Duphaston - citlivé bradavky, meškajúca menštruácia, negatívny test

patrissia95
15. mar 2023

Ahojte kočky, beriem duphaston 2 cyklus kvôli úprave cyklu. Snažíme sa o dieťa, prvý krát to nedopadli dobre, teraz skúšame opäť... prvý cyklus s duphastonom (od 15DC, 10dni) som po dobrati dostala mrchu hneď na tretí deň (12.2.) - z duphastonu som extra vedľajšie účinky nepociťovala, iba ťažký žalúdok. Pokračovala som normálne s užívaním duphastonu ..no teraz mi po dobrati menštruácia stále nechodí...už je to 8 deň a stále nič...mám citlivé bradavky ( to som mala len keď som bola 1x tehu) , bolí ma podbruško, ale zvláštne, pri chôdzi, pri sadani, ako keby som mala močák chytený alebo neviem, iné komplikácie nemám s močením. Dnes som robila test a je negatívny. Máte niektorá podobnú skúsenosť?

sim_icek
15. mar 2023

@patrissia95 ja som sa nabrala duphastonu dosť v puberte aj v dospelosti pred otehotnením. A tiež sa mi počas užívania stalo, že ma šialene bolelo/pichalo podbruško ale aj prsia, ale tie až tak, že ani dotknúť som sa ich nemohla😬 ale to sa mi stalo párkrát, väčšinou som z neho nemala žiadne problémy

patrissia95
autor
15. mar 2023

@sim_icek a mrcha ti chodila presne po dobrati alebo ti to blblo aj tak?

sim_icek
15. mar 2023

@patrissia95 mne to blblo aj tak. Ja som mala ten problém, že bez duphastonu mi nechodila aj polroka. S ním síce každý mesiac , ale vždy inak. Niekedy piateho inokedy 17.
Brala som ho 4 mesiace kým sa mi podarilo otehotnieť
(Predtým som ho brala dlhšie, ale to som sa nesnažila otehotnieť ešte )

patrissia95
autor
15. mar 2023

@sim_icek 🙈🙈🙈 no ja som práve zmätená či som tehotná alebo to je z dufiku...dnes som testovala a ostala som veľmi sklamaná lebo som si bola istá že som v tom... možno som testovala skoro, neviem 🤷🏻‍♀️

sim_icek
15. mar 2023

@patrissia95 poznám tieto sklamania. Hlavne keď sú aj nejaké príznaky a nakoniec nič. Prajem veľa šťastia,nech sa to čoskoro podarí 🍀

patrissia95
autor
15. mar 2023

@sim_icek ďakujem moc, uvidíme 🙂

luccija
16. mar 2023

@patrissia95 z Duphastonu ma prve mesiace velmi boleli prsia

nika122
16. mar 2023

Ja som tento mesiac dobrala Duphaston. Užívala som ho tri mesiace kvôli úprave cyklu. Prvé dva mesiace mi prišla menštruacia 2 dni po vysadení a tento mesiac mi prišla až na 7 deň od dobratia. Mala som veľmi citlivé bradavky čo sa mi nikdy predtým nestalo a mala som aj jemné bolesti tam dole. Tehotenstvo to nebolo a menštruácia nakoniec dorazila. Každopádne držím palce 😊

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre