Mám celiakiu a PCO. Nedarí sa nám 6 rokov otehotnieť

monika12323
11. dec 2022

ahojte , píšem vám ,ktoré ste dlho ,roky nevedeli otehotnieť a bola chyba vo vás teda zdravotná .. a na koniec sa vám podarilo a čo vám pomohlo ? Áno viem psychika .. s manželom sa nám nedarí 6 rokov ... zo začiatku teda pred tými 6 rokmi sa nám podarilo na "prvý šup " , ale začala som v 5tt krvácať a potratila som od vtedy nič,pred dvoma rokmi sme absolvovali ivf dva oplodnené embrya ,vložili mi jedno ,poradilo sa no v 10tt zase krvácanie a koniec. Tak nasledovali vyšetrenia samozrejme sama od seba som chcela ,lekári ma neposlali nikde ,teda z car ,ktoré sme navštevovali ich odpoved bola , že v ďalšom cykle ,to môžeme skúsiť znovu .. absolvovali sme genetiku všetko ok , hematologiu všetko ok ,ale s odporúčaním pri ďalšom ivf fraxiparine.. imunologia -zistili mi celiakiu .. mám PCO ,nemám ovuláciu .. po roku sme teda išli na vklad ,mali sme ešte jedno embryo zamrazené to nevyšlo vôbec sa neuchytilo,aj keď som si pichala dva týždne pred vkladom fraxiparine .. pocula som o nejakej infúzie ,ktorá sa podáva po vklade ? počuli ste o tom ? Navštevovali sme crm BB a tak premýšľam ,ze možno budúci rok ,by som opäť chcela ivf,len neviem či ísť do BB .. uvažovala som martin ,ale máme to strašne ďaleko 280km... kvapky gynex som skúšala a aj materskú kasicku .. budem rada ,ak mi dáte nejaké rady .. Ďakujem pekne ❤️

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lyci
11. dec 2022

@monika12323 skusala si aj alchemilku, vitex jahnaci, vitaminy? tu stitnu zlazu ti testovali?

monika12323
autor
11. dec 2022

@bilberryday repro máme tiež a endo nemáme

monika12323
autor
11. dec 2022

@lyci štítnu mám ok .. alchemilku som skúšala a o tom vitexe som čítala , máš odskúšaný či ?

lyci
11. dec 2022

@monika12323 minuly rok som mala 2 MA, tento rok 1 biochemicke, brala som preventivne anopyrin na riedenie par mesiacov a vitex som zacala pri poslednej ovu a zatial to vyzera dobre. uvidim teraz v stredu na kontrole v 12tt ci je este vsetko ok. ale mam stres. na MA mi vzdy prisli len na kontrole, ked uz par tyzdnov nebilo srdce.

cecilia29
11. dec 2022

Švagriná mala potraty, reproimuno. síce ok, ale aj tak pomohlo nasadenie medrolu preventivne

monika12323
autor
11. dec 2022

@lyci prosim tá čo to je MA? aj mne predpísala dr preventívne anopiryn a beriem duphaston kvôli úprave ms

monika12323
autor
11. dec 2022

@cecilia29 medrol je niečo ako prednison?

mikadooo
11. dec 2022

@monika12323 ahoj ja som mala pcos bez ovulácie, gynekologička to riešila. Ja osobne som absolvolala drilling vaječníkov, potom mi cyklus nabehol. V rámci operácie mi rovno spravili aj prefuk vajcovodov, aby náhodou nebol problém aj tam. Manžel následne bral nejaké vitamíny, čo mi tiež poradila gynekologička, myslím, že sa to volalo profertil (je to už 12 r. dozadu, tak možno už názov je iný). Mal málo spermií a lenivých, vraj v súčastnosti úplne bežný stav u chlapov, ktorí majú kancelársku prácu. O dieťa sme sa dokopy snažili 4 roky. Po laparke to trvalo ešte rok, kým som otehotnela (prirodzene). Kamoška mala tiež pcos, tej zas gynekologička dala nejaké lieky a sledovala jej ovuláciu ultrazvukom. Na jednej kontrole jej povedala, že zrovna v ten deň bude/je ovulka, že má ísť domov a vrhnúť sa na chlapa. Tak aj kamoška spravila a naozaj sa podarilo vtedy 😄. Ale teda, asi aj pcos je veľa druhov, lebo ja som mala veľa malých cystičiek a ovulku vôbec, kamoška mala vraj jednu dve veľké, ktoré mali liečbou prasknúť a sa vstrebať a teda mala úplne iný prístup k liečbe pcos. Neviem, či si zrovna tieto príbehy chcela počuť, ale to pcos sa nedá vyliečiť u teba? Celiakiu nemám, takže z tohto hľadiska neporadím vôbec...

lyci
11. dec 2022

@monika12323 missed abort, zamlknuty potrat

monika12323
autor
11. dec 2022

@mikadooo prefuk mi tiež robili a vraj som mala všetko ok ,ani nebol potrebný ..

monika12323
autor
11. dec 2022

@lyci aha ,ďakujem to som mala tiež .. a aký vitex odporúčam? skúsim si objednať

anjelok
11. dec 2022

Ono aj neliecena celiakia moze byt pricina, nejaky rok na diete by to mohol spravit

lyci
11. dec 2022

@monika12323 mam swanson. len sa ho teraz bojim vysadit, lebo zeny, co na nom otehotneli a v tehu ho uplne vysadili, casto potratili. mala by sa potom znizovat davka postupne do 12tt, kedy prebera funkciu placenta. chces skusit pri vklade, ked pises, ze namavas ovu?

monika12323
autor
11. dec 2022

@lyci s to sa nemôže užívať preventívne ?

lyci
11. dec 2022

@monika12323 moze sa uzivat cely mesiac alebo len od ovu po MS. v tehotenstve by sa nemal, ale niektori odporucaju pokracovat v tehu ako prevenciu proti potratom aspon do konca prveho trim.

monika12323
autor
11. dec 2022

@lyci a keď nemám ovulaciu ,tak od ktorého dňa ms to mám začať užívať ? a iba jeden mesiac s dosť ?

lyci
11. dec 2022

@monika12323 asi od prveho dna MS, ale odporucam pogooglit. ja som sa tomu uzivaniu az tak nevenovala a este som to uz aj pozabudala.

monika12323
autor
11. dec 2022

@lyci okik ďakujem pekne a tebe želám bezproblémové tehu a veľa šťastia ❤️ mysli pozitívne

cecilia29
11. dec 2022

@monika12323 to je to iste myslím

christinka1
11. dec 2022

@monika12323 skúste ešte tú endo... Máte teda viac toho,ja som tiež mala pco, čo mi zistila endokrynologicka,nepravidelný cyklus, anovulacia... Predpísala mi lieky a do 3 mesiacov som otehotnela

saxano2222
11. dec 2022

@monika12323
ahoj, ja by som odporucala este endokrinologiu, mne stitna zlaza niekolko rokov blokovala cyklus a nedarilo sa.
bol manzel na seprmiograme?
mas PCO alebo PCOS, celkom neviem aky je rozdiel, ja mam pcos, tam sa odporucaju tiez nejake konkretne vitaminy a casto maju zeny inzulinovu intoleranciu.
Mavas cyklus pravidelny? chodis na folikulometriu, mas potvrdene anovulacne cykly alebo nieco pod.?
asi ti tu ziadna z nas problemy nevyriesi ale verim ze nejaku ideu na vyzivove doplnky alebo vysetrenie vnukneme. 😌

melany4
11. dec 2022

@monika12323 vyskúšajte naprotechnology,keď je problém u ženy,vedia pomôcť.

taktotedanie
12. dec 2022

Na endokrinologii si pytajte vysetrenie na inzulinovu rezistenciu

monika12323
autor
12. dec 2022

@melany4 a čo to je prosim ?

monika12323
autor
12. dec 2022

@taktotedanie skúsim ďakujem pekne

lotuska97
14. dec 2022

@monika12323 Ahoj Monika 😊 aj ja mám PCO a prvé tehotenstvo skončilo kyretom, pretože tam bol len prázdny gestačný vak.

Teraz v septembri som sa dočítala o fytosóji, tak som to vyskúšala a prvý cyklus sa síce nezadarilo, ale prvý krát mi vyšli ovulačné testy pozitívne, ovulácia bola relatívne načas (15-16 DC) a dokonca som aj cítila, že ovulujem podľa bolesti v podbrušku a menštruácia prišla 32 DC, čo pri mojom PCO mi urobilo aspoň radosť, pretože inak mávam cyklus aj 45 dní alebo idem na vyvolávačku.
Druhý cyklus opäť vyšli ovulačné testy pozítivne, znovu sa objavili ovulačné bolesti a teda 32 DC už vyšla slabšia ale viditeľná druhá čiarka a HCG v krvi to potvrdilo tiež. Zatiaľ teda netuším či je všetko v poriadku, pretože k doktorke idem až 22.12. ale teda fytosóju odporúčam, niekde som čítala, že má podobné účinky ako clostilbegyt. Plus som k tomu pila 2 krát denne alchymilkový čaj a brala INOFOLIC.

O tej fytosoji tu bola veľká diskusia, tak ti môžem poslať link. Tiež u nás tie PCO nie sú úplne top téma, ale napríklad v USA sú ľudia, ktorí sú dietológovia zameraný na PCO, možno alternatívou je aj úprava stravy, pretože pri PCO sú napr. glutén ( ale ten predpokladám, že neješ keď máš celiakiu ) alebo mliečne výrobky neodporúčané.

Držím palce ❤️

monika12323
autor
14. dec 2022

@lotuska97 dakujem velmi pekne a tebe drzim silno palceky ... ja beriem duphaston lebo tiez som musela chodit na vyvolavacky

anny29
14. dec 2022

@lotuska97 môžem sa opýtať ako si brala fytosoju ? Myslím v akých dávkach . Idem ju tiež ďalší cyklus skúsiť 😇

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre