Kedy ovulujete pri nepravidelnom cykle?

marika1112
15. nov 2014

Ahojte Maminy a dievčatá.... Neda mi to preto sa zaujímam ak mate nepravidelny cyklus alebo dlhy cyklus kedy ovulujete vy ??? Velmi ma to zaujíma lebo ja som mala vzdy nepr.cyklus posledny bol 38 dni a otehotnela Som;)))) dakujem.... Ps:píšte všetky zienky;)

marcelatje
15. nov 2014

@marika1112 No veď to je ten háčik že neviem kedy ovulujem lebo mám nepravidelný cyklus 😀 😀 😀 😀 😀 😀 nemávam bolesti ani nič podľa čoho by som to vedela zistiť takže naozaj neviem. Cyklus od 28 do 60 dní ako kedy 😅

nicolle21
15. nov 2014

no uz ked si tehotna, tak nic 😀
ja som to pred tehu zistila meranim bazalnej teploty, clankov je o tom hruza, pokukaj, menstruacia prichadza vacsinou na ten 15ty den po ovulacii, takze tak 🙂
mne sa po porode upravila ms uplne sama od seba, mam 25-29dnovy cyklus, v zivote som taky nemala

standu
15. nov 2014

nuz ja mam nepravidelnu MS tento mesiac uplne zazrak 31dni, minuly 45dni...teraz som vedela kedy mam ovu podla hlienu. ale predtym nijake priznaky....asi mam tie dlhsie cykly anovulacne???? chystam sa k lekarovi tak sa popytam ze co ako 🙂

arizona
16. nov 2014

Ahoj, pred 1. tehotenstvom som mala cykly - necykly, ak si dobre pamatam 40-70 - dnove. Ovulaciu som mavala cca 18-20 dni pred MS, prave posledny cyklus mal byt najdlhsi 😀 (ovu som mala medzi 40.-50. dnom, nepamatam si presne) Otehotnela som prirodzene, aj ked dost prekvapivo aj podla dr. 😀 teraz som zase tehotna, cykly o dost kratsie, aj ked nepravidelne (30-45 dni), ale kedze som to nepotrebovala silou-mocou riesit, tak netusim, kedy som mala ovulku 😉

marika1112
autor
16. nov 2014

no ja uz som tehotna vlastne uz pomaly koncim🙂len ma to tak zaujima lebo stale som mala nepr.cyklus a posledny bol 38 dni,tak by ma zauijimalo ci mohla prebehnut ovu cca v strede cyklu plus minus par dni...teda mozno 21DC alebo tak nejako...nakolko mi to trosku nevychadza a babo bolo od zaciatku mensie skoro o 2 tyzdne.....tak preto sa pytam ako to vlastne je🙂)trosku mam strach ci je vseko oki 😖 dakujem za vsetky odpovede...

paskolinka
16. nov 2014

@marika1112 ked mas nepravidelny cyklus tak je to prave o tom, ze ovulujes vzdy inokedy (alebo vobec). totizto to obdobie od ovulacie do menstruacie ma kazda zena rovnake, lisit sa to moze o nejaky ten 1-2 dni. vacsinou toto obdobie byva tak 10-16 dni. takze ak si si nesledovala ovulku, mozes len hadat... pri 38 dnovom cykle si mohla ovulovat niekde medzi 22-28 DC. ale kludne to mohlo byt aj skor aj neskor, kedze nevieme, aky dlhy cyklus by si vlastne mala, kedze ms uz nedosla 😉 ... ale ak to spravne chapem, tebe to dr. rata tehotenstvo od 1DC (ked sa pocita s 28 dnovym cyklom a ovulaciou na 14DC)? a ty si myslis, ze k oplodneniu doslo neskor a teda babo je mensie?

marika1112
autor
16. nov 2014

@paskolinka ano presne tak spravne si to pochopila;) viem ze cca tyzden som mala určite ovu posuntu na 19 DC som mala s partnerom styk pri 38 dnovom cykle.... A potom uz nič.... A babo bolo od zaciatku presne o 13 dni mensie ;) to ma trosku znervózňuje.... Ale zasa musím povedat ze teraz pri poslednej návšteve lekára mi doki povedal ze uz o 5 dni podrastlo;) nechápem vobec tomu len viem ze teraz uz rastu babatka individuálne.... Možno len na zaciatku bolo o trosku mensie teda do toho 20 tt;))) ved nie všetky plody su tabuľkové;) ja uz fakt neviem;)

siska765
16. nov 2014

ja som otehotnela na 24DC 🙂 mavala som cykly aj 40 dnove

paskolinka
16. nov 2014

@marika1112 neboj, dobre to bude. ak si mala styk 19DC, tak ano, zrejme par dni na to prisla ovu a bolo, takze ten posun tam mas nie 13 dni, ale len nejaky max. tyzden...

marika1112
autor
16. nov 2014

@siska765 ahoj a ty si mala niekoľko dnovy posun v tehotenstve???

katkaolejka
16. nov 2014

Ahojte, aj ja som do minulého mesiaca mala totálne nepravidelný cyklus a o ovulke som len tušila podľa hlienu, s manželom sa snažíme o druhé bábo, tak mi gynekologička odporučila prípravok mimistar, vraj aj upraví cyklus, na mňa zaúčinkoval perfektne, dostala som ms na 28. deň a tento mesiac som mala ovulku asi 12.-13. deň, takže práve čakám ms, vychádza to znovu na 28-dňový cyklus 😀 Aj kamoška si mimistar pochvaľuje, vyskúšajte, naozaj to dá telo dokopy, dá sa dokonca objednať vzorka na vyskúšanie zadara, pozrite na gsmimistar.sk 😀

siska765
17. nov 2014

@marika1112 ahoj, no kedze som chcela vediet presny den ovulacie, tak som chodila na folikulometriu cize presne na den vieme kedy sme pocali, co je lepsie ako testy ovulacne si robit-tie som si nikdy nerobila.No a podla sona nam to sedi ba dokonca sme boli aj o tyzden vacsi,ale to uz je sposobene geneticky,kedze moj manzel aj jeho cela rodina su dost vysoki.

betka28
23. jún 2015

Ahojte, ja by som odporúčala sledovať ovulačného cyklu pomocou minipočítača cyclotest. Je to veľmi spoľahlivý prístroj a údaje sú presné. Ja už používam iba ako antikoncepciu a som nadmerne spokojná s prístrojom. Moja sestra tiež používala cyclotest a teraz už budú mať ročnú bábo 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre