Po akom čase ste otehotneli po kyretáži?

16. nov 2021

Pekný večer. Keď ste boli na kyretáži kvôli zamlknutému potratu, potom keď ste otehotneli(po akom case ste otehotneli) a po akom čase ste boli na prvej kontrole u gynekológa? Ja som strašne bojím ísť, či mi znova nepovie, že srdiečko nebije. Či nemám čakať do 10 tt aspoň :( som vystresovaná a netuším, čo mám robiť, vďaka dievčatá, že sa podelíte s osobnou skúsenosťou

bubuzu
16. nov 2021

Neboj sa ísť, je to stresujúce,zas si tam ľahnúť, ale skôr či neskôr tam budeš musieť ísť. Mne dlho trvalo, dokým som si dovolila sa uvoľniť pri ultrazvuku na poradni, vždy som si tam sadala s napätím...ale to prejde. A bude dobre.

bubuzu
16. nov 2021

Držím palce.

emalka
16. nov 2021

po kyrete som otehotnela takmer presne po pol roku, ale nesnazili sme sa, proste motyka vystrelila tesne pred druhym IVF. Na prvu kontrolu ma doktor objednal niekedy v polovici 6 tyzdna, aby bolo uz vidiet embryo a aj srdecnu akciu. Pre mna bola toto preferovana cesta, cakat dlhsie a zmietat sa v uzkostiach by som nechcela. Chcela som ist na vysetrenie v takom case, aby bolo jasne aky je status. Akekolvek skorsie sono moze mat zavadzajuce vysledky. To ze to budes oddalovat ti nepomoze, ved uz teraz stresujes.

roztlieskavacka
16. nov 2021

Hned další cyklus .. a tvoj strach chápem ako každá žena ktorá aspon Raz zažije MA...

basska_b
16. nov 2021

Strach bude, ale presne ako hovoria baby, buď srdce bije alebo nebije a čím skôr sa dozvies dobrú správu, tým lepšie pre teba. Stresom a strachom nič nezmenís, naopak, môžeš bábätku ešte pohorsit a môže byť potom uplakane a úzkostlive (poznám 2 kamarátky, ktoré prekonali potrat a potom boli tehotné, trvalo to ca rok a ich bábätká sú veľmi naviazané na nich snáď do 2 rokov veku)

kikush2000
16. nov 2021

Otehotnela som 3 mesiace po MA, o týždeň idem na prvú kontrolu, to bude 7tt+0, aj ja mám strach, minule mi už na prvej kontrole lekárka povedala že to nevyzerá na úspešné tehotenstvo, tak verím a dúfam že teraz to vyjde, snažím sa myslieť pozitívne, ale obavy sú. Držím aj tebe palce, nech všetko dobre dopadne.

timeahzara
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mariazatkova
17. nov 2021

Ja až po vyše roku som znova otehotnela. Áno bála som sa a veľmi že to dopadne rovnako ale našťastie som porodila zdravého chlapčeka. Ale mala som rizikové tehotenstvo a brala som Duphaston lebo prvé tri mesiace som spinila.Je to ťažké na psychiku. Keď sa už niečo raz takéto stane. Bála som sa celé tehotenstvo...

autor
17. nov 2021

Dakujem za zdieľanie. Vidím, že nie som jediná, čo to tak prežívam.
@kikush2000 myslím na teba aby bolo všetko v poriadku. Potom daj vedieť, ako to dopadlo ❤️

kvetinka719
30. dec 2021

@kikush2000 ja sa práve zotavujem po MA. Veľmi to držím palce a posielam pozitívnu energiu 💞

niuss
9. jan 2022

Ahoj, kyretaz po zamlknutom potrate som mala v polovici aprila 2021...potom som cakala na vysledky z histologie, co trvalo cca dva tyzdne a nasli nejake mensie krvne zrazeniny, tak mi bolo odporucene ist na hematologiu, tam to je to uz na troska dlhsie cakanie...a zacali sme mat sex az ked som vedela, ze mam vysledky v poriadku - cize jul a necakane nam to vyslo hned na dalsi mesiac...teraz zacinam 24tt 🙂 ku gynekologovi na potvrdenie tehotenstva ma potom sestricka objednala v 9tt...stresy mam pred kazdou poradnou, pri kazdej ceste na malu kontrolujem toaletny papier ci je vsetko ok...ale myslim si, ze zamlcany potrat zanecha na takmer kazdej zene, ktora si nim presla a po babatku tuzi, podobne pocity...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre