Mimomaternicové tehotenstvo a tehotenstvo po ňom

kvecinka321
12. okt 2021

Ahojte, chcela som sa spýtať či nemáte niektorá skusenosti. Viem že sa všetko dozviem u svojho lekára, avšak zaujímajú ma skusenosti. Pred mesiacom som bola laparoskopicky operovana keďže mi zistili mimomaternicové tehotenstvo. Vzali mi aj jeden vajickovod. Pri vyťahovaní štichov, som sa pýtala lekára kedy sa môžme opäť snažiť o bábätko. Povedal že po prvej menstruacii že v tom nevidí problém. Lenže mesiac prešiel a menštruácia nikde. Tak som si urobila ovulačný test ako som na tom ci nahodou nemám ovulaciu a vyšiel pozitívny. Pre istotu som si isla kúpiť aj teh. Test nech viem ci je to ozaj ovulacia lebo taký pozitívny mi nikdy nevyšiel. A tehotenský test vyšiel pozitívny. Manžel mi doniesol ešte digitálny a aj ten pozitívny 2-3t. Zostala som úplne v šoku pretože sme s manželom boli spolu 3x za ten mesiac keďže ja som bola úplne rozladena a aj to sme si dávali pozor.. nestretli ste sa niektorá že by takto žena rýchlo otehotnela po mimomaternicovom? Pripadne nehrozia nejaké rizika? Lekárovi budem volať zajtra.

llull
12. okt 2021

@kvecinka321 aj mne sa to stalo :D tiež som sa bála ale teraz tu leží 3 mesačný syn vedľa mňa :D

kvecinka321
autor
12. okt 2021

@llull ozaj? Wau.. ďakujem ze si napísala! Som oveľa spokojnejšia keď viem ze je to možné a že ak to tak je tak tehotenstvo môže byt v poriadku! ☺️ A gratulujem ku synčekovi 🥰

kiki68
12. okt 2021

Bud budes mat este zostatkove hcg ( neviem ake stadium tehu to bolo, sesterka mala 9tt urcene) a teda ona skoro prisla o zivot ( stratila par litrov krvi).ale je mozne ze budes aj normal tehu. Jednoznacne volaj Gyn a mrknite to co najskor ultrazvukom. Aby si vedela , ci je vsetko oki a je to normal tehu ako ma byt . Drzim palce

simbatko
12. okt 2021

@kvecinka321 gratulujem neboj všetko bude v poriadku 💗

kkovacovak
12. okt 2021

@kvecinka321 a vy ste mali sex ešte pred prvou menštruáciou? Ja som sa teda po mimomaternicovom držala toho termínu a do prvej menštruácie sme nič také neriešili keďže som nevedela či je všetko v poriadku. Mali sme sex až potom čo bolo po menštruácii potvrdené že je všetko v poriadku. Tak nám to bolo aj odporučené preto mi to príde zvláštne. Každopádne je možné že je to ešte zostatkové hcg keďže je to skoro od operácie. Ešte by som si spravila test o pár dní či to bude stúpať a ak nie tak to bude asi zostatkové

kvecinka321
autor
13. okt 2021

@kkovacovak keď som sa pýtala doktora tak mi len povedal že snažiť sa môžme po ms.. neplánovala som teraz otehotnieť ešte pred ms ale ako som spomínala vyššie s manželom sme boli spolu jeden jedinýkrát preto ma to prekvapuje že sme sa mohli trafiť.. mne nemohli skontrolovať priechodnosť vajickovodu toho čo mi zostal keď som krvacala tak ja som ani len netušila či niekedy budem ešte tehotná. A občas je náročné abstinovať toľkú dobu keďže ja som predtým dlho krvacala vychádzalo by to asi na dva mesiace bez styku…

@kiki68
keď som si robila digitálny test v čase keď som zistila že som tehotná ale bolo to mimomaternicove tak mi tiež ukázal 2-3tyzdne, a po operácii ked som si robila prúžkový tak mi slabol na veľmi slabú čiarku…
Sestrička vravela že pre pokoj duše mi môže vziať krv a kontrolovať hcg aby sa vedelo že je to zdravé tehotenstvo alebo môžem prísť budúci týždeň aj na sono a doktor by už niečo aj videl.. keďže nekrvácam a nemám žiadne ťažkosti ani bolesti tak to nechávam na budúci týždeň. Doma si zajtra urobím test a uvidím či zosilnela čiarka. Tak budem vedieť aspoň z časti na čom som…

kkovacovak
13. okt 2021

@kvecinka321 fuha tak to sa modli aby si nebola tehotná keď je ťažké abstinovat dva mesiace 😄 Teoreticky je to možné pokiaľ prebehla ovulácia a trafili ste sa do toho konkrétneho dňa. K tej sestričke na krv by som ani ja nešla lebo ak to bude zostatok tak aj v krvi by to asi ukázalo. Počkaj teda na sono a uvidíš. Nie nadarmo sa hovorí že po laparo to ide rýchlejšie.

kiki68
13. okt 2021

@kvecinka321 ja by som isla na to sono. Pre istotu. Aj ked myslim, ze budes mat teraz zdrave tehu. Ale istota je vzdy lepsia. Sesterka bola ok, mala pod tehu Test a zrazu so sebou sekla na zem a ledva ju zachranili. Zial jej uz odporucili iba KET. Ale ona mala problemy a asi 8 MA predtym. Plus jedno uspesne tehu a z toho ma zdraveho syna. Urcite budes v poriadku, mohla to byt u Teba nahoda to mimomaternicove tehu.

kvecinka321
autor
14. okt 2021

Tak silnie to. Na margo abstinencie.. mne nikto ani pri prepúšťaní nepovedal že nemám mat ani len styk s manželom.. ani doktor na kontrole a vyberaní štychov. Ja keď som sa pýtala kedy sa môžme snažiť o bábätko mi lekár povedal po prvej ms. Neviem ja snaženie o bábätko nepovažujem jeden jedinýkrát mat styk. A naozaj som nepredpokladala že sa tak môžme trafiť do práve jedného dňa kedy mám ovulaciu.. o dcéru sme sa snažili pol roka.. o to bábätko o ktoré sme prišli sme sa snažili tri mesiace.. nebolo to extra dlho ani pri jednom ja viem ale ani to nebolo na prvú supu jeden jedinýkrát styku za posledné dva mesiace… sama neviem aký mám mat z toho pocit.. ale nechcem mat z toho pocit viny.
@kkovacovak

simbatko
14. okt 2021

@kvecinka321 máš kraaaaasne testy.....🙏🙏🥰Teš sa❤️

kkovacovak
14. okt 2021

@kvecinka321 no buď rada ako to nakoniec je. Mne každý hovoril že po laparo sa tehotnie hneď a si evidentne učebnicový príklad 😄 Len ma to zaskočilo že ste sa na to tak rýchlo vrhli lebo ja som sa strašne bála. Ani prst som nemala odvahu tam strčiť 😄 Držím palce nech to dobre dopadne. Poznám tie nervy keď sa ide na prvé sono či je vajíčko tam kde má byť a nie je zase zaseknuté na druhej strane. Všetko ti tam prečistili takže nemá dôvod len je to taky stres. Ja som po ododratí vajcovodu už v 8. mesiaci takže sa drž 😉

lsi
23. jan 2022

Ahojte,chcem sa opýtať,v septembri som mala mimomat. tehotenstvo a vzali mi jeden vajcovod. Hneď po troch mesiacoch na prvý pokus sa nam to podarilo opäť. Bola som u dr. dosť skoro,keďže mi to tak kázala po predchádzajúcej ,,zlej" skúsenosti (vo veľmi skorom štádiu odhalila,že sa jedná o mimomat. tehu). Povedala,že tam nič ,,zle" vďaka čomu odhalila to predošlé mimomam. nevidí,že si myslí,že je to na dobrej ceste,ale mám prísť o týždeň. Povedala mi aj to,že ma zostávajúci vaječník môže pobolieval, pichať a pod. Tento krát som mala aj rôzne tlaky v maternici,čomu som pripisovala,že to ide správnym smerom. No niekedy ma v tom aktivnom vajecniku viac ,, pichne" a začala som aj slabunko špiniť, tak sa chcem opýtať na skúsenosti dievčat,ktoré otehotneli po odobratí vajcovodu či maju naozaj skúsenosť,že ten vaječník,, cítili" viac? Ďakujem

kvecinka321
autor
24. jan 2022

@lsi ahoj, so špinenim nemám skúsenosť ale je pravda že ma dodnes pobolieva ten zostávajúci a to som už v 20tt a zo začiatku som cítila najmä bolest na tej strane kde mám odobraný vajickovod.. ja som to pripisovala tomu, že som takmer hneď otehotnela po mmt.. mne sa vlastne začal cyklus v deň operácie a ihneď som otehotnela… tak mám dojem že to asi nebolo poriadne zhojené.. teraz je ale všetko v poriadku ☺️ Držím palce aby všetko dobre dopadlo aj u teba☺️

lsi
24. jan 2022

@kvecinka321 zajtra už idem k Dr,tak som zvedavá čo mi povie, to spinenie som mala len včera ráno,ale to len tak trochu,tak to bude hádam ok 🙏 ďakujem za reakciu

ewca1031
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ewca1031
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
7tinka7
9. apr 2023

Ahojte, stala sa mi podobna vec ale ja som mala biochem tehotenstvo cca 7tt sa skoncilo hcg som mala max okolo 230 a teraz posledny odber 23.3 - 70 hcg a 31.3 este nemam vysledok menzes som mala par dni pred poslednym odberom.
1.4 som si robila test bol tam duch ale taky ze keby neviem o existencii ducha vysmarim ho.
Samozrejme po 2 mesiacoch spinenia a potracania sme mali sex.. preslo 8 dni priebezne som si robila testy vcera dnes a silneju. Lenze otazka mne tak pomali klesalo hcg ze kazdy tyzden max o 40 jednotiek.
Cize pocas nechnanenom styku som mozno mala este hcg neviem s urcitostou kedze posledny odber po menzese este neviem ako dopadol ano viem moja sprostost ale je realne otehotniet ked mam zostatkove hcg cca 10-30 ?
Dnes bol test dost silny urobim aj zajtra ale takto silne som nemala ani vtedy ked som 1x bola tehu.
Dost ma boli brucho jak keby mam menzes dostat ktory mam dostat az 20.4 dakujem za odpoved dr ordinuje az 12.4 ked mi povie aj vysledky z krvy z 31.3

bambieblue
29. jún 2023

@kvecinka321 Ahojky tak ako si nakoniec dopadla? Ja som pred dvoma tyzdnami prezila to iste☹ doteraz sa s tym neviem zmierit a hrozne to boli a tiez by sme chceli skusit ale vsade citam ze sa to moze zopakovat a mam z toho obrovsky strach neviem co robit a je uzastne ze si hned nato otehotnela to babo bol zazrak

sadulienka
18. mar 2024

@kvecinka321 ahoj, prosim ako si zvladla tehotenstvo tak skoro po laparoskopii ? 🙂 mne ju robili koncom januara a teraz som zistila ze som znovu tehotna.. hned po prvej menštruácii som otehotnela … Dakujem 😊

kvecinka321
autor
19. mar 2024

@sadulienka úplne normálne ☺️ zo začiatku som mala strach či je babo správne ale už je z nej čoskoro dvojročná slečna ☺️ držím palce nech Vám všetko dobre dopadne 🙏🏻

sadulienka
20. mar 2024

@kvecinka321 och to velmi rada citam❤️Dakujem krasne za odpoved

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre