Nízka pohyblivosť spermií

10. feb 2021

Ženy prosím o radu, partnerovi vyšla pohyblivosť spermií menej ako 20 percent. Ostatok ok . Ja mám vraj vserko v poriadku . Aká je pravdepodobnosť otehotnenia ? Sme spolu cca raz dvakrát do týždňa viac sa nedá , myslím tým sexuálne ... boli sme aj v car keďže sa nám rok nedarí a tam
Má tlačia do prefuku a následnej inseminácie
.. ja sa bojím že problém bude v mojej váhe mám 176 cm a 78 ks ... ďakujem za rady

autor
10. feb 2021

78 kg samozrejme som myslela

mikasz
11. feb 2021

Uz sa pomaly nenajde chlap, ktory by nemal nejake odchylky v spermiograme. Su aj horsie a nakoniec to vyjde, len teda je to dlha cesta.
Ak sa Vam ale rok nedari, tak minimalne by som to skusila...
Neviem kolko mas rokov, ale tvoj BMI je celkom ok
Drzim palce ✊🍀

momkah
11. feb 2021

Ahoj. Podla mňa máš váhu v pohode. Ja som trochu nižšia a mam cca 70kg.
Nám sa nedarilo cca 4 roky. Muz mal tiež blbé spermiogramy,ja som mala dobrý hormonálny profil aj som šla na laparoskopiu aby zistili priechodnosť vajcovodov. Aj to som mala v poriadku. Boli sme 3x na umelej inseminacii (tam mal muž vraj spermiogram v norme),ale nič. Uz sme sa chystali na umele oplodnenie a bum,týždeň pred začatím som zistila,že som tehotná a prirodzene. Takže bud ešte skúšajte,alebo ak chcete, tak skúste riešiť s pomocou inseminácie a pod. Je to naozaj individuálne. Môže sa podariť a nemusí. Rok nedarenia sa ešte nie je také hrozné,skôr normálne v dnesnej dobe. Držím palčeky 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre