Krčok maternice v rannom štádiu tehotenstva

natalysb
11. aug 2016

Ahojte. Ako by mal vyzerat krcok maternice v rannom stadiu tehotenstva? Kedze nieje mozne si zakupit test riadim sa este tymto sposobom. Mam cca 6 dni pred ms. A skusala som nahmatat krcok. Ked si cupnem tazko ho nahmatat je velmi vysoko tvrdy a pozdlz ide ciarka. Na prste som mala vela bieleho vytoku a miestami sa natahoval ako bielko. Priznaky mam asi vsemozne uz. Test nieje mozny nakolko som v zahranici a maju v lazdej lekarni rovnake testy. Ktore sa robia po vynechani ms. Prestudovala som cely mk na temu krcok maternice a niekde som nenasla spravne vyjadrenie. Niekto pise makky nizko niekto makky vysoko. Som z toho mimo trosku. Dakujem za kazdy nazor 🙂

mia265
11. aug 2016

Normálne je ,že ho nemôžeš dočiahnuť,keď ide menštruácia, ide bližšie ku vchodu a je makký,ako keby roztečený. Keď som bola tehotná,zdal sa mi ako keby v strede a bol roztečený. Keď ho máš hore a máš hlien,prídu asi plodné dni,začne sa ti posúvať dole. Ale tak každá to má možno inak...

natalysb
autor
11. aug 2016

@mia265 ajoj 🙂 mam biely husty vytok a ten sa natahoval mozno primes niecoho. Neviem to opisat 🙂 mam 6 dni pred ms myslis ze mozem mat plodne dni?

pribinak
11. aug 2016

Tak radsej vydržím par dni, ako "prstovat" samu seba, riskovať nejaku infekciu a vlastne nic nezistit

3mmm
11. aug 2016

uz ti niekto napisal ze si sprosta jak kybel gitu? 😂😂😂😂@natalysb

seahorse27
11. aug 2016

Baby, fakt sa vam cudujem, ze sa sparate v krcku. To uz neviete vydrzat 6 dni prepana? Co sa stane, ak sa dozvies, ci si alebo nie si tehotna az o 6 dni??? Myslite, ze v pripade tehotenstva je dobre si takto drazdit krcok? A to nehovorim o riziku infekcie...

natalysb
autor
11. aug 2016

@3mmm urazit ma mooze len inteligent nie .... pekny dnik ;)

natalysb
autor
11. aug 2016

@seahorse27 ahoj. Ja som si pozerala tu na mk a krcku a vela zien sa orientuje podla krcku maternice. A je na kazdej z nas co tym riskujeme ;) kazdeho vec. Nevidim drazdenie v tom ze si ho nahmatam kedze aj gynekolog ho hmata v tehotenstve. Len ma zaujima aky ma byt krcok v tehotenstve. Ale dakujem

jana_eyre
11. aug 2016

@natalysb gynekolog na to ale studoval 6rokov, ma par rokov praxe a navyse ma sterilne rukavice..

natalysb
autor
11. aug 2016

@jana_eyre vela zien si sleduje krcok maternice bezne sa to da aj vygooglit ako si sama skontrolovat krcok maternice a sledovat si ho! Takze trosku z cesty na diskusiu.

miushik765
11. aug 2016

@natalysb Ja som mala deň pred očakavanou ms a bol vysoko a tvrdy a to som už bola tehu tak tak to bolo u mňa

natalysb
autor
11. aug 2016

@miushik765 ajoj dakujem velmi pekne za odpoved 🙂 ja mam 6 dni pred ms a tazko ho nahmatat je dost vysoko a tvrdy :/ mala si aj vytok?

jana_eyre
11. aug 2016

ano, google je najlepsia vysoka skola... tak ked si si to uz vygooglila, tak uz musis vediet, ci?

vies, ja som uz neviem od ktoreho mesiaca otvorena na spicku prsta.. a nebola som z toho nadsena, kedze dieta chcem udrzat v bruchu co najdlhsie.. kazdy ako uzna za vhodne, ale niektore veci by clovek mozno mal akceptovat, ze vedia najlepsie rozoznat odbornici a neodbornym zasahom si mozes aj ublizit.. nemusis, ale mozes - to je proste ten risk.. je vela ludi co robia vselico, to ale neznamena, ze to je vzdy spravne..

a ospravedlnujem sa vsetkym google vzdelanym zenam, ze nezdielam ich nadsenie pre samovysetrenie krcka a odvazim sa to napisat..

natalysb
autor
11. aug 2016

@jana_eyre nech je to kohokolvek vyjadrenie. Je to na kazdej z nas co tym riskujeme. A kazdeho vec. Nejsom prva a ani posledna. Ako sa hovori 100 ludi 100 chuti 100 zien 100 nazorov.

jana_eyre
11. aug 2016

@natalysb ved ja ti to neberiem, riskuj si kolko chces.. mozno o par rokov si vygooglime aj ako opravit zuby a usetrime na zubaroch 😉 pekny vecer..

natalysb
autor
11. aug 2016

@jana_eyre ten kto si cisti a stara sa o zuby nemusi googlit ako si opravit zuby bez zubara ;) pekny vecer

miushik765
11. aug 2016

@natalysb Ano mala ale už ti neviem presne povedať aký ale do biela bol

zimmi1
12. feb 2018

@natalysb ahoj, prave hladam odpoved na rovnaku otazku, ako si kladla ty. K nejakej si sa dopatrala? A na primitivne komentare tu jednoducho nereaguj, bo to je ako nekonecny pribeh s nimi.. Okrem toho, nic by som si nerobila z niekoho, kto kontrolu krcka povazuje za podobne prstovaniu..ha ha..

megica33
16. mar 2019

Baby pre upresnenie každej. V tehotenstve je krčok dole a je makky ako pera a uzavretý. To znamená že ste tehotné 🙂

fialka1318
28. jún 2019

Ahojkz tak aj ja mam taky krcok a som tehotna nie je problem si ho nahmatat je ako keby v strede a je makucky 🙂 taky rozteceny 🙂 na zaciatku sa mi zatlacil az dozadu ze som nanho ani nedociahla a potom sa posunul do stredu a je makkucky a zvacseny ale to sa mi zda len preto ze je rozteceny akoby 🙂

megica33
30. jún 2019

@fialka1318 ano presne taky je pri tehu 🙂 ktory si tt?

fialka1318
30. jún 2019

@megica33 hm tak ja som na ivf a neviem ako sa to pocita 🙂 prvykrat sa mi vklad podaril cize mi presne povedia zajtra idem aj na hcg 🙂 lebo niektore centra to rataju od vkladu embrya a niektore od menstruacie 🙂 a v tomto sa tak este nevyznam 🙂 lebo som sa nepytala ako to rataju v iscare 🙂 ale v kazdom pripade som mala ms 1.6 a vklad 18.6 tak uvidim co mi povedia 🙂 ze odkedy to rataju 😉 ale dakujem :-* ja sa hlavne tesim ze to vyslo konecne :-* 😉

megica33
30. jún 2019

@fialka1318 gratulujeeeem a drzim palčeky ❤️ Mozno sa stretneme v marcovkach 😁

fialka1318
30. jún 2019

@megica33 to teda dufam :-* ja uz len cakam na hcg z krvi potom ak bude ok tak sono a verim ze bude aj to a ze sa nic nepokazi tak sa vidime urcite v marcovkach 😀 musime len verit ze vsetko dopadne dobre :-* drzim aj tebe prsteky a hlavne vela zdravia prajem :-"

fialka1318
30. jún 2019

@megica33 :-* tento smail mal byt na konci 🙂

megica33
30. jún 2019

@fialka1318 dakujem 🙂 no u nas to bola taka chcena nahoda...skusili sme ale nejak to nebolo ze umyselne ideme do toho. V marci som mala potrat tak sa obavam

fialka1318
30. jún 2019

@megica33 neboj nic tentorat to vyjde musite verit 😉 mne sa nedarilo babatko vobec az teraz v druhom ivf 😉 tak mi ani nic neostava len verit ze to bude dobre 😉 lebo mam uz len 3mrazaciky ak by sa toto nejako neskoncilo dobre ☹ 🙂 preto si inu myslienku nez ze to dopadne dobre nepripustam 😉 a to mi je luto ze si potratila 😢

erikapiloxing
17. aug 2020

@fialka1318 dobrý deň aký ste mala teda krcok, mäkký a dolu?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre