Mám 17 rokov a túžim po miminku

denisden
6. okt 2014

Krásny deň prajem. Mám 17 rokov a bude to znieť hlúpo ale veľmi túžim po babätku. Nikdy som nemala záujem chodiť na zábavy alebo diskotéky ale tiež nežijem pre školu. Mám priateľa rovnako starého s ktorým som už vyše 2 rokov. Veľmi sa milujeme a obaja túžime po dieťatku. Ja som 2 na strednej škole a priateľ tiež. Táto myšlienka nieje zrodená z mesiaca na mesiac uvažujeme už o tom dlhšie. Obaja žijeme s rodičmi. Viem že je to skoro ale myslím že by sme boli skvelý rodičia. Školu by som si dokončila popri dieťatku. A priateľ budúci rok už končí a zamestnanie už má isté. Je mi veľmi smutno keď vidím šťastné mamičky s detičkami. Chcem vedieť váš názor. Čo si o tom myslíte. Ďakujem a želám krásny dník.

janka258
6. okt 2014

@denisden ja som mala dieťa v tvojom veku, som rada,že ju mám, teraz je už veľká slečna,ale radím ti počkaj,nikam sa neponáhľaj, dochoď si školu, skúste sa najprv zamestnať a osamostatniť a potom uvažujte o dieťati. Školu a dieťa bez pomoci rodičov nezvládneš a je otázka či ti rodičia pomôžu, či majú na to čas a prostriedky. Je iné ak sa šmykne a je iné plánovať to v 17-tke 🙂

denisden
autor
6. okt 2014

To som zabudla napísať samozrejme že by rodičia nebolo nadšený ale určite by nám pomohli. 🙂

melleanor
6. okt 2014

@denisden treba myslieť aj na budúcnosť, čo keď priateľ si v 20 rokoch uvedomí, že je ešte mladý, nemá za sebou odžité nič a od mlada má dieťa. Na tvojom mieste si dokonči školu, zamestnaj sa, pracuj aspoň 2 roky aby si mala pracovné návyky atď. Potom sa vydaj a potom ploďte 🙂 To je môj názor...

materina_duska
6. okt 2014

@denisden Možno keby si chodila na tie zábavy a trošku medzi rovesníkov, tak by si nemala čas na takéto myšlienkové pochody. Odporúčam 🙂

naoi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janka258
6. okt 2014

@denisden a čo robia tvoji rodičia ak sa smiem spýtať.Isto by ti pomohli,ale skoplikovala by si život aj im. Ja som sa ododňa ako som porodila starala o seba a o dieťa sama, teda po fin. stránke, ale keby moja mamina nezmenila robotu, tak školu by som dochodila neviem ako. Pokiaľ nie ste sebestační, tak nepridávaj rodičom starosti, prepáč,ale naozaj nevieš o čom je život a dieťa, mňa to život naučil rýchlo a poviem Ti, plánovane by som toto nikdy rodičom neurobila. Na druhej strane teraz som najšťastnejšia mamina na svete, som mladá, dieťa "veľké" , samostatné, má to svoje pre a aj proti. Keby bol priateľ dospelý, pracoval by a videla by si, že sa vie o seba postarať,tak plánujte aj 4 deti,ale takto,kým sa ešte o vás starajú rodičia je to nezodpovedné. Neboj,si mladučká a detičky si plánuj tak aby si si ich užila, popri škole to bude náročnejšie a nikdy nevieš ako sa k tomu postavia tvoji rodičia.

milacik1984
6. okt 2014

@denisden velmi ti to prajem,ale všetko ma svoj čas a na miminko je fakt skoro nato že nemáte vlasne zabespečenie.Už len to že bývate s rodičmi a čakate ich pomoc je od Vás nedospele a nerozváže.Dietatko je velká zodpovednosť.A škola popri..??však ako si to len sťažiť..Ked budete o niečo starši a aj samostatnejši budeš mať viac času na miminko a nielen popri.A ešte jedna poznámočka 2 roky si s priatelom a máš 17násť predpokladám že je prvý..tým chcem povedať že nechcem byť zla..že sa potrebujete stretnuť aj s inými ludmi ak vieš ako to myslim..

doty1
6. okt 2014

Napísala si, že to nie je myšlienka, ktorá sa vo vás zrodila zo dňa na deň a tým si nám asi chcela povedať, že nie ste žiadne nezrelé decká a pod....No, keď by ste teda boli takí skvelí rodičia, tak skús na chvíľu nepremýšľať systémom naši by nám dali toto a vaši toto, bývať budem ja doma a ty doma, ....ale skús premýšľať v osnove: Po prvé, treba nám kúpiť byt, dom, alebo nájsť prenájom. Po druhé, ten byt, dom, alebo prenájom treba nejak zariadiť (na začiatok stačí skromne). Po tretie, starí rodičia nám pomôžu občasným postrážením dieťaťa (takže nie finančne a nie stráženie nonstop). Po štvrté, školu si dokončím aj s odretými ušami, hoci pre ňu nežijem (chápem tak, že sa ti nechce učiť). Atď, atď, atď.....
Priateľ je zrejme na učňovke, keďže budúci rok končí. Super je, že má už isté zamestnanie (robotník?).....ak to nie je tajomstvo, koľko ide zarábať?

maznacik007
6. okt 2014

@denisden keby si bola moja dcera tak dostanes vyprask, zakaz PC a frajera a vybavim ti brigadu v nejakej pekarni, obchode vykladat ci este lepsie strazenie deti ..

slavka034
6. okt 2014

skúste najprv dokončiť obaja školu,zamestnať sa,pripraviť si pôdu a zázemie pre dieťatko 🙂 ono nie je umenie rodiť deti,ale postarať sa o ne 🙂

laura1804
6. okt 2014

Pockajte rozhodne na to, ked sa aspon priatel zamestna, skuste si najst vlastne byvanie a vyskusat si, co je to zit, uzivit sa starat sa o dieta...ked to budete zvladat, urcite to rok este vydrzis...ale ist do toho bezhlavo a zostat rodicom na krku je nezodpovedne a nefer voci rodicom...su povinní sa postarat o vas, ale nie o vasu novu rodinu...

koniarova
6. okt 2014

Hallóó dievča, preber sa !!!!! Materstvo ti neutečie. 😉 😉 😉 😉

denisden
autor
6. okt 2014

Ano bol môj prvý. Priateľoví rodičia majú firmu a tam bude pracovať môj otec je letecký konštruktér a mamina je lekárka ja študujem na obchodnej akadémií. A tie diskoteky, ja neviem mňa to niak neľáka nepotrebujem byť medzi ožratými a upotenými puberťákmi. Ale máte pravdu. Všetko čo ste napísali sme si aj s priateľom povedali. A maznacik007 nemusíte na mňa hneď útočiť. A myslím že ak by som bola nezodpovedaná ako to píšete tak proste keď ma to napadlo tak to urobím a hotovo. Zvažujem všetky pre a proti a asi som to potrebovala počuť aj od niekoho iného. Ďakujem

maznacik007
6. okt 2014

@denisden a este doplnim k pôvodnému prispevku ... na to ze chodis na obchodnu akademiu tak su tvoje znalosti gramatiky katastrofalne ... skus presmerovat svoje fantazirovanie tym smerom a doucit sa kde sa pise i a kde y

mejjus
6. okt 2014

prvé som rodila v19 a druhé 22 , mladá som bola , manžel tiež mal len 22 pri prvom , no mali sme po svadbe , po maturite, mali sme bývanie atď ..strašne sme túžili po deťoch , a ani sme neolutovali , ..nevravím že to bolo ľahké ale zvládli sme to..teraz majú chlapci 15 a 11... strašne túžime bo babe 🙂 , veľmi , veľmi by sme chceli ,ale teraz už rozmýšlame trošku inak..dieťatko treba aj vychovať , zabezpečiť , a to nie je v dnešnej dobe ľahké...my máme bývanie , prácu a už aj roky , a predsa netrúfame...v dnešnej dobe je veľmi ťažké s dieťatkom ..ja by som vám rozhodne odporúčala dokončiť školu , zamestnať sa ,bývanie zabezpečiť a až potom mať dieťatko... myslím si že aj keď dievčatá dozrievajú skôr, no 17 ročný chalan určite nie je ešte zrelý na otcovstvo...🙂

siska765
6. okt 2014

@denisden aj ja osobne si myslim ze je to velmi skoro,ale kazdeho osobna vec ako a kedy to citi.Len ci to nie je u teba len taky prvotny osial,urcite by som este pockala na tvojom mieste 😉

gabriella7
6. okt 2014

@denisden urcite pockat. Mne by sa nepacilo keby som bola nutena spoliehat sa na rodicov lebo svoje
Byvanie zrejme este nemate, pracovna prax by v tvojom pripade bola tiez potrebna na VS sa nechystas?
Lebo po materskej tiez potrebujes niekam nastupit mysli aj na to.
O to malinke sa bude treba aj postarat 😉

katarinka289
6. okt 2014

...a o chvilu budes pisat prispevok ako jedna minuly tyzden.Mame 20 rokov,male babo a sme chudobni.Splodit a porodit dieta nic nestoji,no spocitaj si najprv,co take dieta stoji,ked sa narodi...Pochopim,ze sa v tebe prebudzaju materinske city,no nepochopim,ako nad tym mozes vazne uvazovat

nyusika
6. okt 2014

@denisden no @maznacik007 to tusim ako jedina odhadla spravne.
ANO, si nezodpovedna a nedospela, pretozxe vo vsetko sa sapoliehas na vasich rodicov...ty a tvoj priatel zabezpecite jedine - dieta. lebo mas sedemnas a proste ho chces.

ale dieta nie je hracka, je to obrovska zodpovednost. a ty si nas nicvim nepresvedcola, ze si pripravena tu zodpovednost prevziat. lebo ani jedna myslienka sa netykala, ako sa VY postarate o to dietatko.

junova
6. okt 2014

@denisden Radím ti odložiť materstvo, mamičkám nemáš čo závidieť. Ty vidís len tu peknú stránku materstva,pekne nahodene mamičky s usmiatymi detickami v kocikoch . Vieš aké je náročné materstvo? Dieťa prvé mesiace veľa plače, keď má koliky, moje deti plakavali každý večer dve hodiny. Bývajú choré, mrzute. V noci sa budia. Čo sa týka finančnej stránky, vieš koľko stoja plienky, keď nebudeš kojit mlieko, oblečenie? Alebo čakáte, že rodičia sa o vás postarajú? Keď sa vám narodí dieťa, celý život sa zmení. Už nemôžete chodiť kedy sa vám chce do kina, na koncerty aspoň prvý rok. Všetko sa prispôsobuje len dieťaťu. Je ťažké učiť sa popri dieťati, keď plače. Ja som sa tiež učila popri dcére a bolo to veľmi ťažké.Len pridas starosti rodičom.

1ivucha1
6. okt 2014

Ahoj, ja mám 29, som rok vydatá za svojho prvého chlapca (chodili sme spolu 11 rokov), ale žiadne deti zatiaľ nemáme... nechcem ťa odhovárať, ale predstav si, že máš 35, a tvoja dcéra (ktorú plánuješ teraz počať) príde domov a povie ti, že chce dieťa aj tvoju pomoc(hlavne finančnú), veď ešte ani ty si nestihla poriadne užiť život a už musíš pomáhať svojej dcére a jej dieťaťu.
Vyskúšaj si najprv ozajstný život, bývanie spolu s frajerom, nejaké dovolenky, zarábaj vlastné peniaze a skús sa postaviť na vlastné nohy a potom uvažuj o dieťati...

kingstonka
6. okt 2014

Toto mi připomenul o jeden anglicky dokument co som viděla pred rokmi o tehotných tinedzerkach. Jedna mlada mamicka-znicena nervozna s uplakanym dietatom tvrdila,ze otěhotněla v 16tich lebo cítila,ze jej nieco chyba, ze potrebuje dieta ☹ no potom rychlo pochpila,ze to nie je len tak.... A u tak mladých rodicov to je naozaj hlavne o pomoci ZO strany rodicov- a to nie je fer voci nim-hlavne teda AK je to plánované dieta takto skoro.

hajajanka
6. okt 2014

@denisden Ja osobne ti radim ochladit si hlavu vedrom poriadne studenej vody, v pripade nutnosti zopakuj viackrat.
Pekne-krasne chod do skoly, douc sa pravopis 😉

A inak si myslim, ze si zase niekto z MK robi "dobry den" 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

monca2332
6. okt 2014

Ja som mala synčeka v 17-tych a som šťastná že ho mám teraz už ide mať 4 roky a teraz by som ho nedala za nič na svete......ako boli prvé mesiace horšie ☹ ale teraz je to super 🙂 a je to podľa mna na každej že kedy bude mať dieťatko. 😉

hanka_april
6. okt 2014

@denisden je pekne, ze to beries zodpovedne, ale v takomto veku si este "povinna" to prebrat aj s rodicmi a ja neviem, ale ja som si radsej rozhodovala o vsetkom sama, ako sa prisposobovat nasim a cakat, len co mi zaplati frajer, rodica atd 😉 skus sa mozno najskor naucit postarat sama o seba a ked to dokazes, budes uzasna mamina, ktora nic nebude lutovat 😉

slavka034
6. okt 2014

@denisden ja mám dcéru v tvojom veku,síce už bude mať čoskoro 18-násť rokov,ale som rada,že v tomto smere je viac zodpovednejšia,sama dobre vie,čo je to mať malé dieťa,kedže mám ešte 2 ročnú dcéru.To nie je len ťuťuli-muťuli s bábätkom,vonku prechádzky s pyšne zdvihnutým nosom.

heni79
6. okt 2014

@denisden
Skús sama sebe zodpovedať otázku, čo môžete vy dvaja dieťaťu poskytnúť? Okrem veľa lásky.
Nie tvoji rodičia, nie jeho rodičia, ale iba vy dvaja.
Dokážete mu dať strechu nad hlavou? (nie u rodičov) Dokážete mu kúpiť oblečenie, kočík, v prípade potreby umelé mlieko, plienky, lieky a kopec iných drobností? (za svoje vlastné peniaze, nie za peniaze od rodičov)
Dokážeš sa o dieťa starať 24hod/365 dní v roku? (nie, že bude sa starať mama, svokra, ale ty sama!)
Lebo možno máte veľa lásky, myslíte, že aj pre dieťa. Ale iba z lásky sa žiť nedá.

A ešte jedna vec - rozprávala si sa o tejto tvojej túžbe s tvojimi rodičmi, aspoň s mamou? Lebo ty s jej pomocou počítaš. No, čo ak ti ona povie nie?

Preber si všetko ešte aspoň 100x, porozmýšľaj.
Aj škola sa ti bude dokončovať ľahšie, keď nebudeš musieť riešiť aj mamičkovské povinnosti.
Najprv si dokončite vzdelanie, nájdite prácu, skúste spolu žiť sami dvaja len vo vlastnej réžii (to ste zrejme neskúsili ešte ani omylom) a potom príde rad na dieťa. 😉

junova
6. okt 2014

@monca2332 Áno, je to na každej žene ale zvládla by si to aj bez rodičov? Určite bývaš u nich a podporujú ťa. Keby si platila hypotéku a nikto by ti nepomahal, ver že by si tvrdila niečo iné.

jasminet
6. okt 2014

boze, tu 17 rocna tuzi po dietati, v druhej teme 16 rocna je tehotna a ide na nelegalny potrat do polska...amen tma kam to spejeme, to len ja som si v 16 rokoch este knizky citala??? 😅 😅 😕

simonaerik
6. okt 2014

Tebe sibe??! Prepac ale nerob to...musis pockat to nieje len tak :( poviem ti ze ja mam 20 som uz rok zo skoly, priatel ma 22 a zo skoly je dlhsie vonku a ja zacinam 5ty mesiac a stale kazdy den som v strachu! Lebo priatel nema robotu a nejako si ju ani zohnat nemoze.. A ja neviem co a ako bude. Ja robotu tiez uz nemam... Mat dieta nieje len tak maj rozum. Za co mu budes kupovat veci plienky vsetko a za co zabezpecis pptreby v tehotenstve a po nom s babom? Ved ja nemam za co si ani vitaminy kupit..nemam ani posratych 10 eur. A to ti pisem aby si si to cim skor tym lepsie rozmyslela.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre