Snažilky po potrate

miruuska
8. máj 2013

ahojte.mate za sebou potrat alebo viac a idede sa snazit opät?dufam ze nebudem sama

wolawka
9. máj 2013

ahoj,no ja som už takmer rok po potrate a sme sa rozhodli,že je načase sa začať snažiť 🙂

miruuska
autor
9. máj 2013

@wolawka ahoj.ja som este len 9dni po potrate.ale pockam na mrchu a ideme na to nechcem si nechat ujst ani jednu sancu.pret tehu som mala problem s vajickami nedozrievali mi zacala som uzivat inofoli a chodit na folikulometriu.isto to bude aj teraz tak si to nenecham ujst.kedze moja polovicka chodi na tyzdnovku bude to dlhksie trvat ked nam vyjde ovulka na vikend.kolko sa snazite?

wolawka
11. máj 2013

@miruuska tiež som si nechcela nechať ujsť príležitosť..ale akosi sa nezadarilo, tak som teraz začala merať. Uvidíme či sa podarí niečo. V kolkom tt si potratila?

activia
11. máj 2013

@miruuska Ahoj nam sa to stalo pred 2,5 rokom,pockali sme mesiac a znova šli na to ale dodnes sa nezadarilo,obaja sme po vysetreniach a vsetko je ok ☹

miruuska
autor
11. máj 2013

@wolawka
@activia tohto sa aj ja najviac obavam ze sa nebude darit preto ideme hned na to.lebo viem ze to potrva.v tomto najdolezitejsiu rolu zohrava psychika.ale to sa neda na to nemysliet.ja som pred tymto tehu merala teplotu a spoznala svoje telo vdaka BT.chodila som na folikulometriu na 12den len stale to iste vela vajicok a ziadne priemer.bola som zufala ale podla BT som zistila ze ovulka posledne mesiace bola posunuta-vychadzalo mi to na 18dc.a tak som aj zistila kedy som otehotnela a podla BT ked mi stupala som hned na 9dpo zistila ze som tehu.prvy krat v roku 2009 som o to prisla spontane v 5tt.o pol roka na to som opat otehotnela vsetko bez problemu a mam krasnu zdravu dceru.a teraz opat..na poradni 9aprila vsetko ok srdiecko bilo priemer taky aky ma byt.a 29som isla na pohotovost s miernim vytokom a tam mi povedali ze zadrziavam mrtvi plod v maternici uz cca 2tyzdne.tak nejak po poradni par dni nato sa to prestalo vyvijat.robili mi kyretaz.zobrali vzorku plodu-vysledky budu o 2tyzdne.poslal ma na hematologicke vysetrenie -vysledok pocas tehu a do doby obdrzania vysledkov z genetiky antitropicke zaistenie podavat NMH,fraxiparin,acidum folikum,gama.kazdy mesiac na kontrolu k hematologicke a budu mi robit hemostazeologicky monitoring.presne neviem co to znamena musim sa popitat svojho dr.od pondelka si uz budem pichat injekcie do brucha.a 31maja sme objed.s partnerom na geneticke vysetrenie do BA.tak uvidime kedy a ake budu vysledky.baby aj nieco uzivate?ja inofolic ten mi pomohol aj pred a vdaka nemu si mysleim ze sa mi podarilo otehotniet.tak ho aj teraz berem.a chcem este alcemilkovy caj.len musim pockat na mrchu.pred par dnami som prestala este len spinit po kyret.tak uvidim kedy mi pride mrcha a ci pride kedze kazdu chvilu chodim na vyvolavacku.

sisisi
11. máj 2013

ahojte, ja som potratila 1.2., na poradi mi v 12tt zistili MA. isla som na kyretaz, po 39 dnoch som dostala 1. MS a da sa povedat, ze odvtedy si vobec nedavame pozor. minuly mesiac mi snazenie odobril aj doktor, nasadil od 16-25 DC duphaston pre lepsie pripadne tehotenstvo tak cakame kedy to vyjde... prave mi skoncil 3. cyklus, tak mozno prave po odporucanej ,,prestavke,, by sa mohlo zadarit.
presne viem, kedy mam ovulku, mam bolesti a okrem duphastonu pijem alchemikovy caj, macu, uzivam kyselinu listovu a probiotika. bola som aj na hematologickom vysetreni, vsetko ok. priatel bol aj na spermiograme, ale nie kvoli plodnosti a tiez ma spermosky v poriadku, uz len cakat a verit v stastny koniec.
paaaaaaaa

wolawka
11. máj 2013

@sisisi ahoj,čo to znamená presne MA?

@miruuska no ja som pila alchemilku,ale tá mi akosi predlžovala cykly,neviem prečo ☹ aa ked som ju prestala piť,tak sa mi cykly upravili.. zaujímavé.. dávam si každý den len acidoflan a snažím sa cvičiť troška,brušné cviky a tak, nemyslieť na nič.. naposledy sa mi podarilo otehu s fytosojou,ale asi mi o nebolo súdené,možno to naozaj má prísť samo, spontánne 🙂 neviem.. inak z akého presného dôvodu sa musia do brucha pichať injekcie??

wolawka
11. máj 2013

@activia tak kde je problém,ak ste obaja ok? možno je čas prestať na to myslieť,hmm?

sisisi
11. máj 2013

@wolawka je to missed abortion, zadrzanie mrtveho plodu v maternici. telo si stale mysli, ze je tehotne, ale babatko sa prestalo vyvijat a prestalo mu bit srdiecko. pride sa na to az na sone.

wolawka
11. máj 2013

@sisisi aha,ano,máš pravdu,ja som prišla o pold len kvôli hematomu,velká krvná zrazenina a nedalo sa to zvládnuť ☹

sisisi
11. máj 2013

@wolawka niekedy si priroda a osud nevybera ☹

wolawka
11. máj 2013

@sisisi hej,je to tak proste... ale nevadí,možno by bolo bábo choré,tak je lepšie ak to tak skončilo... a nádej stále trvá 🙂

miruuska
autor
11. máj 2013

@wolawka no to neviem presne.v pondelok mi to musi dopodrobna dr vysvetlit lebo som z toho madar.koli tomu ze som mala nejake hodnot zvysene a ine znizene.hej aj mne povedali ze to je proste priroda a mozem uzivat aj neviem ake lieky.ale ze nieje napisane ze sa mi to stane aj druhy krat.uz len snazit a snazit a coskoro sa dockat dvoch // 🙂

activia
11. máj 2013

@wolawka to je vyborna rada,prestat na to mysliet :D :D velmi tí nejde,ked par dni pred ovu mam egg hlien ze ho môžem rozdavat,pichanie vajecnikov a v den ovu chodim pol dňa v predklone ako má boli podbrusko,takze taka nenápadná ovulka,ze si ju ani nevsimnem 🙂)) .....ale tak druhy mesiac beriem inofolic a tento mesiac som sa vyprdla aj na BT.....cyklus mavam 24 (aj to sa mi takto skratil z alchelmikoveho caju,ked som ho vysadila tak sa mi predlzil na 26dni a teraz ako uzivam inofolic tak mam zas 24 dňový.) Dnes som 23 takze pozajtra pride ms :((

wolawka
12. máj 2013

@activia No ked je ovulka jak blázen,tak to je jasné,že to človek vníma 🙂 nemávam takú silnú,ale viem tiež kedy ju mám 🙂 ako vieš či príde ms? 🙂

activia
12. máj 2013

@wolawka ja to citim uz tyzden dopredu,ja mam mesiac čo mesiac rovnaky, 6 dpo má zacne boliet podbrusko,sem tam má prezenie a potom uz citim pms a na 25dc je tu ako na koni ani testy nepotrebujem 😒

fetinko
2. sep 2013

ahojte,ja som tiez po samovolnom potrate v 7tt-vsetko odislo same,ziadna kyretaz, bolo to 12.8.,cakam na menzes a ideme nato.

bufiatko
2. sep 2013

@fetinko ahoj bola som na tom rovnako a hned po potrate som ostala tehotna a teraz mam domka 20 mesacneho zdraveho chlapceka,a teraz cakame dievcatko,tak sup sup do toho,urcite sa zadari...🙂 🙂 🙂

fetinko
2. sep 2013

@bufiatko dakujem ti si ma povzbudila,lebo ked tu citam ine tazke pripady tak mi je do placu,ale ja verim, ze sa nam teraz zadari a poriadne 🙂

bufiatko
2. sep 2013

@fetinko pozri nik to nema asi lahke,moje prve babetko mi zomrelo ako 3mesacne a to sa nam drobcek narodil uplne zdravy,teda asponto tvrdili lekari,nakoniec to skoncilo tak ako to skoncilo,nato som otehotnela,ale asi pri vsetkom tom strese a proste jedno s druhym sa babetko neudrzalo a potratila som,vtedy ma povzbudil moj lekar,a ten mi povedal,ze sa nemam vzdavat,ze som zdrava a mame sa hned posnazit,vraj po potrate ako ked pohnoji,tak blbo povedane,ale asi mal pravdu,do mesiaca som bola tehotna....cele tehotenstvo som sa bala a kazdu chvilku som si na wc kontrolovala nohavicky,ci nahodou,boli sme na 3d sone u specialustu,aby som si bola ista ze mimco je v poriadku a hned ako sa malinky narodil,som mu skontrolovala hadam kazdy milimetrik jeho malinkeho telicka,ale dufala som ze vsetko bude ok a aj bolo,nas maly alex ma pomaly dva rocky,a je to to najuzastnejsie dietatko ha svete,cely zivot sa o nho budem bat,aleto kazda maminka o svoje babo.....teraz som v 21.tyzdni a zatial vyzera vstko v najlepsom piriadku,tak dufam ,ze v januari budem drzat v naruci uz aj svoju malu bambulku,urcite to nevzdavaj.....viem ze sa vam to podari... a budete stastny rodicia,kazdy si musime cosi prezit a ist dalej🙂 🙂 🙂 drzkam palce🙂 🙂 pekny dnik🙂

emilia25
2. sep 2013

u nas tiez ideme na druhe kolo snazenia sice som to nemala potvrdene learom lebo po 3 dnoch meskania mi prisla ale testy ukazovali druhu ciarku takze neviem ale uz mi ms skoncila a je uz zahajene dufam ze bude uspesne aj ked asi pochybujem ked manzel odide presne pred mojimi plodnymi dnami,ale hadam sa ovulka posunie a bude skor.drzim vam baby palce az si vsetky najdeme dve pekne ciarocky a hlavne dotiahli to do krasneho konca.

alienka000
2. sep 2013

Ja som 7 tyzdnov po kyrete, MS uz bola a snazime sa 🙂 zatial iba light bez sledovania, ale ovu uz bola, tak mozno prave sa uhniezduje vajicko 😀 dnes mi doktorka potvrdila,ze maternica krasne zahojena a vajecniky tiez ok, tak naco cakat 😎

henuli
5. sep 2013

ahoj ja som presne tri mesiace po kyrete, - drobček sa prestal vyvýjat.

vysledky O.K.menzes aj ovulka OK.,ale čo mám z toho ked moja polovička je služobne na týždnovkácht.Bol to malý zázrak,že sa to podarilo predtým..
Mám minimálnu nádej na úspech a už začínam tu jeho prácu nenávidiet.

som z toho úplné nadne

fetinko
13. sep 2013

tak dostala som pekne menzes na 31 den od spontanneho potratu bez kyretu,takze ideme zachvilku nato..🙂nechcem sa nato sustredit,takze si budeme hlavne uzivat splynutie nas dvoch konecne :D

fetinko
27. sep 2013

baby, snazilky,ako sa vam dari po potrate?je niektora tehotna?

dada281185
14. okt 2013

ahojte ja som mala kyret 6.9. a 6.10. som dostala menzes bola som dnes u gynekologa a povedal, že som gynekologicky na tom dobre ale že sa možme začat snažit až o 3 mesiace po kyrete teda v decembri tak musim čakat, ale to čakanie ma ubija...

hwiezdinka
16. okt 2013

ahojte, ja som takisto po potrate a kyrete, nam lekar odporucil cakat min. 6 mesiacov pred dalsim otehotnenim a kedze mam za sebou viac potratov, chceme si dat robit potrebne vysetrenia, preco sa to deje. Tiez sa mi zda, ze ten cas ide pomaly, ocakavam prvy menzes po potrate a neviem sa dockat....

dada281185
17. okt 2013

@hwiezdinka ahoj no ja napriek doktorovým radam, už som sa posnažila ani neviem prečo prišlo to tak sponánne,ale bolo to par dni po menzes,tak dufam,že všetko bude ok...

hwiezdinka
18. okt 2013

@dada281185 Tak ti silno drzim palce, nech vsetko vyjde ako ma. Ja tiez neviem, ci dodrzime az pol roka, ale urcite chcem ist na vysetrenia, co mi poradili tu na MK + gynekolog.

dada281185
18. okt 2013

@hwiezdinka dakujme ti my sa snažim e už teraz no uvidme ako to dopadne ...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre