Snažíme sa o bábätko a už 1,5 roka sa nám nedarí

suzie1608
5. okt 2023

Ahojky baby, chcela by som trošku rozvinuť diskusiu o snazeni o babatko..
Rozhodli sme sa po osmych rokov ze by sme chceli dalsie len sa nam rok a pol uz nedari ..
najprv mi stale lekarka tvrdila ze som v poriadku ze nevidi problem potom mojho muza poslali na spermiogram na ten povedala ze je v poriadku... mala som nepravidelnu menstruaciu dala mi duphaston na 3 mesiace a plus vitaminy menzes sa upravil na dva mesiace zobrali krv na hormony aj tie som mala v poriadku a zase mi zacala haprovat mrcha ... dala mi na 3 mesiace antikoncepciu a kontrolu o 2 mesiace od septembra mi nasadila duphaston dva krat za den na 10 dni a potom po MS 5 den clostilbegyt dva krát denne .Teraz chodím počas plodných dní na kontrolné sono, kde mi stale ukazuje hodnoty ako keby nemam ani ovulaciu zajtra mam ist na dalsie sono to uz je 15 den pochybujem ze tam sa nieco zmenilo ovulacne testy mi ukazovali druhu ciarku nie taku silnu ako je ta co ma byt od nedele mam bolesti v podbrusku a dnes to je take horsie ani sa nemozem toho podbruska dotknut ...rozhodla som sa dnes ze zavolam na kliniku v Martine Iscare kde bol moj muz na spermiograme a tam nech ma vysetria urobia mi opakovane hormonalne testy aj spermiogram a dalej vysetrenia ...ma niektora problem ako ja ? rada si tu s Vami pokecam a poradim sa.

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sorennielsen
5. okt 2023

Odporucam po tom ako do vas partner ejakuluje zdvihnut nohy a pritlacit k sebe, aby ta gravitacia pomohla k oplodneniu vajicka. Pokojne skusajte sa milovat aj 3-4x denne za ucelom pocatia. A vzdy ak vas partner bude pri vyvrcholeni, tak nech zatlaci svoj pohlavny ud do vas co najhlbsie moze a tam nech sa vyejakuluje. Malo by to zabrat

christinka1
5. okt 2023

@suzie1608 no u mňa sa na druhý krát tiež nedarilo... nepravidelný cyklus som tiež mavala... z gynekologickeho hľadiska som bola v poriadku, zašla som za endokrinologickou ktorá mi zistila PCOS... nepravidelný cyklus, anovulacia... predpísala mi lieky a do 3 mesiacov som otehotnela ...

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sorennielsen
5. okt 2023

otcenas haha
pomoze to vsetko, treba sa len milovat 3-4x denne, nohy hore a vsetko sa vyriesi

mikadooo
5. okt 2023

@sorennielsen nie, u mňa to takisto neplatilo. Tiež mi napokon zistili pcos a keď sme vyriešili pcos, tak následne sa podarilo aj bejby. Bez ovulácie veru ani 4x denne + stojka + otčenáš nepomôžu... @suzie1608 skús sa popýtať, či to nemôže byť pcos náhodou...

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sorennielsen
5. okt 2023

nikto sa tu nestrapnuje, snazim sa poradit, to je tak vsetko. To ze niekomu nefunguje nieco, neznamena, ze tieto rady, ktore sem pisem su bezpredmetne.

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tamta
5. okt 2023

@sorennielsen odporúčam radiť vo veciach, s ktorými máš aspoň trochu skúsenosti alebo im aspoň trochu rozumieš, lebo píšeš nezmysly a ešte ti náhodou nejaká naivná žienka uverí. To si sa potreboval dnes zaregistrovať na koňa, aby si rozdával takéto múdre rady?

sorennielsen
5. okt 2023

Stale siria jednoduchsie osoby? Tato veta mi stacila na to, aby som pochopil, ze kto je na druhej strane, aka osoba to pise a aky je charakter priblizne takejto osoby. Ja sem mozem pisat co chcem rovnako ako mate pravo na to vy, mam na to pravo aj ja. Nahlasujem vase prispevky moderatorovi.

maryetta
6. okt 2023

@sorennielsen ze nohy hore 😂😂😂😂

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majulka098
6. okt 2023

@sorennielsen opäť radí osoba, ktorá sa "vyzná" ... a pomaly ani netuší ako funguje cyklus ženy, hormóny, psychika a aké všelijaké problémy s počatím existujú a hlavne, ako sa riešia ... naozaj "edukovaná" rada

@suzie1608 k problému veci, určite by som zašla do centra a aby vyšetrili ešte raz HP ... vekom/časom/ každým cyklom sa môže čosi zmeniť... a 8 rokov je predsa len nejaká doba, predtým nemusel byť problém počať, časom sa to môže zhoršiť, každá to máme iné ... ja mám 34, som prvýkrát tehu v 32tt a počali sme po 7mich mesiacoch, manžel je omnoho mladší odomňa a problém bol možno práve u neho (na spermiogram sa chystal práve po tom úspešnom cykle), ja som bola z gyn stránky v poriadku, aj keď žiadne extra vyšetrenia ešte nerobili, ale ovu som mala každý mesiac/cyklus, cyklus relatívne pravidelný (aj keď som 3 roky predtým brala hak, cyklus naskočil hneď po vysadení a ešte upravenejši ako pred hak, predtým 33-45 dňové cykly a aj 68 boli, potom 30-32 dní, posledné 2 cykly dokonca 28 dní, keďže sa mi ovu posunula o 2-4 dni skôr vďaka fertiprone branú len do ovu od 1dc, manžel bral posledné 2 mesiace folandrol a materskú kašičku) ... a možno ani problém nikde nebol, keďže do roka je úplne normálne sa snažiť, po roku už je fajn zistiť, či nie je problém niekde ... nech sa vyrieši problém a podarí sa 🤞

uctovacik123
6. okt 2023

@christinka1 ahoj, prosím ťa, aké lieky ti predpísal endokrinologička? Lebo ja mám lekára endo, ktorý mi moc nesadol. Nechce sa mu veľmi ani do komplet vyšetrenia. Tak aby som sa pripravila, v decembri idem na kontrolu.... 🙂 ďakujem krásne

cica8
6. okt 2023

@sorennielsen 😂to určite zaberie, najhoršie čo môže byť upnúť sa na to ze chcem dalsiw dieťa kks

christinka1
6. okt 2023

@uctovacik123 ahoj mne predpísala lieky Siofor...

medda_beda
7. okt 2023

No u mňa je to tak, že čo vyšetrenie to je v poriadku, zatiaľ ani u manžela nič nenašli, takže určite CAR a hľadať príčinu a riešenia.

uctovacik123
9. okt 2023

@christinka1 Ďakujem ti veľmi pekne za odpoveď 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre