Menštruácia po užívaní Duphaston je rozhádzaná.

marinecka95
19. dec 2019

Ahojte snažilky. Užívala som duphaston od 14DC 10 dní. Do 4 dní mala prísť MS. Neprišla - namiesto toho mi dnes graf BT vykreslil teplotu na 16.12 čo je až 27DC (Dr. tvrdila, že ovu už prebehla). Dovtedy cyklus aj ovulacia ukážková - 28 dní / ovu 14-15DC
Chcem sa preto opýtať aké máte skúsenosti Vy s užívaním duphastonu a následnej menštruácií? Rozhodil aj Vám cyklus? Čítala som, že môže zabrániť ovulácii ak ešte neprebehla ... u nňa to tak vyzerá 🤦🏼‍♀️
Pridajte prosim všetky skúsenosti, ktoré s ním máte 🙂
Ďakujem za odpovede

veronikaszabova
19. dec 2019

@marinecka95 u mna blokoval ovulaciu. Po dvoch cykloch som ho prestala uzivat. Na dalsi cyklus som mala clostillbegit a zabral. Ostala som tehotna.

adusik12457
19. dec 2019

@marinecka95 ahoj ja som tiež uživala Duphostan a vôbec mi nepomohol rozhadzal mi cyklus pri ms som mala bolesti a k otehotneniu mi vòbec nepomohol

evitka83
19. dec 2019

@marinecka95 ja som uzivala duphaston, cyklus aj ovu mi napravil, zostala som tehotna. Zavisi asi ako ho beriete

marinecka95
autor
19. dec 2019

@veronikaszabova no som zvedavá ako sa to skončí a aký dlhý cyklus budem mať nakoniec 😌

marinecka95
autor
19. dec 2019

@adusik12457 už som ho vysadila a nechcem ho už ani vidieť 🤧

adusik12457
19. dec 2019

@marinecka95 ja som ho uživala od 16dňa ms do 25 dňa 2 cykly a absolútne nepomohol

marinecka95
autor
19. dec 2019

@adusik12457 ja od 14 dňa do 24DC - cyklus 28 dní. Hneď po vysadení teplota začala stúpať a ovu bola hneď na druhý deň po dobratí - zjavne blokoval ovu 🙉 svinstvo to je a nebudem to už nikdy užívať

lenkakravcova
19. dec 2019

@marinecka95 Ja som ho užívala na úpravu menštruácie. Mala som ju rozhádzanu. Užívala som ho pár dní (celé balenie som vybrala). Ďalší mesiac som otehotnela (neplánovane 😀). Brala som ho kvôli zdravotným problémom.

hennyinnsbruck
19. dec 2019

@marinecka95 počkaj moja...kedy ti potvrdila lekárka ovu? A kedy si ho začala brať?

adusik12457
19. dec 2019

@marinecka95 absolútne nezabral k otehotneniu

marinecka95
autor
19. dec 2019

@hennyinnsbruck Dr mi potvrdila 2.12 ovulaciu .. od 3.12 som brala duphaston 10 dní .. 16.12 ovu podľa BT ..

marinecka95
autor
19. dec 2019

Ani teplota nenasvedčovala ovulácii 2.12 😏 dôverovala som lekárke tak som ho začala brať ako kázala ..

hennyinnsbruck
19. dec 2019

@marinecka95 oooh tak ty si skoro začala brať duphik podľa mňa je... Ja som ho bravala od 3-4dpo.
Mne to tak moja vysvetlila, ak sa Zadari, na podporu.

Ak ti 2.12 potvrdila ovulu predpokladám povedala ze ovula bude, vajo mohlo prasknúť na druhý deň az... Tým pádom si skoro začala brať duphik.
A ešte ma napadlo, mne bolo povedané ze do týždňa by mala ms prísť

hennyinnsbruck
19. dec 2019

@marinecka95 ja som robila ovu testy. Od pozitívneho ovu testu na 3-4den začať s duphikom, keďže do 24h nastane ovulacia. Môže byť že si ho skoro začala brať a ozaj ti ju stoplo.neostava ti nič len čakať a ďalej merať (ja sa v bazalke moc nevyznám)

marinecka95
autor
19. dec 2019

@hennyinnsbruck áno určite mi ju bloklo .. vieš, no začala som ho brať podľa pokynov Dr. tak som sa na ňu spoliehala .. mne tiež povedala že na podporu keďže žiaden výkyv hormónov mi z HP nevyšiel .. 🙄 takže snažíme sa prichádzajúci 14 mesiac 🤫

hennyinnsbruck
19. dec 2019

@marinecka95 nabudúce zober neskôr 😉😉

flientica
19. dec 2019

Hej moze byt, ze mas mat ovulku az potom co ho beries takze ti ju zastavi. Treba povedat doktorke, ze ti to rozhadzalo a chces ine lieky

marinecka95
autor
19. dec 2019

@hennyinnsbruck nabudúce už asi neužijem :D

hennyinnsbruck
19. dec 2019

@marinecka95 môžeš kľudne, ale až neskôr. Alebo - ako ja pri poslednom tehotenstve, pri pozitívnom tehu teste. Ani som jej nevolala, nič a začala som užívať.

marinecka95
autor
19. dec 2019

@hennyinnsbruck keď dorazí MS - po krvácaní mám prísť tak jej to vytmavím 🙂

hennyinnsbruck
19. dec 2019

@marinecka95 🤣🤣🤣🤣🤣🤣

veonika303
19. dec 2019

Mne gynekológicku predpísal Dupasthon 1xrano aj večer nakoľko som už raz potratila aby som nekrvacala ak som tehotna

marinecka95
autor
19. dec 2019

@veonika303 ja som brala tiež 2x - ráno a večer.

chulia22
2. feb 2020

Ahojte. Darujem duphaston za poštovné, už ho nepoužívam. Samozrejme v záruke. Ak máte záujem, píšte.

16_nika_16
2. jún 2021

@marinecka95 ahoj, je to sice už staršia diskusia ale riešim práve ten istý problém, ovu mi vychádza deň predtým ako mi začala ms po duphastone. Nepamätáš sa či si potom o 2 týždne dostala opäť ms? Veľmi by mi pomohla táto info. Neviem, čo mám teraz čakať 🤷‍♀️

marinecka95
autor
2. jún 2021

@16_nika_16 nie, nedostala. Ovu som mala krátko pred ms a za pár dni som ju dostala. Čiže luteálna fáza max 5 dní čo je strašne málo.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre