Má alkohol počas snaženia sa vplyv na spermie?

25. júl 2022

Dobry den,

myslite ze ma alkohol (nemyslim tvrdy, ten nepil) pocas doby snazenia sa nejaky vplyv na spermie?
Totizto pocas dovolenky si partner kazdy den doprial nejake to pivo,vino obcas drink , niekolko krat za den.
Cize pocas tyzdnovej dovolenky si doprial kazdy den (ale neopil sa ani raz)ja som mu to nechcela zakazovat lebo sak nechem mu kazit dovolenku a ktovie ci to vôbec víjde...
Ale teraz tak rozmyslam ze mohlo to ohrozit jeho spermie?
Nemusim sa obavat toho ze ak by som aj ostala tehotna, mohol by byt plod nejako poskodeny?
J

irusa
25. júl 2022

nemyslím....

gertys
25. júl 2022

Ja si myslim ze ano. Velmi vela parov ktorym sa nedarilo dost pomohlo sa pri tom opit. A velmi vela deti vzniklo za pomoci alkoholu takze ak to ma vplyv tak jedine blahodarny a dovolenka je len bonus 😀

viestta
25. júl 2022

Vieš koľko ľudí bolo splodenych s troškou alkoholu? Síce niekedy ani ti co bi splodeni za triezva nie sú v konečnom dôsledku najostrejsia ceruzky v peračníku, ale v globále ten alkohol pri plodeni nie je žiadna tragédia.

autor
25. júl 2022

@viestta viem,..len vsade kopa clankov o tom ako alkohol strasne skodi na spermie, nici ich, deformuje atd atd...tak potom preto take myslienky

viestta
25. júl 2022

Deformované spermia nie je schopná oplodnenia, zničená je zničená a už sa nezúčastní oplodnovacieho procesu. Takže ak by aj k tomu došlo, oplodnit mohla iba a len zdravá spermia

autor
25. júl 2022

@viestta chapem, budem dufat ze to tak je 🙂 jeden MA uz mam za sebou preto teraz som taka opatrna vo vsetkom

ninka99865
25. júl 2022

Ale prosím ta 😂 veď aj koľko alkoholikov splodí dieťa ani nevedia ako…
ono takto ak je zlý spermiogram, tak úprava životosprávy môže pomôcť (nám áno), čiže ak by mal muž zlý spg a pil by každý deň tak by to mohol (nemusel) byt problém.. ale takto si nemyslím
A ja poznám pár, kt sa snažil roky, žili zdravo, vylúčili všetko škodlivé a keď sa nato vykašlali a poriadne s sa opili presne vtedy sa podarilo 😃

diaszoky
25. júl 2022

Hovote si co chete no znama nemohla otehotniet 4 roky a
Ked sa jej muz rozhodol uplne nepit tvrde samozrejme pivo sem tam si dal ale tvrde vynechal niaka oslava piatkove zatahy po zmene v praci sa uz nekonali zrazu ostala tehu ored tym rok bral folandrol a nic az ked vylucil alkohol tak potom otehotnela

stannkal
25. júl 2022

Áno alkohol ma negatívny vplyv na kvalitu spermií ale jednorázová akcia na tom moc nezmení, tam skôr ide o to ci pije pravidelne z dlhodobé hľadiska. A okrem toho spermie dozrievajú dlho, tuším až 3 mesiace takže kvalita spermií dnes je odzrkadlenie toho co bolo pred 3 mesiacmi, viacmenej.

autor
25. júl 2022

@stannkal nie, nie on pravidelne nepije, tvrde vôbec..skôr len to vino, pivo prilezitostne (oslavy, nejake akcie, dovolenky, obcas cez vikend si dame spolu a tak)

karelova
26. júl 2022

Presne tak, určite trocha alkoholu na dovolenke nema vplyv, ci sa Vam podarilo počas nej počať alebo nie. Boli ste vôbec na spermiograme aku ma kvalitu spermií? Na dovolenke ho ale prosím ta nechaj dychat, nech si dá aj to pivko.... (obcas mi je tých chlapov aj luto aki su sledovani...)

autor
26. júl 2022

@karelova nie neboli sme na speriograme, zatial na to nebol dôvod

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre