Rok snažilkujeme a stále nič

malcica
10. júl 2015

Uz skoro rok sa snazime o babatko. Obaja zdravi a na teste stale iba jedna ciarka ☹(

mishelita
10. júl 2015

@malcica my sme sa snazili rok a pol a su tu baby, ktore sa snazia ovela dlhsie. brala si predtym HA? mne trvalo len rok pokial sa telo z toho vsetkeho spamatalo. bol priatel/manzel na spermiograme? bola si ty na nejakych vysetreniach? je kopu veci, ktore to mozu ovplyvnovat

steinarka
10. júl 2015

@malcica my sme sa snazili viac ako styri roky.. tiez uplne zdravi obaja 😉 neostava nic, len cakat.. a to som v zivote hormony do seba netrepala

lilimoni
10. júl 2015

My od vianoc, zdravi ako repy a hak som nebrala 🙄 a fuuurt nist 😖

lenulienka86
10. júl 2015

@malcica gynekolog vam poradi ako postupovat dalej. Typujem ze vsetky merania a testy uz mate za sebou. Ak ste po 30tke, rovno umele oplodnenie by som riesila.
Urcite by som necakala dalsi rok.

janickacrazy
10. júl 2015

@malcica Ak ste neboli, tak treba ísť do centra asistovanej reprodukcie, tam robia oveľa podrobnejšie testy ako u bežného gynekologa. Nemusíte ísť hned na umelé oplodnenie, ale može sa zistiť, kde je probém. Takisto si daj skontrolovať štítnu žľazu, tam tiež može byť problém.

labajka
10. júl 2015

@malcica nasadte si obaja s partnerom Ašvagandu.........preštudujte si, budete milo prekvapení, nerobím reklamu, len v dobrom radím 🙂, príroda je najsilnejšia

ingelika78
10. júl 2015

@mishelita To vazne? Hm, ja som prestala brat tabletky iba nedavno tak to sa mozem potom cudovat ☹

tabithas
10. júl 2015

Ahoj, my sa s manzelom snazime 1rok a 2 mesiace. Zatial vvsetky testy mame obaja ok. Ja mam 27 a manzel 36. Zdravo sa stravujeme, ja cvicim pravidelne jogu.... a nic
Pred mesiacom ma gynekolog poslal na laparoskopiu- ze dalsi postup, aby vylucil, ci mam/nemam prechodne vajcovody. Tento tyzden v pondelok som mala nastupit na operaciu a primar po sone skonstatoval, ze som mlada a zdrava a ze tu nemam co robit....tak ma poslal domov a dal mi akurat duphaston tabletky
Tak ja uz neviem, kde je chyba....snazim sa na to nemysliet.... i ked manzel by uz velmi chcel babo, on by sa aj da na IVF
Snad to vyjde, a drzim vam palce!!!

malcica
autor
10. júl 2015

ja mam tiez 27 a priatel 37, velmi by sme chceli...priatel uz ma syna z prveho manzelstva a mne gynekolog povedal, ze som uplne zdrava...tak neviem...HAK som nikdy nebrala..

tabithas
10. júl 2015

@malcica ja som brala HAK asi 6 rokov, ale minuly rok vo februari som prestala. Mne gynekolog vravel,ze HAK nema vplyv na sterilitu.... Mam opacne otocenu maternicu....ale na to mi doktor tiez povedal,ze to nema vplyv na otehotnenie....Teraz mam kramy a od tohto cyklu na 15 den zacnem brat ten Duphaston na 10 dni...
Snad to pomoze.
Ty uz mas za sebou vsetky vysetrenia? a aj beries neake lieky?
Mna najviac leze na nervy to, ze kazdy sa nas uz pyta, ze kedy bude babo....my sme si povedali, ze nikomu nepovieme, ze sa snazime, dokonca ani rodicom....tak je to tazke, ale lutost by bola horsia

mishelita
10. júl 2015

@ingelika78 podla mna to u kazdej trva inak dlho. ja som dokonca brala nuvaring, nie tabletky a aj tak to tak dlho trvalo. nam pomohol conceive plus gel - asi som mala zle ph a spermie neprezili. na druhy cyklus to s tym gelom klaplo. vyskusajte aj to. tych 20 eur uz cloveka nezabije ak to ma splnit ucel. 😉

tabithas
10. júl 2015

@mishelita ahoj, ten gel si kupila cez internet?

malcica
autor
10. júl 2015

@tabithas ja som si akurat v lekarni kupila Inofolic, pretoze som na to citala velmi dobre ohlasy...ale akurat mi to tak rozhadzalo cyklus, ktory som mala vzdy ako hodinky pravidelny a bez vysledku...aj mna zaujal teraz ten gel

tabithas
10. júl 2015

@malcica hej ten gel si mozno kupim.....i ked vacsina pripravkov na otehotnenie, je len biznis a moc nepomahaju

malcica
autor
10. júl 2015

@tabithas asi hej..je to hlavne na nervy. Vsetci mojej rodine planovane, niektori aj neplanovane na prvu supu a ja sa trapim ☹

tabithas
10. júl 2015

@malcica ja som aj preto pred pol rokom zacala s jogou, lebo niektore pozicie su prave na prekrvenie vajcovodov a zenskych reprodukcnych organov...

tabithas
10. júl 2015

@malcica to poznam, jedna svagrina ma 4 deti, dalsia 4 deti a tretia ma 2 deti.....teraz bratranec caka male, 3 kamosky mam tehulky....jedna kamoska tuto nedelu krstila ... 🙂
cize mam momentalne okolo seba bud tehulky, alebo babatka....a ja sa len snazim kontrolovat a usmievat sa...

nathuska
10. júl 2015

Ahoj, ja som mala endometriozu, pri ktorek moj doktor vravel bude tazke otehotniet ,ale nech to skusame stale ,aby nebolo potom neskoro. Pol roka sme skusali a nic, predpisal mi tabletky clostylbegit a do dvoch mesiacov som bola tehotna 🙂

mishelita
10. júl 2015

@tabithas
ano.cez net na otehotnenie.sk
mne inofolic tiez nepomohol.tiez rozhadzal cyklus a mala som bud zapchu alebo prehanky ☺
ja som este mm kupila tabletky.tusim sa volali fertil man,ci aj to pomohlo neviem. drzim vam palce
@malcica

evittam
10. júl 2015

@ingelika78
@mishelita Kazdy sme ini,kazdy organizmus je iny. HAK s tym nemusi mat nic spolocne. Ja som brala hak pred prvym tehotenstvom vyse 7rokov,nijako som sa 'necistila' a otehotnela som do 3mesiacov od vysadenia,pred 2.tehu som brala 5rokov a otehotnela som do 2mesiacov-na prvy a jediny pokus😉 a v 35 rokoch. Pocula som,ze ak sa parom nedari a vsetko je v poriadku,tak niekt.lekari odporucaju brat zene napr.3-6mesiacov hak a potom vysadit.

mishelita
10. júl 2015

@evittam ved to som tiez pisala,ze kazdy je iny a u kazdeho naozaj zaberie nieco ine.aj moja sestra je toho prikladom-brala hak 11 rokov a do 4mesiacov od vysadenia bola tehotna v 32.a ja som vysadila v 25 a podarilo sa nam az v 27.takze vsetko je individualne.

84verca84
10. júl 2015

@tabithas Na sone ti nema asko zistit, ci si ok.pokial mas nepriechodne vajcovody, inak ako laparoskopiou sa to neda zistit.a urcite, pokial by som tuzila po babatku, tak by ma z tej nemocnice ani nedostal.viem o com hovorim, chodili sme na kliniku.tam mi urobili laparku, boli nepriechodne(tyzden bolest ako hrom), ale stalo to za to.po pol roku sme povedali ze chceme umele a vyslo to.doktor ti nemoze hovorit, co mas a co nemas.chod inde do nemocky, ak chces dieta.alebo cakat.ale cakanie ta bude nicit.drzim palce

ingelika78
10. júl 2015

@evittam To ano ale ja som brala len tu mini-pill - bez-estrogenovu, a nemala som menstruaciu vyse 2 roky a stale som ju nedostala. takze vobec neviem na com som. Ze je to udajne individualne a mozem dostat po mesiac dvoch, aj po roku. Ale ja v mojom veku (36+) neocakavam zazraky 😲

evittam
10. júl 2015

@ingelika78 Jááj, no tak držím pršteky. No určite najskôr musíš dostať menštruáciu a potom uvidíš čo a ako. 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre