Plodné a neplodné dni

evia13
20. nov 2021

Ahojte. Prosím o radu ohľadom výpočtu plodných a neplodných dní. Môj problém je v tom, že nemám každý mesiac rovnako menštruáciu. Mám v rozmedzí od prb. 21-28 dní, teda nikdy dopredu neviem, kedy dostanem. Kúpila som si cyclotest 2 plus, ale teraz si meriam iba druhý cyklus, tak sa zatiaľ neodvážim podľa neho riadiť. Snažím sa aj nejako čítať svoje telo, ale keďže som vlastne len začiatočník, tak sa na to veľmi nespolieham. Prečítala som ohľadom toho toľko článkov, že sa mi to už všetko pletie. Mne ide o to neotehotnieť, Máte nejakú radu, hlavne tie, ktoré majú ten istý problém ako ja. Ďakujem

nafka0483
20. nov 2021

@evia13 To nevypocitas.
Mozes merat bazalnu teplotu, robit ovulscne testy, mozes sledovat hlien, ine priznaky ako ovulacne bolesti a pod., ale aj keby si to vedela krasne rozoznat a odsledovat, tak stale sa na to mozes spolahnut len na co ja viem 90%.

Istotu 99,9% budes mat len ak sa budes realne chranit - ci uz hormonalnou antikoncepciou ci barierovou.

sara07
20. nov 2021

nefunguje v tomto prípade
nespoliehala by som sa vôbec aj ked krestanské kruhy sa ti tu budu dušovat že je to zazračne fungujuca antikoncepcia
stačí že sa ti posunie ovulacia atd , prehladneš atd a už to vôbec nie je spolahlivé
je aj nehormonálna antikoncepcia kružok napr ked
podla týchto kecov som ja otehotnela v najmenenej možny den , totálne najneplodnejší vraj

evia13
autor
20. nov 2021

@nafka0483
@sara07 hormonálnu anti. ani nemôžem zo zdrav. dôvodov a sterilizaciu nechcem. Tiež som katolíčka, tak aj preto sa snažím hľadať prirodzenú cestu. Ďakujem dievčatá, dúfam, že nájdem nejaké riešenie : )

raja95
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nafka0483
20. nov 2021

@evia13 Mas moznost barierovej - kondom, zensky kondom, pesar... alebo chemicku napr spermicidne gely a kremy, cipky.
Ak si katolicka a tieto veci ohladom planovsneho rodicovstva dodrziavas, tak potom mas styk v mamzelstve, snazis sa naucit STM ale ratas s tym ze to nemusi byt 99,9%ne (lebo 100% mas len pri vybratej maternici), cize ak sa stane a je ti sudene babo aj ked nebolo v plane, tak ho prijmes.
Aspon nas to ucili takto.

Len bohuzial STM funguje na tych 99% len ak telo funguje ako hodinku a to vela zien takto nema.

janetinka27
22. nov 2021

@evia13 ahoj, ja som sa prihlasila na creighton. som tiez katolicka. ale ja najma zo zdravotnych dovodov, aj ked snazime sa uz 4 roky. daju sa z toho urcit aj poruchy cyklu a nasledne sa daju riesit. mozno prides aj na to, preco mas cyklus 21-28 dni.

evia13
autor
22. nov 2021

@janetinka27 ďakujem, pozriem si to

rita0123
25. nov 2021

Už ste niektorá mala 6d druhu čiarku na teste ??

lucia147852
25. nov 2021

Fungovať to funguje, je to uznaná metoda WHO, ale tam musí byť dodržiavanie presné. Potrebuješ tu metódu poznať, ideálne sledovať 3 znaky plodnosti. Teplota, hlien, krčok. Ak 100% nemôžeš, nechceš otehotnieť, v predovulačnej fáze sex byť nemôže. Taisto sa nemôžeš spoliehať na ovu testy, keďže spermie prežiju niekoľko dní a na vajíčko si počkaju. Ale neni to o výpočtoch, tie sú ti na nič, je to o poznaní vlastného tela a disciplíne.

rita0123
25. nov 2021

@lucia147852 pekne. Napísané ale mám taký pocit cítim to že asi ale nemôžem za dočkať keď mi to bude meškať a aby zas nebolo sklamanie keďže teraz mi ukazujú testi pozitívne

rita0123
26. nov 2021

Rany test

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre