Nízka bazálna teplota po ovulácii

bona12
27. máj 2022

Ahojte. Chcem sa opytat, co moze sposobovat nizku bazalnu teplotu v druhej faze cyklu? Dnes som 19 DC a predpokladam,ze ovulacia prebehla 15 alebo16 DC, podla hlienu, bolesti vo vajecniku, unavy (moje bezne priznaky ovu), avsak este sa mi nestalo,ze by mi potom nestupla bazalna teplota. Dnes aj vcera sa drzi na 36,5. Inokedy mavam 36,7-36,8 po ovulacii,kedze predovulacna je u mna cca 36,3. Hlien uz mam hustejsi,aj ked obcas zacitim este miernu bolest v priebehu dna na vajecniku. Moze to byt iba anovulacny cyklus? Nepredpokldam,ze oneskorena ovulacia, nakolko priznaky som mala citelne aj viditelne.

zuzanaete
27. máj 2022

Moze to byt anovulacny cyklus alebo ovulacia pride neskor. Teraz sa telo uz chystalo (priznaky), ale z nejakeho dovodu k ovulacii realne nedoslo a moze dojst k ovulaciu o par dni (znovu nabehnu priznaky).

bona12
autor
27. máj 2022

@zuzanaete neviem, mozne je aj to,lebo napriklad minulu ms som dostala o 4 dni skor, co mavam vacsinou poslednu dobu 31,obcas 30 dnovy cyklus,tak sa skratil na 27dni. Mozno aj toto s tym nejak suvisi, ze by som hormony nemala ok,alebo co. Mam 1,5 rocne dnieta, este kojim,ale doteraz mi to nehaprovalo. Viac menej odkedy som dostala ms po porode,tak som ju mavala pravidelnu.

nevenka
27. máj 2022

@bona12 najskor anovulacny alebo z nejakeho dovodu bude neskor ovu.

pondelok01
27. máj 2022

@bona12 ak bola v prvej faze 36,3 a teraz je 36,5, to je dostatocne zvysenie, ktore moze znamenat, ze ovulacia prebehla.

bona12
autor
27. máj 2022

@pondelok01 to sa mi velmi nezda, nakolko ine cykly som mavala po ovu teplotu 36,7 a vyssie..ale tak mozno z roznych pricin to je tak,uvidim zajtra, dnes ma kde tu pobolievaju este vajecniky,tak mozno fakt oneskorena ovu 🤷‍♀️.Ale dakujem za postreh 🙂

terry658
27. máj 2022

@bona12 mne sa bežne stáva, že ovulácia príde až 3 dni po plodnom hliene.

bona12
autor
27. máj 2022

@terry658 to aj ja mavam,ze ked mi zacne plodny,tak viem,se nie hned ten prvy den ale az mozno 3-4.den, vtedy je uplne taky vodnaty..a taky som uz mala v ten 16DC a mam pocit,ze trosku som mala opat aj dnes a zaroven,ale uz nebol priesvitny,tak neviem, zajtra zistim,ci BT stupla,alebo nie..ja len dufam,ze to nebude nejaka ina neprijemnost,max.anovulacny cyklus 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre