Je v poriadku mať sex každý deň pri snahe o bábätko?

22. feb 2024

Ahojte. Snažíme sa o dieťatko už pár mesiacov. Manžel momentálne chodí na turnusy preč, teda keď je doma (väčšinou to vychádza práve na plodný týždeň), mame sex väčšinou každý deň. Myslite si že je to okej pri snahe o dieťa? Stihnú sa spermie “zregenerovať” za tých 24 hodín? Som trochu v rozpakoch lebo všade citam niečo iné a sama neviem čo si o tom mám myslieť.. niekde píšu že je okej kazdy deň lebo sa uvoľnia len “dozrete” spermie a inde že každý 2-3 deň nech spermie dokážu zregenerovať..sex nemame len kvôli plodeniu potomka samozrejme.. keď je manžel na turnuse, tak si to potom veľmi radi a z chuti “dobehneme”. Ďakujem za názory.

marseillefan
22. feb 2024

Samozrejme, že je to v poriadku... my sme to takto robili a úspech vždy na prvý cyklus.

bublinka1426
22. feb 2024

neviem ci to pojde zevraj spermie maju isty cas zriet...
podla mna najlepsie je nestresovat a hlavne si sex uzit....

egonsk
22. feb 2024

no pokial to nemate 4x denne, tak neboj, ta zasoba je tam vacsia ako na jedno-dve cisla za den, cize mozno az o 4 dni sa vycerpa dozreta cast a nahradi tou novou ;) .. ale mozem sa samozrejme aj mylit.

anjelicek26
22. feb 2024

Co sa tyka novych studii, tak zrelych spermii je mozno chlpok menej, ale stale dostatok na oplodnenie a tomu mat sex kazdy den nestoji nic v ceste...

misana84
22. feb 2024

Spermie neregeneruju… vznikajú, dozrievajú a zanikajú… oplodnotit môže iba dozerá spermia a v 1ml ejakulátu je okolo 100 míl. Spermií- ak je všetko Ok….a veľká pravdepodobnosť oplodnenia je ešte 2 dni pred ovuláciou keď spermie sú už tam keď sa uvoľní vajíčko….

nika23t
22. feb 2024

Ja som otehotnela práve v mesiaci, keď sme sa snažili každý jeden deň.

janickacrazy
22. feb 2024

Je to ok, my sme tiež tak mali, aspoň to plodné obdobie nepresvihnes. 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre