Protilátky voči spermiám v krvi - skúsenosti

30. dec 2021

Máte skúsenosti s protilatkami proti spermiám v krvi? Respektíve ako sa Vám s týmto podarilo otehotnieť ? Mali ste nasadenú nejakú liečbu?
My máme za sebou prvé IUI a nevyšlo to. Rozmýšľam, či to nemôže byť spôsobené tým 🤷‍♀️
Ďakujem za všetky skúsenosti.

spurky
30. dec 2021

Mne zistili že si vytváram proti embryu protilátky....dali mi kortikoidy a hneď som otehotnela....no zmenila som aj životný štýl,otužovanie, zelerove šťavy som pila a cvičila a nemyslela na to chceli sme stavať dom....

princess59
30. dec 2021

Mne kortikoidy nezabrali, mala som liečbu inunoglobulinny ale otehotnela som asi po roku a pol liečby ( či to malo vplyv neviem, dieťa máme z ivf- bez liečby sme absolvovali 1ivf (3x nič +1xpotrat), na liečbe sme absolvovali 2x ivf ( raz som potratila a dva vklady boli neúspešné), dokopy až 8 vklad bol úspešný a máme dcérku ....neviem či vďaka tej liečbe alebo nie, každopádne stalo to za každé € aj každú 💉💉
Ale naším primárnym problémom bol spermiogram..až časom a rôznymi vyšetreniami sme zaistili aj iné možné príčiny

pietrula
8. dec 2022

@princess59 Ahoj, aku si mala hodnotu tych protilatok?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre