze spermie by mali dozrievat aspon 3 dni...tak neviem...

sykorkauhliarka
13. feb 2017

tak to by vedla mna nespalo moje dieta....ale kazdy chlap ma inu kvalitu

eliska13
13. feb 2017

@dominika116 kedze ste sa o prve snazili trocha dlhsie nemozes cakat,ze to vyjde v prvy mesiac.Daj tomu cas....

mily7
13. feb 2017

@dominika116 prezila som to iste co ty. Mam uz dve deticky. Moja rada: daj si do poriadku psychiku a vsetko pojde co by dub. V dobrom. Inak sa v pohode moze stat ze rychlo stastne otehotnies,porodis a este potom zaplaces. Nad tym preco si preniesla svoj stres,uzkost na svoje babo.ktore potom bude velmi citlive, nervozne,uplakane. A nemuselo byt😉

19lucka90
13. feb 2017

@dominika116 ja som.bola na tom rovnako,akurst 10tt a MA. Po troch mesiacoch sme sa zacali snazit,ale podarilo sa to az.po dvoch dalsich mesiacoch. Tiez som bola s nervami v koncoch a.este.k.tomu denodenny kontakt s tehotnou svagrinou. Takze neboj chce t cas. A ako.sa.hvori netlacit na pilu

margarita
13. feb 2017

@mily7
ja na prenasanie stresu a uzkosti teda neverim...mam 4 deti po 3 spontannych potratoch, vzdy som cely prvy trimester prelezala kvoli spineniu a kazdy raz takmer potratila...stresovala som sa, ze ci to tentoraz vyjde alebo zase nie takmer cele tehotenstvo.
a mam absolutne pokojne, uzasne, bezproblemove deti...

netreba hned vsetko demonizovat, ale suhlasim, ze psychika robi svoje.

micka81
13. feb 2017

@dominika116
Mne sa podarilo otehotniet az po desiatich mesiacoch od kyretaze po MA... Urcite sa nestresuj, otehotnenie "na prvy sup" je skor vzacna vynimka, hlavne ak mas uz skor k tridsiatke... Ja som mala 32 ked som mala MA, 34 ked som rodila...

dominika116
autor
14. feb 2017

Dakujem baby za vase skusenosti...snazim sa byt v klude aj so psychikou ale viete ze je to tazke, obzvlast ked mate v okoli same cerstve tehulky...

sense
14. feb 2017

psychika dokaze vela ...takze sa snaz aj ked to bude tazke nastavit mysliet pozitivne a nekoncentrovat sa len na tuzbu po dietati,... mala som zdravotne problemy s hormonmi zenskymi, plus problemy so stitnou, lekar vravel ze bude tazko pre mna otehotniet, tehotna som bola 3x , a 2x z toho MA, a vzdy som otehotnela prave v dobe ked myslienka na dieta bolo to posledne co mi chodilo po rozume...

dominika116
autor
14. feb 2017

@sense mne sa tiez tak podarilo otehotniet ze som vtedy nato vobec nemyslela...ale tak skusim sa pozitivne naladit a hladat si nieco ine nech ma zamestnava, uz nech je jar a budem sa kutrat v zahrade...to hadam pomoze 😊.

sense
14. feb 2017

@dominika116 drzim palceky nech sa podari.... my ked sme sa snzaili a davala pozor na plodne dni a bola z toho pomaly na prasky ze sa nase intimne chvilky zmenili na produkciu dietata tak sa nedarilo, ako nahle som bola nutena mysliet na nieco ine, dost zlozite skusky od coho v podstate zalezalo ci dostanem prac. zmluvu na neurcito al. nie tak ani neviem kedy sa to stalo ale zaverecnu odbornu prakticku skusku som robila uz ako tehotna....

fomelka
14. feb 2017

@dominika116 a doktorka ti čo presnejšie povedala, že môžeš otehotnieť? Neboj, určite otehotnieš a možno to príde, keď to budeš najmenej čakať, čo ty vieš🙂 Budem vám držať palčeky aby sa vám to podarilo

dominika116
autor
14. feb 2017

@fomelka no moj gyn mi nepovedal nic...ohladom otehotnenia...povedal ze sa po Ma mozme znovu snazit...dakujem ti pekne 🙂

maminecka2
14. feb 2017

@dominika116 Ahoj, mne sa s prvym nepodarilo otehotniet rok a 3/4, s druhym 3 mesiace a teraz som otehotnela este v ten den ako sme sa dohodli ze bude tretie 🙂
Ak si v poriadku vsetko to bude "len" v hlave tak ako u mna. Musis len verit ze sa podari a inak to nebude. A verit ze to pride v ten spravny cas. Ja verim ze si nas nase deticky- ich dusicky vyberaju za rodicov a pridu v ten svoj cas. Mam v okoli vela parov ktore dlho cakali ale vsetci maju deticky.
A vraj najlepsie je snazit sa kazdy druhy az treti den pocas celeho cyklu, kazdy den by bolo aj na psychiku moc. Urcite je chyba ist na to az ked ovu test ukazuje ovulaciu, kym sa spermie dostanu k vajicku uz moze byt velmi nizko a nie je schopne sa uhniezdit. A zo stresu moze aj ovulacia nastupit ako sa jej chce...
Drzim palce nech si skoro stastna aj s babatkom. Dovtedy si uzivaj manzela a venuj sa mu.

dominika116
autor
14. feb 2017

@maminecka2 dakujem si zlata.tak dufam ze sa to stane v najblizsich mesiacoch skutocnostou... 🙂

magmolatus
14. feb 2017

@dominika116 Ano dozrievaju 3 dni ale dozrievaju postupne, "výroba" bezí v podstate dokola a ich recyklacia tiez.

Hlavne bud v klude a nezozieraj sa. Psychicka pohoda je dolezita.

maminecka2
14. feb 2017

@dominika116 Urcite, ked velmi tuzis tak to tak bude.

dominika116
autor
14. feb 2017
maminecka2
14. feb 2017

@dominika116 Mne k tomu prvemu pomohla chata, velky kybel mojita a doma zabudnute pyzamo 😝 Vtedy sme po dlhej dobe "neplodili", ale si uzivali a zazrak uz ma 5,5 roka a zacina nam papulovat 😈 A mensi sa rychlo uci 😂

maminecka2
14. feb 2017

A najmensia ruzova prave okupuje moj cic a ja si mozem konikovat 👶

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre