Grafy bazálnej teploty

rybkaa
3. jún 2014

Baby, nová téma o grafoch BT, ovulačných testoch, tehotenských testoch a hľadaní duchov je tu 🙂
Ak meriate bazálnu teplotu a zapisujete si hodnoty do grafov, ste na správnom mieste. Poradíme, pomôžeme, podporíme.

Grafy si môžete vytvárať na nasledovných stránkach:
www.fertilityfriend.com
www.womenzone.cz
www.wunschkinder.net

Všetko o meraní BT a jednotlivých programoch na vytváranie grafov nájdete tu: http://merenibt.xf.cz/index2.html
Dobré rady a pomoc ohľadom ovulácie, plodnosti i tehotenstva je na stránke http://www.fertility.sk/

Tak vitajte 🙂

jaja9891
7. okt 2014

@zarzisia a nechodi maly do skolky?a sestricka by ti ho nepostrazila chvilku alebo nejaky detsky kutik...ach jaj...

zarzisia
7. okt 2014

@jaja9891 on chodi len na doobedia a ja mam Dr. 30km od bydliska :/

rybkaa
autor
7. okt 2014

@petra212 rozoznať hlien je ľahké, ako W to je vodnatý, pocit mokra, ako E to je ako vaječný bielok alebo sopeľ, medzi prstami sa naťahuje a C ten je ako krém, telové mlieko alebo taký hustý biely krém, potom je ešte S to je lepkavý, ktorý sa medzi prstami lepí 🙂 chce to len cvik a skúmaj si ho každý deň, najlepšie je vraj okolo 18.00 hod., ale kľudne aj inokedy môžeš, len najlepšie je v zhruba v rovnakej dobe dňa a nie po sexe 🙂

rybkaa
autor
7. okt 2014

@zarzisia no dáka ružová oná tam je, ale nie je nejako blízko kontrolnej či? no skús ešte jeden o dákie 2 dni a sa uvidí, čo to....

rybkaa
autor
7. okt 2014

@mawiya nestresuj, čo si malá? 😀 a mačku si nahaj, ja tie potvory neznášam, by sa mi to kolo nohy otrelo, ta by ju len na Kráľovej holi našli 🙂

rybkaa
autor
7. okt 2014

@zarzisia počuj, ale to dnes si 10 dpo, to by mohlo byť tej machuli celkom primerané, tiež odporúčam kúpiť dr. max testy a urobiť vo štvrtok, to budeš 12 dpo, to už bude jasné, čo sa deje 🙂

rybkaa
autor
7. okt 2014

@adamnela a ty drahá, ty čo??? netestovala si? kukám, že furt sa hore trímeš, ms nikde?

vejula
7. okt 2014

@zarzisia ja som na 12DPO testovala tušim, po ocikani kukam, a tam uplne bielo, tak som si šla ešte lahnuť, že však v poho, nabuduce sa podari. Test som nechala na pračke. KEd som potom vstala a kukla na pračku, tak už tam bola slabučka čiarka 😉

adamnela
7. okt 2014

@rybkaa a ja ako? Nie netestujem radsej, lebo je to aj tak zbytocne...MS zatial v nedohladne, tak som zvedava co bude zajtra rano za teplota...Ale uz by to malo ist od zajtra teoreticky dole...Ci ze ak pojde dole, tak sa blizi mrchana a ak sa bude drzat hore, tak netusim..Mozno sa aj u mna nejaka ta cysta urobila, ked teplopta sa hore drzi a testy boli biele ako sneh 😒

petra212
7. okt 2014

@rybkaa
diky a
ehmm a ktorý je ten plodný?

A pridávam ten obrázok grafu. Prvé dve hodnoty sú merané o cca hodinu, dve neskôr ako všetky ostatné, preto sú uvedené červeným. Mám v tejto fáze hodnoty od 36,1 do 36,3 (ak neberiem do úvahy tie prvé dve) a keďže som dnes už mala 36,4 tak usudzujem, že mi teplota už stúpa a ovulácia bola včera a dnes som už 1 DPO. Tak uvidím ako teplota bude zajtra.

zarzisia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rybkaa
autor
7. okt 2014

@adamnela ja som dnes 12 dpo a úplne že v kľude, žiadne testovačky, nič.....až mi to chýba 🙂 čakám mršinu vo štvrtok a asi aj dojde, bo som práve sprášila celú škatuľu karičky, všetky trojuholníčky na posedenie, len tak bez chleba 😀 takže žravka neskutočná 🙂

rybkaa
autor
7. okt 2014

@petra212 jeeeej domáci graf, to sme tu dávno nemali 🙂 odporúčam kresliť si grafy do programov na to určených, linky nájdeš v úvodnom príspevku, tam volíš aj hlien a potom ti graf sám povie, kedy bola ovu a tiež ti bude dopredu predpovedať 🙂
no zatiaľ to vyzerá, že bola včera, ale to uvidíme až po ďalších 2 teplotách, aké budú 🙂
plodný hlien je ten vajcový a vodavý, krémový je už po ovulke

adamnela
8. okt 2014

Ahojte babule...
No tak ako som predpokladala, tak sa pustam z kopecka a naozaj to teda vyzera teplotou, ze pride mrcha, ale zatial ziadny naznak. Som zvedava, kedy dorazi 😒
A pojdem za tou mojou dr. a ukazem jej ten graf, ze kebyze pocitam to krvacanie od 29 DC, ze to neboli kramy, lebo inak by som dnes len 21 DC teoreticky a to je na kramy moc skoro a k tomu ta vysoka teplota, takze urcite to bolo po ovulke. Len skoda, ze nebol ten sexik akurat vtedy, ale co uz, asi to tak ma byt, nic s tym nenarobim...
http://www.fertilityfriend.com/home/adamnela

@rybkaa takze zravka, hm? To teda tiez velmi dobre poznam a zjedla by som vtedy aj slona, mozno keby sa dalo 😀

No frcim ja o chvilku do roboty...

petra212
8. okt 2014

@rabkaa
no tak ako som predpokladala, dnes teplota 36,6

Čo sa týka tých grafov, ten fertility mi "nadáva" anglicky, takže s ním si neporadím.
A na tom womenzone si to píšem, ale ovulku mi dalo úplne inokedy než v skutočnosti bola, písalo mi tuším na sobotu alebo na piatok dokonca.
Ešte si ten graf robím aj na tej "novej" stránke ale ten ovulku nevyznačí asi. Keď som ju tam zadala - tak vtedy ju vyznačilo. Tak skúsim ešte počkať, možno vyznačí, uvidím.

petra212
8. okt 2014

tam o poschodie vyššie malo byť @rybkaa
sorry nejako som sa preklepla

rybkaa
autor
8. okt 2014

@petra212 musíš počkať, kým máš 3 zvýšené teploty po predpokladanej ovu, až vtedy ti to vyznačí. Na lepšie porozumenie fertilityfriend si pozri stránku http://merenibt.xf.cz/index2.html tam je podrobný návod ako sa tam registrovať a potom zapisovať, je to veľmi jednoduché, naučí sa to rýchlo aj keď nevieš anglicky, ja tiež neviem a dnes to úplne bez problémov používam 🙂 Len si nedávaj prekladať stránku do slovenčiny, vtedy bude programu šibať 🙂 tam sú najpresnejšie výpočty ovulky, aj predpokladanej, na women sa mne osobne nepáči, tam chujoviny ráta 😀

paskolinka
8. okt 2014

@petra212 ano, podla mna to mas vyznacene dobre, podla ovu testov aj teploty to vyzera na pondelok. ta nova stranka asi tiez funguje ako FF, musis pockat este jeden den a potom vyznaci... predpokladam 🙂

rybkaa
autor
8. okt 2014

@zarzisia kukám že teplota sa drží, nepodľahla si testu? 😀

petra212
8. okt 2014

@rybkaa
@paskolinka
no ved uvidíme zajtra ... ale tá nová stránka sa teda netvári, že by chcela vyznačovať ovulku sama od seba, lebo ja som tam zadala aj minulý cyklus od augusta a to by mi hádam tam čosi už vyznačilo
mnoooo a keď motyka vystrelí a ja budem mať chvíľu čas ---- možno sa dám prehovoriť aj na to fertility 😎

rybkaa
autor
8. okt 2014

@petra212 fertility je top, fakt to nie je nič ťažké, keď niečo nevieš, kľudne sa opýtaj 🙂 idem na to nové zadať, že čo ukáže 🙂

zarzisia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petra212
8. okt 2014

@rybkaa
veď ja viem, ja ti verím, len som sa nechcela otravovať angličtinou a učiť sa niečo nové
podľa toho návodu čo si mi tu dala by to zvládol každý zrejme,
tak hádam si nájdem chvíľku a podarí sa mi to tam ponahadzovať

rybkaa
autor
8. okt 2014

@petra212 no, teraz som urobila v tom novom a tam ovulku samo počítať nechce, musela som si ju zadať ručne a vyzerá to potom takto....no taký program, čo sám neráta sa mi nepáči, hoc je aj ružový 😀 😀 😀

petra212
8. okt 2014

@rybkaa
mne zas na farbe stránky, grafu až tak nezáleží 🙂 pre mňa nech je aj zelená 🙂
a teda prehovorila si ma, snáď som sa nikde nepomýlila, ale ukázalo ovulku o deň skôr, čo podľa mňa nie je pravda 😝

http://www.fertilityfriend.com/home/53d637

petra212
8. okt 2014

@rybkaa
a inak som teda zvedavá, či sa mi na fertility podarí prihlásiť aj keď budem potrebovať dopĺňať údaje 😎

adamnela
8. okt 2014

@petra212 no podľa mna bola ovulka až včera. Aj podľa ovu testov by to sedelo..aj podľa teploty, keďže stúpla o 2 desatinky ..Možno nemáš správne nastavene určovanie ovulky, ale to Ti @rybkaa vysvetlí ako na to. Mne sa na mobile zle vypisuje..

petra212
8. okt 2014

@adamnela
no ja by som povedala, že bola v pondelok a nie v nedeľu ako vykreslil graf ... akokoľvek to bolo ... sa to asi s istotou nedozvieme 🙂

adamnela
8. okt 2014

@petra212 no jasné to sa uz nedozvieme 🙂

paskolinka
8. okt 2014

@petra212 ja by som hlasovala za ten pondelok 😀 ale je pravda, ze z grafu sa to nie vzdy da urcit presne. ona ta ovu moze byt aj v noci resp. neskoro vecer a teplota do rana nestihne vyraznejsie vystupit a potom to v grafe vyzera az na dalsi den... tazko povedat. tiez je pravda, ze niekomu stupa postupne a niekomu skokom (vtedy je to jasnejsie). kazdopadne uz mas po 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre