Dá sa vedome ovplyvniť pohlavie?

22. jún 2022

Máme dve dcéry a chceli by sme vyrovnať trosku prevahu žien 😀
Skúšali ste niekto, ako splodiť syna/dcéru?
Obe detičky boli počaté pred ovuláciou, preto som rozmýšľala že sa tentokrát zameriam viac na ovuláciu a čas po nej.
Môže byť pravda že počatie pred ovuláciou sú dievčatka a cez chlapci? Vychádza vám to?
Pri oboch mi vychádzalo pohlavie aj podľa čínskeho kalendára.

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
althejka
22. jún 2022

Niet pochýb, že soľ na cestách robí naše zimné jazdy oveľa bezpečnejšími. Niektorí sa však na posolené cesty hnevajú.
Vedci z americkej Yale University nedávno zistili, že posypová soľ, či chlorid sodný môžu mať účinok na pohlavie žiab. Svoj výskum zverejnili v časopise Canadian Journal of Fisheries and Aquatic Sciences, kde varujú pred následkami protišmykového prostriedku na tieto obojživelníky. Žabie samičky podľa nich mení na samcov.

Nieco take? Skusit chlorid mozno.

snehulak77
22. jún 2022

Vraj pred ovulaciu sa zarobí na ženy a počas ovulácie na chlapcov. Čítala som, že to môže súvisieť s tým, že spermie "chlapci" sú rýchle ale aj rýchlo umru. Kým "dievky" sú pomalšie, ale žijú dlhšie. Preto počas ovulácie vyhrajú tie rýchlejšie, pred ovulaciu tie, co dlhšie prežijú. Ci to tak je neviem, mame chlapca (a bolo to presne počas ovulácie), no ale daj vedieť potom 😂😂

petamich
22. jún 2022

ak by sa vedome dalo ovplyvnit pohlavie, tak by v Indii a Cine inak fungovali 😵‍💫 ja som znacne skepticka voci tymto babskym povedackam, takze za mna jediny kto vie vedome ovplyvnit pohlavie je CAR, ktore to robi v pripade ak sa v rodine dedi nejaka choroba konkretneho pohlavia alebo zena vie donosit iba pohlavie xy (inak je to neeticke), co opatovne nasvedcuje tomu, ze to asi take jednoduche nebude 🙂

alchemilkazltozelena
22. jún 2022

Áno nám to vyšlo... Dcéra pár dní pred ovu, syn počas ovu.

basska_b
22. jún 2022

Ano, vraj je to tak, ako pises... muzske spermie su rychlejsie, no ziju kratsie. Preto je dobre, ked uz tam vajicko je, vajicko zije len 12-24 hodin, spermie az 3 dni, hoci dlhsie prezivaju tie zenske, to je preukazane.

My mame tiez 2 dievcatka a chceli sme chlapca, tak sme sa takto snazili strasne vystihnut ovu... pouzivala som tie ovulacne testy, ale pri 28dnovom cykle mi ukazovali ovu az na 16.den, cize uhniezdovacia faza by bola len 12 dni a to je dost malo. Okrem toho som mala plodny hlien 12.-14.DC, cize akonahle sme sa spolahli na hlien, tak po pol roku snazenia sa podarilo. Avsak nasa radost trvala kratko, v 9tt som potratila. Tak som si povedala, ze som bola sprosta, ked som sa tak fixovala na chlapca. Mala som totiz vybrane dievcenske meno a prave v dnoch, kedy od nas odislo, som si ho rozmyslela, no nahradu za neho sme nemali.... a podla mna to bolo prave dievcatko, co odislo... a momentalne si zelam, aby bolo zdrave a nic ine...

zuzka0605
22. jún 2022

ano da sa..nie je to na 100P, ale je tam zvysena pravdepodobnost...dievca pred ovu splodene, chlapec priamo na ovulaciu, ma to svoje biolog. opodstatnenie

bets
22. jún 2022

Nám to vyšlo pri 3 deťoch. Sme veľmi plodný pár, keďže dokážem otehotnieť aj 4 dní pred ovulaciou, tak som si vedela načasovať dievčatá. Ale dokonale poznám svoj cyklus, správanie tela. Chápem však, že nie vždy je to také jednoduché. Keď žena vie otehotnieť len v čase ovulácie, tak to ma 1:1

autor
22. jún 2022

@zuzka0605
@bets
@basska_b
@alchemilkazltozelena
Ďakujem za odpovede. Presne toto som myslela. Keďže obe tehotenstva som mala počaté pred ovuláciou tak mi to celkom sedí keďže mám baby.

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
22. jún 2022

@mb2021 snáď sa chápeme, pohlavný styk prebehol pred ovu

pininka1
22. jún 2022

Ano da, mam takto planovanych chlapcov a dievca dva dni pred ovulkou. Roky si ju sledujem.

x_mery_x
22. jún 2022

My mame zatial len chlapca splodeneho pocas ovulky. 😉

barus26
22. jún 2022

prve tehu sex 2 dni pred ovu- mame dievca
druhé tehu sex 2 dni pri ovu- mame chlapca na ceste 😀

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
snehulak77
23. jún 2022

@mb2021 otehotnieť sa pred ovulaciou nedá, ale spermie sa tam môžu dostať a počkať. Toto je taka hra o slovíčka, ja myslím sa chápeme. Ženy mali niekedy styk 2 dni pred ovulaciou a počas nej otehotneli, lebo tam spermie prežili.

alchemilkazltozelena
23. jún 2022

@snehulak77 panko chápe ale chce byť zaujímavý 🤣

autor
23. jún 2022

@barus26
@x_mery_x
@pininka1
Baby potesili ste ma 💪😁 síce som aj za tretiu babu, vidím na mužovi že chlapska podpora by sa mu viac hodila 😅

aaao
23. jún 2022

No takze zena ma chromozomy XX, muz XY. Vzdy sa odovzdava jedna alela od zeny a jedna od muza. Cize zenske vajicka su vsetky X cize dievcatka, sermie su X alebo Y. A je to ozaj o nahode ci bude najrychlejsia spermia X alebo Y.

verasch
28. feb 2024

Za vyskušanie nic nedas ked skusis pred alebo pocas ovulacie,.(vyber je uz na tebe 🙂 ) ja som to skusila ale mrzi ma ze som si zle odsledovala ovu. Velmi som tuzila po dievcatku a druhy chlapček je na ceste. Samozrejme ako kazda mamina si ale po otehotneni prajem aby vsetko dobre dopadlo a bolo zdrave 🙂

nica123
14. apr 2024

@verasch ako to je zle odsledovať ovu?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre