Snažilkujeme 15 mesiacov a stále sa nedarí

siska266
28. feb 2018

Ahojte, s manželom sa usilujeme o bábätko asi 15 mesiacov a stále sa nám nedarí. Doktori nám urobili všetky vyšetrenia čo mohli už potom ďalšie robia len v centre a podľa nich je všetko v poriadku a sme zdraví. Nikdy som nemala anitikoncepciu a manžel je a bol môj prvý, menštruáciu mám síce bolestivú v prvý deň ale presnú. Skúšali sme už všetky možné polohy, a aj skúšali sme cez plodné dni, pred nimi aj po, zmeniť živ. štýl, nefajčíme, ja už pijem len príležitostne a manžel teraz sľúbil, že aj on s tým prestane. Ja beriem už asi rok femibion 1-tku, manžel 3 mesiace folandrol a pol roka zinkosel na podporu spermií a stále nič. Teraz mi gynekológ predpísal Clostilbergyt, po ňom mi povedal, že môžem mať 2-3 ičky, mám ho brať 3 mesiace a potom po pol roku mám prísť na kontrolu a keď dovtedy neotehotniem, tak nás pošle do centra. My by sme najradšej chceli splodiť však dieťatko prirodzene, lenže na druhej strane už nás to skúšanie prestáva baviť. Moje sesternice akurát všetky teraz sú tehotné a aj v mojom okolí a aj v televízii sa to zaguľacuje. Už mi to začína mierne vadiť. Zajtra mám si dať 1 tabletku toho Clostibergitu, ale asi ešte jeden mesiac by som ešte počkala, bojím sa brať tieto hormóny, majú aj nežiadúce účinky. Má niekto skúsenosti s týmto liekom, alebo mi vie ešte niečo iné poradiť a vyskúšať ako otehotnieť?

nina774411
28. feb 2018

@siska266 Podľa môjho skromného názoru, je úplne zbytočné do seba pchať clostilbegyt, ak na 100% ovuluješ a hlavne je nezodpovedné od gynekológa nasadiť clostilbegyt a nezavolať na folikulometriu 11-12. DC, nakoľko po ňom môžu niekomu narásť cysty. Možno ešte skús ty nasadiť inofolic, je na zlepšenie kvality vajíčok a čo ma napadlo, či máš urobené vyšetrenie na vytváranie protilátok krčka maternice proti spermoškám.
Inak ja skúsenosť s clostilbegytom mám, mám polycystické vaječníky a ovuláciu možno 2x do roka. Nasadili mi Clostilbegyt, sledovali folikuly ako rastú, ale vraj som na ňho dostatočne nereagovala, tak mi budú asi pichať malé dávky hormónov, ktoré pichajú ženám pred odberom vajíčok pred IVF. Inak vedľajšie účinky som ani nejak nespozorovala... pár krát ma pichlo vo vaječníkoch (ale to nemuselo byť clostilom) a bola som tróóóšku viac nervózna (ale to tiež nemuselo byť clostilom) :D

mirkabe
28. feb 2018

Ahoj. My sa tiež snažíme takmer rok. Dávali sme si načas, lebo som bola po sekcii a teraz nie a nie sa zadariť. Ja mám policisticke vaječníky, nepravidelný cyklus, takže to bude problém. Pri prvom bábätku som s tým problém nemala. Pol roka beriem Inofolic combi, a práve teraz druhý cyklus užívam Clostilbegyt 5.-9.deň MC jednu tabletku. Po prvom sa nepodarilo. Tak uvidím, či sa teraz podarí...

siska266
autor
28. feb 2018

@nina774411 On mi povedal, že mi to predpísal, preto aby sa mi viac vajíčok uvoľňovalo aby boli produktívnejšie. Mám ho brať 3 mesiace a potom vysadiť, že ešte účinkuje ďalej 3 mesiace. Takže na kontrolu až za pol roka. Takže neviem čo mám robiť, ešte by som skúsila 1 mesiac počkať a potom až začať a mám si dávať 2 tabletky za deň 5 dní.

siska266
autor
28. feb 2018

@nina774411 A testy len na nejaký hormón mi robili, neviem brali krv, ale to dávnejšie a to som mala ok. Na tie spermie asi nie to robí tiež gynekológ?

nina774411
28. feb 2018

@siska266 No tak jasné, že je väčšia pravdepodobnosť, že pri užívaní clostilu narastie viac folikulov (tým pádom môže byť viac vajíčok), ale dávkovanie 2x1 tbl. žene, čo ovuluje. Ako nechcem spochybňovať jeho rozhodnutie, ale je to prinajmenšom divné. V príbalovom letáku sa hovorí o 1 tbl. denne... Ja som brala 2x1 tbl. denne, ale ja neovulujem a určili tak na základe zlého hormonálneho profilu (mám málo folikulostimulač. hormónu FSH a viac luteinizačného hormónu na začiatku cyklu- resp. obrátený pomer)

nina774411
28. feb 2018

@siska266 To vyšetrenie... no ako ktorý.. Moja gynekologička to nerobí. Skús sa ešte na to opýtať. Prípadne... neboj sa centra, však tam nemusíš ísť hneď na umelé oplodnenie. Ja tiež chodím do centra už teraz 1. mesiac a tiež ma najprv iba stimulujú a chceme vyskúšať IUI.. nie hneď umelé 🙂

siska266
autor
28. feb 2018

@mirkabe My sa snažíme o prvé mám 28 rokov a manžel 31, podľa mňa až v tom centre prídu na niečo viac, tam robia všelijaké testy. Tu mne gynekológ urobil len základné testy a manžel, mal spermiogram a vyšetrenie urológa. Oni len stále nebojte sa ste zdraví budete mať detičky. Spravte si atmosféru peknú a skúšajte stále. To keď počúvam... majú nás za debilov? Tak asi niečo nie je dobre keď už je to vyše roka a nič.

siska266
autor
28. feb 2018

@nina774411 Tak skúsim si dať 1 tabletku a uvidím, keď mi to nakázal tak to asi musím brať. Neviem nechápem, ja mám tieto veci v poriadku, presne na deň možno 2 krát sa mi stalo že jeden deň hore dole meškala. A kde chodíš do centra do Martina? Veď tam nám hádam poradia, keď sa nám takto nedarí, niečo nie je dobré isto. Možno naozaj moje telo odmieta spermie, tie má muž ukážkové, som aj kresťansky založená preto neviem a bojím sa ísť do centra.

janickacrazy
28. feb 2018

@siska266 hormony na štítnu žľazu ti vyšetrovali? lebo aj to može byť problém, ked sa nedarí

nina774411
28. feb 2018

@siska266 Skús sa opýtať gynekológa, či ti robil hormonálny profil (HP). Podľa neho vie zistiť, či ovuluješ. Ak ti to nerobil, tak nech určite urobí. Ja osobne by som sa asi bála brať Clostil bez HP, nie sú to lentilky 🙂 ... v tom, že si kresťansky založená a preto sa bojíš ísť do centra, tak to ti neporadím.. ty musíš vedieť 🙂

mirkabe
28. feb 2018

Niekedy to môže podľa mňa brzdiť aj psychika a prílišná snaha. Poznám pár, ktorý sa snažil 10 rokov, všetko mali v poriadku, podstúpili umelé oplodnenie, neúspešne.... manžel zmenil prácu, presťahovali sa, mali ísť na ďalšie umelé oplodnenie a zrazu nebolo potrebné.

pariska512
28. feb 2018

Ahoj, my sme sa tiež snažili od leta 2016, manžel bol aj na spermiograme v apríli 2017 ktorý nebol úplne ok ale ani najhorší.V máji 2017 som dostala príšerné bolesti, som si musela zavolať 112tku kde mi zistili že mi praskla cysta na vaječníku, neskôr mi doktorka povedala že aj to mohlo brániť otehotneniu. V júni 2017 som bola na preventivke, s tým že ovulaciu som mala pravidelnu, doktorka mi nerobila ani HP, hneď mi nasadila Duphaston (od 17teho do 26tehi dňa) a na počudovanie som hneď ďalší cyklus otehotnela.A to sme už začali zvažovať Ivf.Takze mne pravdepodobne pomohol Duphaston.Tak držím palce

nina774411
28. feb 2018

@pariska512 Gratulujem 🙂 môže byť, že Duphaston. Progesterón vlastne podnecuje maternicu k tomu, aby výstelka rástla- pripravovala sa na uchytenie oplodneného vajíčka 🙂

siska266
autor
28. feb 2018

@nina774411 Pozerala som na elektronickú dôveru, tam mám písané všetko a bolo tam vyšetrenie na hormóny. Raz mi bral krv asi pred pol rokom, len už som presne nevedela načo. Tak dúfam že vie čo robí.

siska266
autor
28. feb 2018

@janickacrazy Tak to neviem, len u mojej obvodnej mi robí aj na štítnu vždy na preventívnej, ale gynekológ asi nič také mi nevravel.

siska266
autor
28. feb 2018

@mirkabe No my sme manželia už 6 rokov, ale 3 roky sme stavali svojpomocne domček, tak sme mali veľa stresu a tak...Keď sme sa konečne nasťahovali tak konečne sme si oddýchli a začali sa snažiť. Myslela som si že sa to podarí na prvý šup a nič. boli sme z toho smutný, potom sme sa na to vykašľali chvíľku, že tak do roka je to normálne. Ale teraz už je to viac ako rok a začali sme už riešiť aj doktorov. Neviem tak stále dúfame ale už sme začali byť aj sklamaný a asi aj centrum budeme riešiť :(

siska266
autor
28. feb 2018

@pariska512 Ahoj načo je ten Duphaston?

luckam89
28. feb 2018

Ahoj, my sme na tom s manželom podobne - viac ako rok sa snažíme o bábo, raz sa aj minulý rok v máji podarilo, ale prišli sne on v 6 tt, zevraj sa to často stáva takto na začiatku... teraz postupujeme vyšetrenia - ja som bola na HP, všetko v norme, manžel ide budúci týždeň na spermiogram a ku koncu mesiaca ideme ku gynde na pokec, ešte mi chce potom urobiť folikulumetriu. Berieme vitamíny, čo nám kazala - kyselinu listovu, folandrol, vitamín E a zinok, tak uvidíme, čo ďalej... A s tými tehulkami v okolí to mám rovnako, ako prajem im to, samozrejme, ale vždy je tu otázka, prečo my ešte nie? A aj tlak okolia robí svoje - svokrovci, znami sa stále vypytuju na bábo, lebo už viac ako 1,5 roka sne manželia a už pol roka bývame vo svojom domčeku, takže kazdemu je čudné, že bábo ešte nie je, tie otázky sú občas dosť bolestivé....

janickacrazy
28. feb 2018

@siska266 Ano? No teda mne nikdy nerobila na preventívke hormony štítnej žlazy, ale teda ak to máš v poriadku, tak to je dobre. Inak mne moja gynekologička vravela, že okolo 30tky ked sa snažíte o bábo, tak úplne normálna doba, kým sa podarí je priemerne ten rok až 1,5 roka, takže možno to fakt chce len trochu času.

ivankaberrynka
28. feb 2018

Ja by som poradila úplne prestať na to myslieť, milovať sa spontánne, vykašľať sa na "plodenie". My sme sa takto ako vy snažili 2 roky a keď sme to vzdali, mali v hlave iné myšlienky, tak bum 🙂 Držím palce. A ešte, píla som čaj z rebríčka a alchemilku. Rebríček (myší chvost) mesiac vkuse 3x denne a potom som prešla na alchemilku 3x denne od 1. dňa menštruácie 14 dní (teda do ovulácie) - 2 cykly a potom som už otehotnela. Neviem či bylinky pomohli, ale za skúšku nič nedáš.

siska266
autor
28. feb 2018

@luckam89 No nám sa nepodarilo ani raz, nič vôbec. Presne všetko máme dobré a nič stále, nám už asi ostáva len to centrum a to mi moc nevonia, ale nič už iné neostáva :( Manžel mal už 2 spermiogramy a všetko ok. Teraz tam len mňa budú vyšetrovať a ja neviem ako to budem znášať už teraz keď na to pomyslím :( Presne to všetko berieme aj my, len teraz už doktor mi predpísal ten clostilbergit, toho sa tiež bojím, že ako mi po ňom bude :(
Jasné aj ja to všetkým prajem a dieťa je naozaj DAR, predtým som to tak nevnímala, no teraz úplne. Teraz máme aj oslavy a keď tam prídu všetky sesternice tehotné dokonca staršie odo mňa (síce aj oni si už vytrpeli, nemali to na prvý šup) tak budem smutná. Okolie tiež aj rodina vkuse sa pýtajú, vyzvedajú a hlavne na oslavách čo my máme minimálne každý týždeň čosi kedˇ nepijem, lebo predtým keď sme sa nesnažili som si dala vždy skoro niečo, nejaký pohárik. Teraz len kedˇ mám menzes si dám. Bývame v malej dedine a každý keď nás vidí, tak sa vypytuje a najmä že a čo sa nedarí? A potom ono to príde a bla bla

siska266
autor
28. feb 2018

@janickacrazy Tak môj tato mal niečo so štítnou a ja som chudá, mne to veľa krát robili a nikdy našťastie nič nenašli, ale neviem aké to je presne vyšetrenie, len že na štítnu žľazu povie doktorka sestričke nech mi dá testy a to je všetko čo o tom viem.

titla
28. feb 2018

Príde mi zvláštne, že Ti hormóny štítnej žľazy zisťovali na preventívke. Ja som musela navštíviť endokrinológa. Rovnako mi obvodná doktorka nemohla spraviť hormonálny profil, toto vyšetrenie môže robiť gynekológ.

janickacrazy
28. feb 2018

@siska266 Ak si veľmi chudá, aj to može byť problém pri otehotnení, čítala som, že vraj telo ženy musí mať určité percento tuku ako zásobu, inak žena neotehotnie. Moja kamoška mala tiež tento problém, mala len 44kg na výšku 168cm, otehotnela až po umelom oplodnení, ked riadne pribrala po tých hormonoch.

siska266
autor
28. feb 2018

@ivankaberrynka Tak prestať myslieť aj to sme skúšali a nepomohlo, teraz zase na to myslíme, lebo veľmi chceme a ešte viacej môj manžel, preto už ostáva jedine centrum. Keby už máme aspoň jedno, tak je to v pohode tak netlačíme na pílu, ale takto nevieme či vôbec budeme mať dieťa, hoci vravia že sme zdraví. Ale s tými bylinkami to som neskúšala a o alchemilke som počula veľa dobrého, aj mama mi ju kázala piť, ale som ju nepočúvala. Sem tam som si len dala

siska266
autor
28. feb 2018

@titla Vieš čo neviem fakt, doktorka mi na preventívke berie krv a mala som nejaké problémy, tak povedala sestričke že dáme aj na štítnu rozbor. Iné neviem čo tam skúmali. A na gynde mi tiež bral krv a hovoril čosi o hormónoch. Neviem bližšie, ale jedno aj druhé mám dobré.

siska266
autor
28. feb 2018

@janickacrazy Tak mám 50-51 kg a 165 cm, predtým som mohla mať 48 keď mi to robili. Tak si myslím, že až taká chudá nie som. Práveže konečne som aj pribrala asi za pol roka teraz tie 3 kg doteraz asi od 18 som mala tú istú váhu. Teraz asi ešte len priberiem z tých hormónov čo mi predpísal.

janickacrazy
28. feb 2018

@siska266 Hmm, tak to máš ešte v pohode váhu si myslím.

babulkomale
28. feb 2018

@siska266 dedinski idioti. Ja som razne ohradila proti takym otazkam. Nie si povinna sa spovedat zo svojho intimneho zivota nikomu. Prajem ti vela sil.

siska266
autor
28. feb 2018

@babulkomale Ďakujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre