Otehotneli ste počas chrípky?

millky
17. dec 2020

Ahojte žienky. Zaujímalo by ma, či je tu z vás niekto taký, čo ste zostali tehotná keď ste mali chrípku.
Totiž... Nevravím, že som, aj keď cca 2 dni pred ovu sme mali pokus o bejby a bohužiaľ, deň po ovulke som dostala totálnu nádchu, ktorá prepukla v chrípku. Preistotu sa vyhýbam, bežne by som sa 3x denne štopala paralenom, takto som si vynimočne len raz denne dala aj to nie každý deň. Nemala som ani teplotu ani nič vážne. Proste ma zaujíma, či tu je niekto, kto aj napriek chorobe otehotnel.

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evamea
17. dec 2020

Ja som otehotnela počas choroby. 🙋🏻‍♀️

millky
autor
17. dec 2020

@bambulienka25 mám paralen grip keby náhodou ale ďakujem za upokojenie ☺️

millky
autor
17. dec 2020

@evamea aj si brala dáke lieky? A mala si aj dáke priznaky tehotenstva či čisté prekvapko?

alienkami
17. dec 2020

Podľa mňa nemáš chrípku, ale virózu. Takže ak nemáš teplotu, zbytočne neber lieky... ak ti stúpne nad 38 (niektorí hovoria nad 38,5), potom vezmi Paralen. Toho sa báť nemusíš. Zvýšená teplota nie je na škodu. To telo bojuje s vírusom. Pokiaľ nestúpa veľmi vysoko, tak nerieš.

kataina
17. dec 2020

viróza = chrípka
@alienkami

helcanw
17. dec 2020

@millky minuly rok som takto na začiatku brala antibiotiká, to že som tehotná som zistila o dva týždne po dobrati. Krpcovi nic nie je 🤷‍♀️

evamea
17. dec 2020

@millky antibiotiká, lieky na zníženie horúčky. Príznaky tehotenstva som mala pochopiteľne neskôr, to už som chorá nebola.

bekky01
17. dec 2020

Ja som pri oboch tehotenstvach brala ATB keď som si šla robiť test. Pri prvom som sa bála ci to neublíži babu ale pri druhom som sa uz smiala že zase chorá keď zistujem ze som tehu.

alienkami
17. dec 2020

@kataina to ako keby som povedala hnačka = salmonelóza

kataina
17. dec 2020

definuj chrípku prosím Ta

najk
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alienkami
17. dec 2020

@kataina chrípka je respiračné vírusové ochorenie spôsobené konkretne chrípkovým vírusom (niektorou z jeho mutácií), sprevádzané vysokou teplotou, malátnosťou, bolesťou kĺbov a ďalšími symptómami. Má zvyčajne ťažší priebeh ako "obyčajná viróza". Nie každá viróza je chrípka. Keďže sa u nás testy na vírusy (okrem covid) zvyčajne nerobia, max. pri veľmi ťažkom priebehu ochorenia, tak sa všetky tieto ochorenia ľudovo označujú ako "chrípka". Ale to neznamená, že keď máš soplík, pokašliavaš a teplota ti vylezie nad 37, tak máš automaticky chrípku.

majamat
17. dec 2020

@kataina viroza je skupina infekcnych ochoreni vyvolanych virusmi. chripka je jednou z tych infekcii a epidemia chripky sa rozbieha az p novom roku. na jesen prebiehaju ine virusove ochorenia.
co konkretne je chripka ti uz napisala @alienkami

majamat
17. dec 2020

prakticky aj covid je viroza.

kataina
17. dec 2020

chrípka je vírusom spôsobená, teda viróza. Existuje aj črevná viroza,...
Soplík je prechladenie, bez vírusu

majamat
17. dec 2020

@kataina viroza je skupina ochoreni, je ich viac, chripka je len jedno z nich.

elistek13
17. dec 2020

Kamoska s muzom pocali obe deti ked boli spolu doma chory :D :D

millky
autor
17. dec 2020

Baby.... Nevaďte sa tu prosím. Veď dobre dobre.... A moc ďakujem tým, ktoré mi tu píšete svoje skúsenosti ☺️
@alienkami nemala som vôbec. Moja bežná je 35.8 v klude a počas ubehaného dňa mam max 36.3. Teraz som mala najvyššiu 36.7 takže paralen grip som si dala len večer pred spaním pár krát keď som cítila, že mám upchaté dutiny a už ma aj oči štípu. Však veď možno ani nie som tehu, len preistotu, ak by sa uchytilo, mám dáke divné tlaky v podbrušku čo nemávam, občas ma aj pichne... Tak ale MS mám mať až 24.12 😂 pekný darček...

alienkami
17. dec 2020

@millky Paralen je jeden z mála liekov, ktorý sa v pohode môže aj v tehotenstve. Bežne ho lekári odporúčajú 🙂

zabka1987
20. dec 2020

Ja ano ,u mňa to ale nedopadlo dobre . Mala som ale veľmi silný vírus z Egypta. Vysoké teploty a aj črevné ťažkosti veľmi silné

millky
autor
20. dec 2020

@zabka1987 to ma mrzí.... Z Egypta som si aj ja minulé leto priniesla črevné patalie aj napriek opatrnosti a užívaním probiotikam... Takže aj chápem. Ja som vtedy mala až krv v stolici, takže do Egypta ma už nikto nedostane....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre