Komu sa podarilo otehotnieť a porodiť aj po potrate?

chirmed
30. aug 2019

Ahojte 🙂
Ja som po spontannom potrate, teraz zaciatkom Augusta. Bola som v 10tt. Zacalo sa to doma najprv hnedym vytokom, a na druhy den som uz krvacala 😞
Anyway, je tu nejaka slecna, ktora otehotnela a vynosila zdrave babo po potrate? Dost som skepticka teraz, rada by som pocula nejake stastne pribehy 😊 chceme sa pokusiy otehotniet co najskor zas. Bolo by to nase prve...

galixx
30. aug 2019

Je kopec zien co po potrate maju zdrave dieta. Sama som to zazila a zazili to takmer vsetky moje kamaratky. Asi tretina tehotenstiev skonci potratom, takze ak ma zena viacero deti, je velka sanca, ze si tym prejde. Drzim palce

nevludna
30. aug 2019

@chirmed mrzi ma co sa ti stalo. Neboj sa, stane sa to asi kazdej stvrtej a vacsina z nich ma potom uplne v pohode deticky;) drzim palce

Inak takych pribehov je tu mrte;)

chirmed
autor
30. aug 2019

Dakujem za povzbudenie 😊 no ten zivot nam dava facky niekedy. Ale my zeny sme silne a musime ist dalej

nevludna
30. aug 2019

@chirmed jo, mne to trvalo asi 6 mesiacov, kym som sa z toho dostala. Uz mesiac som ok a myslim, ze je to uz za mnou. Drzim palce

chirmed
autor
30. aug 2019

@nevludna ja som bola velmi sklamana, ani vo sne ma nenapadlo, ze sa mi to stane. Este ked som aj zacala spinit, tak som verila, ze to bude ok. Nestihla som ani prvy scan, kedze som v Uk a tu je prvy scan az v 12 tyzdni. Takze tym, ze som ho nevidela, som sa z toho dostala celkom skoro (si myslim) prajem vela stastia

rajc1nka
30. aug 2019

@chirmed Ahoj. Ja som potratila v 10 TT v roku 2017, zacali sme sa snazit po 3. cykle po potrate (tak nam odporucali aj v nemocnici aj moj gynekolog) a hned na prvykrat sa nam podarilo otehotniet (mne vraveli,ze do 6 mesiacov je telo zeny po potrate viac plodne - prirovnali to k pohnojenej pode). V sucasnosti mame krasneho zdraveho skoro 14 mesacneho chlapca. Viem o vela zenach, ktore potratili, ci uz prve alebo druhe tehotenstvo. Mne tiez velmi v tej tazkej chvili pomohlo,ked som pocula o zdarnych pripadoch dalsieho tehotenstva, takze ta chapem. Mam aj v rodine aj u kamaratok niekolko takych pripadov, takze dufam,ze sa vam zadari a budete sa coskoro tesit z dalsieho zdraveho tehotenstva ;) drzim palce

budkac
1. sep 2019

Ahojte, presla som si niecim podobnym.. potratila som na konci juna.. v july sme museli absolvovat kyret. ja mam ale inu otazku... toto bol moj uz 2. mame absolvovanu hematku (677 heterozygot) na genetiku este cakame.. moj lekar tvrdi ze to nie je problem a to co sposobilo potrat.. popravde som kus skepticka pretoze som mal problem ze plod sa zastavil vyvijat v 6 tt a prislo sa na to az v 9tt. viem ze je to pomerne casty problem.. no moj lekar sa tvari ze do konca prveho trimestra nema co so mnou riesit.. max mi predpise progesteron a povedal ze ak chcem mam zvazit asistovanu reprodukciu. Tot otazka : nemame problem otehotniet, to najstastie celkom funguje - ako si zabezpecim lekara, ktory sa mi bude venovat od zaciatku? da sa to vez asistovanu, aj ked nebudem na umelom oplodneni?
dakujem

janulla1
1. sep 2019

Ja som mala potrat v druhom tehotenstve v 6tt a hneď ako sme sa po 3 mesiacoch začali snažiť som otehotnela a mam už krásnu zdravú 9 ročnú bambulku 🙂 držím palce nech sa podarí🙂

sevcikovaa
1. sep 2019

Ahoj ja som potratila v 20tt a po 3rokoch sa podarilo a sme v 34tt

lienka1705
17. sep 2019

Ahoj.Ja som potratila v 12 tyzdni v 10/2018 snazime sa a stale nic ale stale verim ze to pride uz coskoro

monika12323
17. sep 2019

@budkac ahoj, len ti chcem napísať, že my sme po ivf tiež potratila v 7 TT a vôbec to v centre neriešili, vraj sa to deje, ide tam len o peniaze, čiže ak si myslíš, že sa ti budu v centre venovať si na omyle, sme len čísla a peniaze bohužiaľ.

budkac
23. sep 2019

@monika12323 dakujem, mam pocit ze pokial sa u nas nejde po znamostiach tak proste mas smolu.. bohuzial ja musim zmenit aj mojho lekara, pretoze jeho spravanie je pre mna nepochopitelne.. sme pre nich len brojlere.. v podstate mame tri mesiace po MA... a teda aj sa chceme zacat snazit ale popravde mam strach.. a hlavne potrebujem lekara..

andulka126
23. sep 2019

V juni 2015 som potratila odvtedy sme sa snazili, a v juli 2017 sa mi narodil syncek a teraz v juni 2019 dcerka, drzim palceky, mne velmi pomohlo vypustit to z hlavy mat myslienky inde, psychika je dolezita😉

sonia1990
4. nov 2019

Ahoj ja som potratila len terás mam 4 dní po krvácaní (mimomaternicove tehotenstvo - samovoľny potrat) a dnes mi na kontrole doktorka povedala že môžeme pracovať na babetku že som sa pekne vycistila že nemusím ísť na prečistenie myslíte si že je to skoro po takomto stave otehotnieť bojím sa aby sa to neopakovalo mate niektorá takúto skúsenosť?

monika12323
4. nov 2019

@sonia1990 ahoj, tak to ma mrzí, ja som tiež potratila po ket v septembri a tiež mi povedali v centre, že sa môžeme hneď snažiť a ísť na ďalší ket, ale určite to neodporucam, ja som od septembra od potratu dostala pred týždenom menzes rozhadzalo mi to celý cyklus a určite telo potrebuje oddych za mňa určite nie, prajem veľa šťastia 🙂

sonia1990
4. nov 2019

@monika12323 ďakujem a určite počkáme aspoň do ďalšej menštruácie telo sa potrebuje trocha preliečiť a dostať do normálu a hádam už potom bude všetko v poriadku a bez nejakých problémov ako čítam príspevky veľa mamičkám sa podarilo rýchlo otehotnieť a majú zdravé deticky🙂

sadika
7. sep 2022

@chirmed ja som mala missed abort s naslednou kyretazou v 12 tt. Na treti cyklus som uspesne otehotnela, bezproblemove tehotenstvo mala ma 7 rokov, druha skoro 5. Hned po potrate (kedze som mala uz 30 rokov) som si po znamosti vybavila vsetky vysetrenia od hemofilnych mutacii az po neviem co...vsetko vyslo v poriadku,takze to bola chyba "v programe" nahoda....

tatisna
7. sep 2022

@chirmed ahoj,ja som zažila krvavý bolestivý potrat,síce v skorom štádiu ale bolesť ako pri pôrode. O rok sme na druhý pokus splodili bambulku, už má 3 roky 😊 držím palce...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre