Nedarí sa nám otehotnieť

nika11103
18. nov 2020

Ahojte ... idem si po radu viem je tu milión diskusii . Sle každá mame výnimočný prípad ... pred piatimi rokmi som podstúpila UPT, ktoré nasledovalo po jednom jedinom nedani si pozor . Prosím nesúďte má viedli má k tomu vážne dôvody a naozaj si to vycitam deň čo deň. Teraz, keď sme s partnerom pripravení, žiaľ, nedarí sa nám 4 mesiace ... berieme vitamíny ja kyselinu listovú a femibion, a spolu s priateľom aj selen a vitamín e. Vôbec aa nám nedarí, ovuláciu ja nejak špeciálne nepociťujem . Cyklus mám 31-32 dňový ako kedy, teraz mi prišiel menzes o 5 dni skôr. Doktor to nechce riešiť ale ja sa hrozné bojím, že to je následok môjho nešťastného rozhodnutia spred 5 rokov, keď sa zadarilo bez absolútne žiadneho cieleného plánovania ... som veľmi nešťastná a neviem čo robiť , ja to cítim, že je nejaký problém, viem, je zo krátky čas, ale milujeme sa stále teda pravidelne a pri ovulácii ešte o niečo viac :(

Za každú jednu odpoved a radu vopred ďakujem, vo mám robiť, veľmi tizime po bábätku 😥

queen_mary
18. nov 2020

Upt nema ziadny vplyv na to. Dnes je medicina trosku inde ako pred 20timi rokmi. Ale, mozes mat z toho blok v hlave, teda ocividne mas, ked toto riesis. No a 4 mesiace nie su este nic.

lenuska1907
18. nov 2020

4 mesiace vobec nieje dlho 🙂 co bolo uz nevratis, tak na to nemysli, psychika robi vela. Riesit zacni ak sa nepodari do roka ;)

noami12
18. nov 2020

@nika11103 nám sa nedarilo 2 roky, skúšala som femibion a tiež všetko možné a nepomohlo. Už som bola nachystana že pôjdem na laparoskopiu, či náhodou nám nebránia nejaké zrasty, lekár ale povedal nech dám tomu ešte 3 mesiace čas, ze vsadi sa ze do 3 mesiacov prídem tehotná, že mám brán inofolic prášky, tak som aj spravila a ja nie ze som prišla do 3 mesiacov. Ale vlastne mne už od poslednej návštevy neprišla menštruácia 😊 a chcem tým povedať, že už vôbec som to od lekára nebrala vážne, sidce prášky som brala, ale bola som popredu zmierena že pôjdem na laparoskopiu že to nevyjde, čiže ani pri snažení som si nerobila žiadnu hlavu ci sa zadari alebo nie, čiže určite aj ta psychika hra v tom veľkú rolu. Ale 4 mesiace sú málo aby si už takto stresovala, práveže vypustit to treba z hlavy 😊 aj keď viem ze to je ťažké

ninusa221
18. nov 2020

@nika11103 sesternice sa tiež nedarilo a išla na štítnu nastavili lieky prestala aj fajčiť a teraz je tehotna... teta tiež nemohla a musela ísť na umelé 🙁 neviem ako pomocť deti ešte nemam len zo skusenosti druhých ale prajem vela šťastia podari sa to🥰

llucciaa
18. nov 2020

styri mesiace su velmi malicko este 🙂 vacsinou sa predpoklada, ze je nejaky problem ak sa nedari rok a viac. ovulacia nemusi kazda zena citit. skus mozno testy ovulacne aby si vedela ci chodi ovulacia ale po styroch mesiacoch naozaj este nie je dovod na paniku. hlavane sa kvoli tomu nestresuj

comika
18. nov 2020

@nika11103 podla mna je to psychika, nevies si odpustit. Musis to preboliet a bude vsetko ok.

miadi
18. nov 2020

Urcite to Nie je tym co sa stalo pred 5r skor tvoje terajsie nervy tomu nepomahaju. Uplne zbytocne stresujes 4m nie je dlho to si len myslis ze vzdy sa zadari na prvy x. Do roka nemusis riesit. Staci sa snazit kazdy druhy den alebo tesne pred ovulkou. A hlavne si odpusti !

potvorka88
18. nov 2020

@nika11103 nam sa prve podarilo na prvy sup ale skoncilo to MA. Potom este 3x biochemicke. Na syna sme si pockali takmer 3 roky a boli v tom rozne zdravotne komplikacie ako stitka, zrazanlivost krvi atd. Dcera bola z jednej rychlovky v obyvke kym syn spal. No a na tretieho syna sme cakali takmer 2 roky. Takze 4 mesiace su nic. Treba sa iba uvolnit a neriesit. Aj ked viem ze je to tazke. Ak sa do roka nepodari tak vysetrenia. Drzim palce

cookie29
18. nov 2020

Normálny zdravý pár otehotnie po 12-18 mesiacoch pravidelného styku. Ešte ste len na začiatku. Takze pokial nemáš vyšší vek nie je žiaden dôvod ponáhľať sa a stresovať

sandra151
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucianne
18. nov 2020

4 mesiace sú krátka doba aj keď tebe sa zdá dlhá. Ani nám sa nedarilo a dlho aj ovulaciu som sledovala aj kyselinu list som brala aj neviem co všetko možné a vieš kedy sa podarilo úplne nečakane keď som sa vyrevala a povedala si ze nech je ako ma byť a úplne celé snaženie a sex už pomaly na silu vypustila z hlavy a ešte sme aj fajne oslávili Vianoce a Silvestra 😂. A keby s kolegyňou nemáme naraz svoje dni ani neviem ze mi meškali už 3 dni a bolo to tam ani veriť sa mi nechcelo. Musíš si odpustiť svoj čin spred rokov netrápi sa preto a poriadok v hlave robí veľa nestresuj sa preto. A inak ja som užívala inofolic mala som dve balenia a ani som ich nepotrebovala. Držím palce nech sa podarí a si šťastná 😉

da_da1996
24. nov 2020

@ninusa221 toto je presne môj pripad , rok sa nam nedarilo uz som pojedla asi vsetky vitaminy sveta nic stale nakoniec som isla na štítnu zistili ze mám zvýšenú nastavili mi liečbu a do dvoch mesiacov som zostala tehu 💋

miskamia1
3. dec 2020

@nika11103 ahoj. Napíš mi ss. Presne sa v tebe vidím a mám to podobne. Môžeme si písať a spolu všetko prežívať a radiť si 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre