Jeden vaječník, vyšší vek a snaha o dieťa

26. apr 2024

Ahojte, prosím ak by ste boli také dobré a poradili mi prípadne podelili sa somnou o skúsenosti prípadne povzbudili tak vám budem všetkým zo srdca vďačná. Ide o to že prednedávnom som sa vrátila od môjho gyn.doktora z prehliadky ale to čo som si od neho vypočula ma dorazilo.
Totižto pred 10 mesiacmi som otehotnela ale žiaľ bolo to MMT a tak ma operovali a vzali mi pravý vaječník.Po tom všetkom keď som bola na vyšetrení ten istý doktor mi povedal že ak chceme dieťa nemáme čakať a čím skôr skúšať a aj doktori v nemocnici mi povedali že to nič nie je že kľudne môžem byť tehotná atď. A teraz keď som dokimu spomenula že teda popri preventívne mi môže pozrieť kedy asi prebehne ovulácia tak hneď začal citujem ,,A má to vôbec význam? Za prvé máte už len jeden vaječník a za druhé máte 36 rokov ste už stará.,, Po tých mi povedal aby som teda išla na kozu že ma vyšetrí .No a po chvíli zase spustil ,, No ako som povedal, nevidím tu žiadny dominantný folikul ,čiže sa ani nemusíte snažiť, máte tu vajíčka a najvetši ma 9mm. Ale žiaden dominantný,čiže nebudete ovulovať... A ja som sa spýtala to už nikdy alebo len tento cyklus? On mi nato odpovedal no ,,možno ,,len tento cyklus ale podľa mňa už ani žiaden. A ďalej citujem ,, Akože čo vy tu riešite nič ale absolútne nič vám nehraje do karát a to už váš vek lebo v tomto veku sú už vajíčka nekvalitné a aj malo za druhé vám vyoperovali vaječník ,tak u vás nevidím dobré výhliadky a ak chcem dieťa ,,mám si ho nechať spraviť laboratórne v centre. .... Ani si neviete predstaviť co som vtedy cítila slzy som zadržala ako sa len dalo a keď som odtiaľ vyšla tak s takým plačom ako som nemožná a neschopná žena. A keď som mu spomenula že kopec žien ale malo aj napriek tomu tak mi nato odpovedal že to čo čítam na internete sú bludy a on má fakty a toho sa drží. Som strašne smutná, zúfalá takto mi naložil a pripadám si ako použitá handra. PROSÍM dievčatá ak ste tu nejaké čo mali niečo podobné budem veľmi vám vďačná za vaše rady a skúsenosti lebo po dnešku sa necítim ani ako človek doteraz plačem a neviem to dostať z hlavy...

autor
26. apr 2024

A všetkým ženám aj mužom ktorý mi napísali a podporili ma dali ste mi nádej ktorú mi dnes doktor rozbil na 1000 kúskov... Ste ako anjeli bez krídel 😇🤲🤲🤲 Ďakujem Vám zo srdca

marianarem
26. apr 2024

Preboha to je magor, hned ho vymen. Ja som mala tiez takeho kedysi. Nemala som nikdy ziadny velky problem a aj tak mal hrozne reci. Raz tak pozera do vnutra a hovori:"To je ale strasne, to som este nevidel." Alebo robil mi preventivne sono a hovori ze:"No, este ze existuje aj umele oplodnenie." Raz som jeden rok vynechala preventivku, tak ma privital so slovami: "Dobry den, tak co, chcete rakovinu?" Vzdy mal nejaku takuto perlu, neraz mi tam uz isli slzy do oci, naco vzdy skrotol a zacal byt normalny. Nechapem dodnes, preco som ho skor nevymenila. Ked som prisla k novej doktorke, tak tam bolo zrazu vsetko v najlepsom poriadku. A ani ziadne umele sa nekonalo, nemala som problem otehotniet ani v 40ke.

babydesire
26. apr 2024

Tak to nieje lekar ale blbec ! Vzdy je sanca na vlastne babatko ak mas nejake vajicka a si zdrava...je vela lekarmi zdokumentovanych pripadov,kedy tak otehotneli,,tiez jednu takuto zenu poznam, ked mi rozpravala ako otehotnela a vraj je neplodna, a ze plakala od stastia, tlacili sa slzy radosti aj mne..najdi ineho ludskeho gynekologa...
Ja som tak natrafila na takeho debila internistu - mam dve deti a zistili mi predrakovinovy stav na krcku m. po druhom porode..naplanovali operaciu (konizaciu), sla som na predoperacne..a internista domna hustil ako si mam dat vsetko von, ved uz mam dve deti tak co..plakala som, citila som sa tak ponizene, tak ako pises ako handra, ten sposob ako mi to hovoril,,pricom gynekologovia (viaceri) mi povedali ze netreba robit az taky nezvratny invazivny zakrok... Drz sa, zvladnes to, bude to dobre,,sanca tu urcite je..a ak nie, ak je dovod ze to zial nepojde, da sa to povedat aj ludskejsie..vela stastia

autor
26. apr 2024

@marianarem Tak to si mala riadneho blbca ako aj ja ,a toto keď hovorí doktor ženám tak ako sa potom majú cítiť? Doktori študovali nato aby pomáhali a liečili a nie aby si nás ešte horšie zdeptali než sme veď človek ide za doktorom aby mu pomohol a nie aby si vypočul urážky. Som si na toho môjho pozrela par recenzií a teda každá naňho nadávala, jedna tam dokonca napísala že je to šuplikant a takého len obísť veľkým oblúkom, alebo že ak niektorá ma toho dokiho sup nohy na plecia a bežať odtiaľ čo najrýchlejšie a podobné. A tak som hľadala a našla jednu pani doktorku v tej istej budove ako on a na ňu len samé dobré recenzie tak teda skúsim jej v pondelok zavolať že či berie nových pacientov.A ako ti tá druhá doktorka pomohla?Brala si aj nejaké vitamíny?

marianarem
26. apr 2024

Jasne, treba vymenit, jednoducho aj medzi lekarmi su blbci, tak ako vsade. Ta druha lekarka mi nemusela nijako pomahat, jednoducho sa ukazalo, ze nemam ziadny problem a vsetko je v poriadku, to len ten predosly lekar mal take dristy z neviem akeho.dovodu. Nemala som ziadny.problem otehotniet, hoci teda prve tehotenstvo skoncilo MA, ale druhe uz dobre. Aj preto som to.tu napisala, ze ozaj aj u teba to mozu byt kecy alebo dokonca nejaky psychicky problem lekara a v skutocnosti mozes mat normalne zdrave dieta.

autor
26. apr 2024

@babydesire 🙁 Tak aj ty si mala skúsenosť s magorom. Také niečo keď zahlásil lekár ani by nemal byť lekárom ale kdesi na bitúnku robiť. Ešte by som povedala ze TÝ mladý medici sú oveľa ľudskejší ako ty dlhoročný doktori.Ja si na jedného dobre pamätám keď som ležala na udržaní v nemocnici boli tam tý starý aj nový doktori.No a ten jeden bol ako med dobrák od kosti. Tiež mi chceli vykonať testy čo mohlo ohroziť dieťa a potom ten mladý prišiel za.mnou na izbu lebo videl že som predtým plakal sadol si na kraj postele a začal sa somnou rozprávať, upokojoval ma a dával mi nádej len keď mi aj vysvetľoval že ten a ten test zatažovy musia urobiť aby vedeli či dieťa zvládne kontrakcie ( chceli mi pichnúť nejakú injekciu čo by vyvolala akože slabé kontrakcie a oni by videli či dieťa by to zvládlo no ale nezaručil že ak by mi nep

autor
26. apr 2024

@babydesire nezaručí že ak mi ich pichnú tak sa môže rozbehnúť aj predčasný pôrod, vtedy som bola v 32tt a som odmietala ten test ale on ten lekár tam somnou bol asi hodinu na izbe a so smutným výrazom tváre povedal áno viem že sa bojíte aj ja by som sa na vašom mieste bál a potom sklonil hlavu a bol ticho no každý deň za mnou chodil a pýtal sa ma ako sa mám atď zaujímal sa nakoniec som to podstúpila a nezačali sa pôrod v tom 32tt ale až koncom 35tt. Ale tým chcem povedať to bol jediný lekár čo bol u mňa top doktor ,záležalo mu na pacientoch a mal ľudský prístup žiaľ ale on tam len bol na stáži ale potom už neviem kam odišiel aj keď sme sa stretli náhodné v meste vždy pozdravil a pýtal sa ma ako sa mám atď.To môžem povedať bol doktor s veľkým D

babydesire
26. apr 2024

Tak su aj dobry lekari empaticky,ludsky..a ano, zvycajne su to ty mladsi..ono ty starsi asi uz za tie roky stratili ludskost pri tejto nelahkej profesii..nieje to pekne,,Je fajn, ze mas aj takuto prijemnu skusenost..Ja ked som potratila (lebo prve tehu dopadlo takto - zamlcany potrat) a plakala som na izbe, lebo ma cakala kyretaz, prisla ma utesit mlada sestricka, velmi mila a laskava, a davala mi nadej ze ved este mozem byt maminka a nemusim cakat pol roka, ze podla toho ako sa budem citit..jej pritomnost bola upokojujuca, az v ramci rozhovoru mi povedala, ze ona nemoze mat deti,,ale nebola smutna ci zatrpknuta..posobila pokojne velmi pokojne...Chapes ? Sestricka na gynekologickom utesuje cudziu zenu ktora potratila ale potencionalne moze mat dieta, pricom ona sama tehulka nikdy nebude. Dodnes nanu myslim a chcela som sa nanu opytat ked som tam o 11mesiacov neskor prisla porodit svoje prve dieta, ale ani neviem ako sa vola...chcela som jej podakovat a povedat, ze to vyslo.. treba vela takychto milych lekarov a sestriciek, lebo nieje to len praca, a my niesme vstupny material.. a vies co my este pomohlo po potrate ? Najlepsia kamoska, manzel (pises ze je ti velkou oporou, to je velmi dobre) a samozrejme osobne pribehy zien z konika..lebo prazde vety ako " to sa stava, vsak to skusite znovu" a "ked to nebudes cakat, tak to prijde" ma iba rozculuju a deptaju..ale osobne pribehy s opisom pocitov ...no clovek sa neciti tak sam a ma nadej ze este to moze vyjst, ze nic neni stratene..ale priznavam, ze prve dni som truchlila, kym som sa zmierila s myslienkou, ze toto dietatko nikdy neuvidim,, Prajem ti veeela sil , obom prajem vela sil.

kiki68
27. apr 2024

Zmenit okamzite gynekologa, to co je za blbca. Akoze 36 je idealny vek na dieta podla mna, Ja som podla gyn v 39 stale plodna ako ceresna. Mne hned v 35 po porode povedal, ze ked si nedate pozor, tak ste tu do 3 mesiacov zase. Teraz ideme skusat druhe v 39, cely cas mimo skusania sme sa chranili. Okrem toho tomu lekar vie rozne pomoct. Takze za mna zmena gym za niekoho, co nepovazuje zeny po 30 za stare babky

jarka0
27. apr 2024

V prvom rade by som zmenila Dr. Ja som predtým mala tiež takého nechcem napísať čo . A len tak stručne nám sa nedarilo tak sme skúsili všetko dokonca aj umelé oplodnenie ale to ešte pritom prvom dr . Potom som raz odišla vyslovene s plačom von a muž ma vtedy čakal ten tam akú scénu urobil no hanbila som sa ako pes 🤦ale v podstate mal pravdu zmenila som dr . A už budeme mať 4 bábätko ale ja síce mám oba vaječníky ale z toho je iba jeden funkčný takže to je akoby bol jeden a čo sa týka tvojho veku je to len číslo nič to neznamená moja suseda mala 40 rokov a čakala prvé a úplne bezproblémové tehu . Mala by si zvážiť najprv druhého dr. Niektorí si pomýlili povolanie môjmu mužovi povedal urológ keď mu urobil spermiogram že on nikdy ale že nikdy nebude mať vlastné deti a to úplne odmerane potom sme išli do BA a tam mu urobili nové testy a nič také nepovedali . Každopádne držím palce 🥰

autor
27. apr 2024

@kiki68 No idem už pondelok obvolať lekárov. Kiež by si ho vtedy videla a počula aký mal blažený pohľad keď mi hovoril že ženy už po 29 roku ich vajíčka strácajú kvalitu a dieťa maxim do 24 rokov potom je to už len o šťastí. Ale vy? 36 rokov s jedným vajcovodom chcete zázraky? Tak ponížene som sa cítila a držala v sebe slzy... Som s plačom odtiaľ išla a doma keď sa ma manžel spýtal že čo mi je? Či som plakala tak som sa rozplakala a s plačom mu povedala čo všetko mi povedal a to som Išla za ním taká nadšená že mi povie niečo dobré keďže mi začína plodné obdobie a on mi takto naložil. Ešte k tomu že nemám žiadny dominantný folikul takže sa ani nemám snažiť

autor
27. apr 2024

@jarka0 Idem volať už jednej doktorke ma aj dobré recenzie. A nechápem prečo vám povedali že tvoj muž má katastrofálne výsledky a v ba nič také? Podľa čoho vlastne sa riadia? Či je to cielené a naschvál hovoria zle aby ženy chodili na umelé a investovali tam majland aj keď nemusia hlavne že oni budú mať z toho osoh. A čo vám nakoniec pomohlo? Chodila si aj na nejaké injekcie? Mala si prefuk alebo brali nejaké lieky?

jarka0
27. apr 2024

Bola som na laparoskopii a tam mi vypalovali zrasty po celej brušnej stene a dr z Ba hovorila že aj to mohla byť príčina ale aj nemusela a áno brala som 3 druhy 💉 3 mesiace ale u mňa bol problém že mne menzes haproval ja som nemala aj 3 mesiace potom 2 mesiace v poriadku a potom zas napríklad 4 mesiace som nemala a potom sa to upravilo potom som bola na umelom oplodnení bez úspechu a čakali sme pol roka na ďalší pokus a či to poisťovňa schváli a týždeň pred ako som mala ísť som zistila že čakáme bábätko ale mohlo to byť aj psychikou už som sa zmierila že keď to nevide tak si adoptujeme ale môžem povedať že to bolo strašné obdobie hlavne časovo aj finančne čo sa týka cestovania a 💉sme platili plnú sumu ale to ešte neboli € 15 tisíc korún a muž vtedy zarábal 10 tisíc . Ale môžem povedať že stálo to za to 🥰😍a dopriala by som to každej jednej žene ktorá túži po bábätku a by sa to podarilo a mali bezproblémové tehu 😍

autor
27. apr 2024

@jarka0 Och tak to ma mrzí čo všetko ste museli kôli tomu prejsť a ešte keď si napísala koľko to vtedy stalo a koľko tvoj muž zarábal 🥹 chudáčik tak ta miloval a robil pre vás všetko 😍 Joj až mi ľúto prišlo...
A to bolo ešte pred prvým bábom že? Pozerám že už 4 té čakáš 🤩 Zo srdca blahoželám to je to čo ste mali už ísť na to umelé či to planovane vyšlo?

nevenka
15. máj 2024

Pozri, ja som mala take hormonalne problemy cely zivot, ze 2 doktori mi povedali, ze bude zazrak, ak prirodzene otehotniem a co sa stalo? Mam ich 4. Prve v 30, druhe v 32 a dalsie 2 neplanovane v 37 a v 39, takmer 40. No a ano, mala som uz aj zdravotne problemy, ale to by som mala asi aj mladsia, keby som zacala rodit skor. Lekara som sa pytala, ked som cakala to tretie, ci by som nemala mat nejake speci vysetrenia kvoli veku a on na mna, ale prosim Vas, akyze je to vek??? Este aj tie blbe tripple testy mi vysli dobre.
Takehoto lekara, ako mas Ty, by som ihned menila. To je co za pristup? Otras. Ja by som sa asi rozrevala tam a usla a uz nikdy ho nechcela vidiet, nie este na kozu mu vyliezt.

ilana
19. máj 2024

Pocuvaj. Ved si mlada ako lalia, ja mam 46 a prave som porodila dceru, a v 42 tiez. Plus mam este tri starsie deti. Ked sme s muzom zatuzili po dalsich detoch a islo to, preco by sa mal kto starat ? Aj biblii je napisane, ze Bohu nie je nic nemozne. Aj stareny tam rodili. Mam kamosku co v 20 tke prisla o vajecnik, cysty mala a problemy, lekari jejhovorili ze ked ma partneranech urobi dieta lebo to uz asi nebude mozne....lenze sme studovali na vyske, partnera mala este len kratko, no maj dieta vtedy...nakoniec s tym istym partnerom uz po svadbe, v 30 tke otehotnela v pohode raz. A potom este druhy raz a to rovno dvojicky.a ja som citala ze niekedy ten jeden vajecnik akoby chcel nahradit aj ten druhy a moze produkovat dva vajicka naraz.Takze tak.Mam pocit, ze tie reci hovoria preto. Aby zeny hned sli na umele. Nech maju biznis.aj mne sa nedarilo 2 roky otehotniet a uz ma lekar posielal....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre