Inzulínová rezistencia a problém otehotnieť

radanna11
15. jan 2021

Ahojte chcem sa spýtať či ste tu zienky take čo ste mali inzulinovu rezistenciu aj nadváhu a či vám po schudnuti a úprave stravy sa podarilo otehotnieť ?
Ja som dva roky pátrala prečo prvé dieťa bolo hneď a druhé už toľko nejde a odhalilo sa toto lekárka mi odporučila schudnúť 10kg a nasadila aj nejakú liečbu tak či máte nejaké skúsenosti
dakujem

limetka69
16. jan 2021

@radanna11 ahoj, bola by som zvedava na tu liecbu 🙂 liekmi? Podla mna je to blbost. Pol sveta ma inzulinovu rezistenciu, aj ja, a otehotnela som velmi rychlo. Podla profilovky mi neprides obezna, tam by uz mohol byt problem, ir sa da upravit stravou, dufam, ze to je aj tvoj pripad 🙂 so zdrsvou stravou aj skor otehotnies. 🙂

roxana61
23. jan 2021

@radanna11 práve čítam knihu "Plodnosť, cykly a výživa" a je to tam dosť rozpísané, teda o inz.rez. a vplyvu na plodnosť. A áno, píšu, že úpravou stravy sa to dá napraviť 🙂 odporúčam tú knihu ;). Odporúčajú okrem iného vylúčiť jednoduché cukry a rafinované škroby...je tam toho veľa

radanna11
autor
27. jan 2021

@roxana61 dakujem krásne za radu určite sa na to pozriem

niikoletka
27. jan 2021

No nejde len o ir.. Máš ovuláciu potvrdenú lekárom?

radanna11
autor
27. jan 2021

@niikoletka jasne to ja mám všetko za sebou niekoľkokrát sledovaná folikulometriou a ovulacia prebieha , hormonálny profil spravený manžel spermiogram ten rozšírený a všetko ok funguje ako má akurát mám nadváhu a tu IR

radanna11
autor
27. jan 2021

@niikoletka a ešte nejaké hraničné výsledky zo štítnej popravde neviem celkom presne o čo ide

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre